29. 5. svátek má Maxim




Příbramské divadlo se představí na Letní scéně Ungeltu

21. června 2015   (12:55)
Příbramské divadlo se představí na Letní scéně Ungeltu

O prázdninách budou hrát i další pražská divadla.



Řada pražských divadel v létě neodpočívá a diváky láká na letní scény i do svých hledišť. Patří k nim například Studio Dva, které hostuje na Vyšehradě, divadlo Ungelt v přírodní scéně pod Loretou, spolek Kašpar v Celetné a během srpna ve svém klimatizovaném sále i Divadlo bez zábradlí. Tradicí jsou shakespearovské slavnosti, které začnou koncem příštího týdne.

Jejich letošní ročník nabídne od 25. června přes 140 představení. Tím zahajovacím bude v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu premiéra milostné tragédie Romeo a Julie v nastudování režijního dua SKUTR. V hlavních rolích se představí Tereza Voříšková a Jan Sklenář. Do 5. září budou inscenace her alžbětinského dramatika uvedeny i na nádvoří Lichtenštejnského paláce na Malostranském náměstí, ale také v Brně, Ostravě a v Bratislavě. Novinkou bude večer filmové hudby nazvaný Patrick Doyle - Shakespeare in Concert, na kterém zazní hity z hollywoodských filmových adaptací režiséra Kennetha Branagha.

Provoz Letní scény Ungeltu na Novém světě na Hradčanech zahájila už 16. června premiéra hry Království boží na zemi. V režii Pavla Ondrucha v příběhu dvou bratrů a ženy jednoho z nich účinkují Jitka Čvančarová, Martin Hofmann a Ondřej Novák. Na jeviště se po roce vrátí milostná Kurtizána se Chantal Poullainovou, Reginou Rázlovou a Igorem Orozovičem. Třetí sezona čeká komorní muzikál Karla Štolby a Marty Skarlandtové Touha jménem Einodis s Martou Kubišovou a Anetou Langerovou v hlavních rolích. Stejně jako v předchozích letech tu bude hostovat divadlo z Příbrami s hrou Drobečky z perníku. Diváci se mohou těšit i na Františka Němce a Petra Kostku v anglické tragikomedii Pan Halpern a pan Johnson v režii Ladislava Smočka.

Na 75 představení nabídne divákům od 24. června Metropolitní léto hereckých osobností, které na Letní scéně Vyšehradu a v divadle na Václavském náměstí organizuje pražské Studio Dva. Pod širou oblohou je obohatí premiéra komediální one man show Boba Klepla Vysavač. Chybět nebude devět hitů z minulých let, slovenské inscenace a popáté i hudební setkání pod širým nebem.

"Hrát budeme i na naší kamenné scéně v Blaníku, kde se mimo jiné uskuteční podruhé Léto slovenských hvězd. Akce potrvá do 31. srpna," řekl ČTK mluvčí divadla Tomáš Přenosil.

Divadelní spolek Kašpar bude v létě hrát Rozmarné léto a Mikulášovy prázdniny v Divadle v Celetné a už popatnácté vyrazí na hrad Kašperk.

Opona Divadla bez zábradlí se během srpna otevře patnáctkrát. Uvedeny budou například inscenace Blbec k večeři, Láska, Garderobiér a 7. září divácký hit Jakub a jeho pán, ve kterém se na jeviště po vyčerpávajícím léčení poprvé vrátí populární Jiří Bartoška.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: čtk
autor: Jiří Borovička jw








Další články

Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Začátek června tradičně patří dětem. Mezinárodní den dětí, který připadá na 1. června, … ZAJÍMAVOSTI Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci /FOTO, VIDEO/ Minulý pátek byla v Chráněné krajinné oblasti Brdy navrácena do přírody … BLESKOVÁ ZPRÁVA Tipy na víkend: Noc kostelů, první dětské oslavy a divadelní festival pod širým nebem Tipy na víkend: Noc kostelů, první dětské oslavy a divadelní festival pod širým nebem Na tento víkend připadá 7. ročník festivalu KAHAN Jana Balady. Díky němu uvidíte v … NEPŘEHLÉDNĚTE Havárie kamionu s nákladem štěrku zablokovala silnici I/18 u Dublovic Havárie kamionu s nákladem štěrku zablokovala silnici I/18 u Dublovic Vážná dopravní nehoda v pátek dopoledne zcela ochromila provoz na silnici I/18 na … AKTUÁLNĚ Festival Kahan 2026 startuje sezónu: Hudba, divadlo a silná vzpomínka v lesním divadle Festival Kahan 2026 startuje sezónu: Hudba, divadlo a silná vzpomínka v lesním divadle Lesní divadlo Na Skalce se opět rozezní hudbou a zaplní diváky. Už 29. května od 17:00 … KULTURA Miliony za hřiště? Dokumenty kolem dotace pro FK Příbram  otevírají otázky nad náklady akademie Miliony za hřiště? Dokumenty kolem dotace pro FK Příbram otevírají otázky nad náklady akademie Podklady fotbalové akademie FK Příbram k městské dotaci za rok 2024 vyvolávají otázky … Tichá hrozba na dvou kolech: Když se moderní trend mění v krvavou loterii Tichá hrozba na dvou kolech: Když se moderní trend mění v krvavou loterii Rychlé, tiché, ale čím dál častěji také smrtící. Elektrické koloběžky zaplavily … NEPŘEHLÉDNĚTE První týdny otcovství mění mužům mozek. Vědci popsali, co se děje v hlavách čerstvých tátů První týdny otcovství mění mužům mozek. Vědci popsali, co se děje v hlavách čerstvých tátů Vědci dlouho věděli, že mateřství zásadně mění ženský mozek. Ale co otcové? Nová … LIFESTYLE Kozárovická 20 láká na nové trasy i krásy a přírodu kolem Orlické přehrady Kozárovická 20 láká na nové trasy i krásy a přírodu kolem Orlické přehrady Již 14. ročník oblíbeného pochodu Kozárovická 20 se uskuteční už tuto sobotu 30. … TIP NA VÝLET
Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin zdražil, nafta mírně zlevnila Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin zdražil, nafta mírně zlevnila Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,90 Kč do 44,10 Kč … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz