17. 7. svátek má Martina

Příbramské divadlo příští rok uvede Čechova nebo Prodanou nevěstu

5. listopadu 2014   (06:36)
Příbramské divadlo příští rok uvede Čechova nebo Prodanou nevěstu

Ještě letos se diváci mohou těšit na premiéru Balady pro banditu.


Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami v příštím roce uvede několik klasických titulů, mimo jiné Višňový sad Antona Pavloviče Čechova nebo komedii Jak je důležité míti Filipa od Oscara Wildea. Návštěvníci malé scény se mohou těšit na netradiční zpracování známé opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta, řekla dnes novinářům dramaturgyně Kateřina Fixová.

Příbramské divadlo na rozdíl od jiných scén sestavuje dramaturgický plán vždy na kalendářní rok. První premiérou, s níž v roce 2015 počítá, bude komedie Michaela McKeevera Hvězdné manýry, které se režijně ujal Milan Schejbal. Následovat bude hra na pomezí komedie, horroru a detektivky Umění vraždy současného amerického autora Joea DiPietra, tentokrát v režii Adama Doležala. "Je to současná moderní hra se zvláštními prvky absurdního černého humoru. Hlavní hrdinka přemýšlí o tom, jak zavraždit svého manžela, a v podstatě se jí to podaří," uvedla Fixová.

Další premiérovou hrou bude také komedie, a to známé dílo tropící si žerty z viktoriánské morálky Jak je důležité míti Filipa, které s příbramským souborem nastuduje režisér Daniel Hrbek. "Slibujeme si od toho, že to nebude inscenace v tom nejtradičnějším smyslu, i když na druhou stranu nechceme ani nějaké inscenační úlety," poznamenala Fixová.

Čechovův Višňový sad pak bude další hereckou příležitostí pro hostující Sabinu Laurinovou, která v Příbrami účinkuje i v Dámě s kaméliemi. Režisér Schejbal ji chce svěřit roli půvabné a vnitřně zraněné statkářky Raněvské. "To je role, která se dává vyzrálým herečkám," podotkla Fixová.

Na závěr sezony divadlo chystá premiéru Prodané nevěsty v režii Ondřeje Lážnovského. "Ondra Lážnovský má takový zvláštní způsob inscenování klasických textů. Dělá to s hravostí, nadhledem," uvedla Fixová. Divadlo podle ní využije toho, že herci rádi zpívají a mají i vlastní kapelu, která v divadle vystupuje. "Nebude to nic proti Smetanovi, naopak to bude uděláno s velkou láskou a úctou ke Smetanovi a k Prodané nevěstě," dodala Fixová.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: ČTK
foto: pribram.cz

autor: Jan Kholl snmDalší články

Galerie Františka Drtikola představuje práce Ivana Bukovského Galerie Františka Drtikola představuje práce Ivana Bukovského Výtvarník bydlí v Podlesí u Příbrami, v minulých dnech oslavil 70. narozeniny 17. července 2019   (18:52) Do Příbrami chceme i v příštím roce, říkají pořadatelé mezinárodního bruslařského kempu Do Příbrami chceme i v příštím roce, říkají pořadatelé mezinárodního bruslařského kempu Zimní stadion Příbram nezeje prázdnotou ani mimo zimní sezonu. 17. července 2019   (15:58) Nadýchal za volantem více než čtyři promile, před policisty se skrývá Nadýchal za volantem více než čtyři promile, před policisty se skrývá Neviděli jste muže na fotografii? Policisté by s ním potřebovali mluvit. 17. července 2019   (13:07) Měsíc uchvátil pozornost, jasná obloha umožnila vidět zatmění pouhým okem Měsíc uchvátil pozornost, jasná obloha umožnila vidět zatmění pouhým okem Došlo k zatmění přibližně 65,3 procenta Měsíce 17. července 2019   (11:49) Tragická nehoda motorkáře Tragická nehoda motorkáře Policisté vydali tiskovou zprávu k tragické nehodě, která se odehrála v pondělí 15. července u obce Drásov 17. července 2019   (09:21) Složky IZS se budou připravovat na výskyt vysoce nakažlivé nemoci Složky IZS se budou připravovat na výskyt vysoce nakažlivé nemoci Po úspěšném loňském nácviku krizové situace pro případ, kdy by došlo k blackoutu, se budou letos složky Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje připravovat na možný výskyt vysoce nakažlivé nemoci. 17. července 2019   (08:14) Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko Mobilní úpravnu vody si město zapůjčilo za 27 tisíc korun měsíčně. Výsledky prozatím nasvědčují tomu, že by tato technologie mohla být vyhovující. Konečný výstup bude znám na konci tohoto léta 17. července 2019   (06:15) Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně V rámci Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata se budete moci tuto sobotu v Novém Kníně naučit sami zlato rýžovat 16. července 2019   (18:26) Oleje patří do sběrného dvora Oleje patří do sběrného dvora Co děláte s olejem po smažení či fritování? 16. července 2019   (15:13) Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Uskuteční se zde 8. podnik Zóny střední Evropy v rallycrossu. V České trofeji historických automobilů budete moci fandit i zástupkyním něžného pohlaví 16. července 2019   (13:14)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz