6. 3. svátek má Miroslav




Příbramské divadlo se představí na přehlídce divadelních komedií

27. ledna 2015   (17:30)
Příbramské divadlo se představí na přehlídce divadelních komedií
foto: pribram.cz

Soubor z Příbrami předvede hru Prokletí nefritového škorpiona.



Hrou Williama Shakespeara Mnoho povyku pro nic v podání pražského Divadla v Dlouhé začala včera ve Východočeském divadle Pardubice týdenní přehlídka divadelních komedií Grand Festival smíchu. Patnáctý ročník má na programu sedm veseloher, zastoupen je stejný počet souborů včetně domácího. Souběžně se na Malé scéně koná nesoutěžní část přehlídky s deseti představeními. Příští pondělí budou na slavnostním galavečeru udělena ocenění v sedmi kategoriích.

Pardubické divadlo bude soutěžit s komedií Anthonyho Neilsona Lháři. Činoherák Ústí představí pardubickému publiku hru Zkrocení zlé ženy, jednu z neslavnějších her Williama Shakespeara. Diváky čeká také politická fraška Listopad Divadla ABC s Michalem Dlouhým v hlavní roli. Divadlo A. Dvořáka z Příbrami přiveze do Pardubic hru Woodyho Allena Prokletí nefritového škorpiona, ostravské Divadlo Petra Bezruče komedii Můj romantický příběh mladého skotského dramatika Daniela C. Jacksona. Festival zakončí Gogolovy Mrtvé duše, které nastudovalo Městské divadlo Brno. Podrobný program včetně nesoutěžní části je zveřejněn na stránkách divadla.
O nejlepších komediích rozhoduje odborná porota, studenti i diváci. Loni festivalu vévodilo představení Dejvického divadla Dabing Street.

Po skončení přehlídky bude ještě následovat epilog v podobě dvou představení Divadla Palace Praha. Ve dnech 13. a 23. února v Pardubicích představí hry Heslo morálka francouzského dramatika Érica-Emmanuela Schmitta a hudební revue Miluju tě, ale ... amerických autorů Joea DiPietra a Jimmyho Robertse.

Letošní 15. výročí festivalu pardubické divadlo zmapovalo v knize, ve Východočeské galerii byla také minulý týden zahájena výstava fotografií uplynulých 14 let soutěže.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: dos kš








Další články

Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Tradiční jarní pochod s humorem a pohodovou atmosférou se vrací. Už v sobotu 7. března … POZNÁVÁME BRDY RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída Když před třemi měsíci vstupovala kancelář RE/MAX Nova na příbramský realitní trh, … PR Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2 Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2 Volejbalisté VK Trox Příbram zvládli důležité utkání 24. kola ČEZ extraligy. Na domácí … SPORT Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině Pokud ještě nemáte plány na víkend, Příbramsko nabízí hned několik zajímavých akcí pro … NEPŘEHLÉDNĚTE Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání Mezinárodní den žen, který si každoročně připomínáme 8. března, je svátkem věnovaným … Tankování v Příbrami:  Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty Tankování v Příbrami: Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,90 Kč do 37,90 … AKTUÁLNĚ Řidič najel na sraženou zvěř Řidič najel na sraženou zvěř V pátek 6. března zasahovali hasiči u další nehody mezi Rožmitálem a Voltuší. AKTUALIZOVÁNO Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu Město Příbram chystá rozšíření obecně závazné vyhlášky, která zakazuje konzumaci … BLESKOVÁ ZPRÁVA „Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy „Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný … KULTURA
Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných Ve čtvrtek odpoledne se na silnici č. 119 nad Rožmitálem u Voltuše srazily dva osobní … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz