Příbramské divadlo otevírá dveře všem zvědavcům a nabízí jedinečnou možnost nahlédnout tam, kam se diváci běžně nedostanou
12. dubna 2025 (11:00)
foto: Z předchozách prohlídek divadla. / Divadlo A. Dvořáka Příbram
Během speciální komentované prohlídky mohou návštěvníci projít po jevišti, kde se odehrávají divadelní kouzla, a projít divadlo od sklepa přes šatny a maskéry až po střechu na velké scéně.
Prohlídka zákulisí Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami se koná už tuto sobotu 12. dubna od 14 hodin. Sraz je u divadelní pokladny a účastníci se mohou těšit na mimořádný zážitek.
Prohlídka zavede návštěvníky do míst, která zůstávají během představení skrytá. Zájemci tak nahlédnou přímo do srdce divadelního provozu a uvidí, co všechno se děje, než se zvedne opona. Součástí prohlídky je i poutavé povídání o historii příbramského divadla, která sahá až do poloviny 20. století a můžete zahlédnout i originální sádrový odlitek sochy hudby od Josefa Václava Myslbeka.
„Kromě zážitku a řady zajímavostí si odnesete i skvělou náladu a úsměv na tváři,“ jak sama zmiňuje zástupkyně ředitele Anna Čiperová, která divadlem osobně provází.
Akce je vhodná pro návštěvníky od 10 let. Kvůli náročnosti některých částí je počet míst omezen a doporučujeme si účast rezervovat včas, protože vstupenky mizí velmi rychle.
„Kromě zážitku a řady zajímavostí si odnesete i skvělou náladu a úsměv na tváři,“ jak sama zmiňuje zástupkyně ředitele Anna Čiperová, která divadlem osobně provází.
Akce je vhodná pro návštěvníky od 10 let. Kvůli náročnosti některých částí je počet míst omezen a doporučujeme si účast rezervovat včas, protože vstupenky mizí velmi rychle.
foto: Z dřívejších prohlídek. / Divadlo A. Dvořáka Příbram
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Anna Svobodová
Další články
Vánoční bowling plný radosti: rybářský kroužek z Rožmitálu uzavřel rok ve velkém stylu
Vánoční atmosféra a konec roku pohltil i rybářský kroužek Českého rybářského svazu, …
Na sváteční stůl patří i houbový kuba z vánoční houby
Vánoční svátky nejsou jen o cukroví a smaženém kaprovi. K místním tradicím patří také …
Vánoce
Nová kavárna v Drakovně doplní úpravy Jiráskových sadů
V budově Drakovny (dům čp. 117), v prostorách, které mají obyvatelé nejen Příbrami …
Nepřehlédněte
Na Štěpána rodina i tradice. Druhý svátek vánoční připomíná prvního mučedníka i koledy
Druhý svátek vánoční 26. prosince připomíná svatého Štěpána, prvního křesťanského …
Vánoce
Herectví je pro mě úlet a únik z reality, říká Taťjana Medvecká
Dvojnásobná držitelka Ceny Thálie, držitelka Českého lva, Ceny Františka Filipovského …
ROZHOVOR
Předvánoční návštěva v Domově seniorů v Rožmitále
Ke konci roku již tradičně navštívili radní Centrum Rožmitál pod Třemšínem - Domov …
Lidl testuje pojízdný obchod. V Maďarsku objíždí vesnice, v Česku zatím ne
Lidl Maďarsko spustil v říjnu pilotní projekt mobilního obchodu. Upravený autobus s …
Zajímavosti
Odkud se vzal vánoční stromeček? Příběh jednoho symbolu
Vánoční stromeček je dnes jedním z nejvýraznějších symbolů Vánoc. Rozsvítí domovy, …
Vánoce
Hasiči měli na Štědrý den napilno. Požárů bylo nejvíc za posledních pět let
Štědrý den letos rozhodně neproběhl v poklidné atmosféře, jak by si mnozí přáli. …
FOTO
Štědrodenním dopolednem v Dobříši opět zněla lidová hudba
Dobříšský pokleslý orchestr lidových nástrojů už osmnáct let přináší radost …




