25. 6. svátek má Ivan

Příbramské divadlo uvede komediální thriller Umění vraždy 

1. dubna 2015   (10:25)
Příbramské divadlo uvede komediální thriller Umění vraždy 

Půjde o další českou premiéru v tomto roce.



Divadlo Antonína Dvořáka Příbram uvede českou premiéru hry Umění vraždy, jejímž autorem je současný americký dramatik Joe DiPietro. Komediální thriller se odehrává v uměleckém salonu manželů, kteří se živí malováním. Příběh s detektivními prvky, okořeněný černým humorem divákům ukáže, co všechno jsou lidé ochotni udělat pro dosažení svých cílů, řekla dnes novinářům dramaturgyně Kateřina Fixová. Premiéra je plánována ve dvou termínech ve čtvrtek a v pátek.

Podle Fixové jde o hru, která diváky udržuje v napětí a navíc se u ní i pobaví. "Člověk se sice lekne a doufám, že se bude i bát, zároveň se ale bude i smát," uvedl režisér Adam Doležal, který inscenaci pro divadlo objevil i přeložil.

Fixová spolu s další dramaturgyní Pavlínou Schejbalovou Doležala požádaly, aby s příbramským divadlem nastudoval nějakou novou současnou hru pro mladé herce. Režisér zapátral a objevil inscenaci Umění vraždy, na níž Fixová ocenila, že je vhodná pro velké jeviště. Konverzační hra se trochu proškrtala, aby na velkém scéně lépe vynikla. "Myslím, že to bylo ku prospěchu věci a že to nezamlžilo tu detektivku, která v tom je," dodal Doležal.

Příběh vypráví o manželech Jackovi a Annie v podání Lukáše Krále a Anny Fixové, kteří čekají na svého galeristu Vincenta, jehož pozvali na večeři. Kromě malířských pláten je v místnosti jakási nádrž plná vody, jež slouží Jackovi jako relaxační prostor. Od okamžiku, kdy Vincent představovaný Petrem Floriánem dorazí, začíná rychlý sled bizarních situací. Zatímco Jack je v jednu chvíli zavřený ve své nádrži, navrhuje Annie Vincentovi, že spolu spáchají zločin. Vincent zprvu odmítá, ale když se dozví pravdu o Jackových obrazech, nakonec souhlasí se vším.

Kromě Krále, Fixové a Floriána se divákům představí i Eliška Dohnalová v alternaci s Annette Nesvadbovou. Dohnalová se objeví i v dalším představení, které příbramský soubor v současnosti zkouší, a to v Tajemném hradu v Karpatech. Bude mít premiéru 10. dubna.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: Jan Kholl dr








Další články

Proč většina lidí při ohrožení ztuhne? Pravda, o které se moc nemluví Proč většina lidí při ohrožení ztuhne? Pravda, o které se moc nemluví Když se člověk ocitne v ohrožení, málokdy reaguje tak, jak si představuje. Většina … LIFESTYLE Záhada opuštěného sídla králů: Na Vrškamýku dodnes straší krutý rytíř Záhada opuštěného sídla králů: Na Vrškamýku dodnes straší krutý rytíř V hlubokých lesích nad řekou Vltavou se ukrývá jedno z nejvýznamnějších míst české … TIP NA VÝLET Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny spadly i o několik korun Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny spadly i o několik korun Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 39,90 Kč … DOPRAVA Chystáte se na vodu? Ne všechny řeky mají dost vody, před cestou si ověřte jejich sjízdnost Chystáte se na vodu? Ne všechny řeky mají dost vody, před cestou si ověřte jejich sjízdnost S blížícími se letními prázdninami a obdobím dovolených začínají tisíce Čechů plánovat … NEPŘEHLÉDNĚTE Čekalík Kids Vol. 1: Vodník Pěnkava připlouvá — ideální odměna za školní rok Čekalík Kids Vol. 1: Vodník Pěnkava připlouvá — ideální odměna za školní rok Na poslední školní den děti v Příbrami rozhodně nezapomenou. V pátek 26. června se u … NEPŘEHLÉDNĚTE Bolest, práce a spravedlnost. Má mít Česko menstruační volno? Bolest, práce a spravedlnost. Má mít Česko menstruační volno? Menstruační volno je téma, které se v posledních měsících dostává do popředí veřejné … ANKETA Češi míří do Alp a Dolomit. Krásy Česka přitom často přehlížejí Češi míří do Alp a Dolomit. Krásy Česka přitom často přehlížejí Turistika je obrovským trendem a Češi stále častěji vyrážejí do rakouských Alp nebo … NÁZOR Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění Když dítě odmítá kontakt s jedním z rodičů, žádný soud ani pokuty nedokážou změnit … AKTUÁLNĚ Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou Stačí jedno odpoledne na pláži bez klobouku nebo hodina v rozpáleném autě a lidský … NEPŘEHLÉDNĚTE
Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Bohutín si loni poprvé vyzkoušel, jak chutná vlastní pivní festival — a ukázalo se, že … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz