Příbramské divadlo nabídne divákům Woodyho Allena či Druhou stranu kulis
25. května 2021 (12:29)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Program má letos divadlo naplánovaný i na léto, jeho součástí budou například i koncerty v estrádním sále.
Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami se chystá na otevření po vynucené pauze, první diváky přivítá ve středu. Soubor má pro ně připravenou komedii Woodyho Allena Zahraj to znovu, Same.
Herci během pandemie stále zkoušeli, na programu jsou tak nově nastudované hry. Přestože je nyní zhlédnou první diváci, s oficiálními premiérami se počítá až po prázdninách. Po středečním uvedení Allenovy komedie Zahraj to znovu, Same v režii Milana Schejbala s Martinem Holzknechtem v hlavní roli bude následovat 1. června inscenace Jméno autorů Matthiea Delaporta a Alexandra Duboise a 14. června komorní komedie Chleba s máslem od rakouského režiséra a spisovatele Gabriela Barylliho.
Jedinou novou hrou, jež bude mít oficiální premiéru před prázdninami, bude Druhá strana kulis, na niž se mohou diváci těšit 10. června na malé scéně. Komedii současného francouzského dramatika Floriana Zellera se souborem nastudoval Mikoláš Tyc, publiku se v ní představí Václav Rašilov, Helena Lapčíková, Martin Dusbaba a Eliška Nejedlá.
Hlediště může být kvůli protiepidemickým opatřením zaplněné jen z poloviny. Znamená to, že na malé scéně může být maximálně 73 diváků a na velké 213. Všichni návštěvníci musejí mít respirátory a prokázat se platným potvrzením o negativním testování, prodělaném koronaviru či ukončeném očkování, jak stanovují vládní nařízení.
Příbramské divadlo přišlo stejně jako jiné scény v republice o příjmy ze vstupného, navíc muselo vracet loňské předplatné. Jeho ekonomická situace tak není jednoduchá. "Finančně jsme samozřejmě v minusu, ale pořád věříme našim divákům, že nám pomohou vrátit se do normálních kolejí," uvedla zástupkyně ředitele divadla Anna Čiperová.
Program má letos divadlo naplánovaný i na léto, jeho součástí budou například i koncerty v estrádním sále. Účast hudebníků však ještě není definitivní. "Kapely máme napůl potvrzené, ale čekají, jestli se spustí festivaly," uvedla Čiperová.
Obvykle mívá příbramské divadlo ročně šest premiér, na loňský rok si kvůli rekonstrukci hlediště nachystalo o jednu méně. Plány mu ale naboural koronavirus a z pěti nových inscenací publikum vidělo jen dvě.
Obvykle mívá příbramské divadlo ročně šest premiér, na loňský rok si kvůli rekonstrukci hlediště nachystalo o jednu méně. Plány mu ale naboural koronavirus a z pěti nových inscenací publikum vidělo jen dvě.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Tipy na víkend: Příbram zaplaví horníci z Čech i zahraničí
Na tento víkend připadá jedna z nejvýznamnějších akcí roku - 30. Setkání hornických …
AKTUÁLNĚ
V Příbrami startují Hornické slavnosti. Páteční koncerty zdarma, večer malá hornická paráda
Příbram v pátek 12. června po deseti letech znovu přivítá Hornické slavnosti. Město …
KULTURA
Městu dochází trpělivost. U Pátého hamru vyrostla černá skládka, popelnice ukryly další překvapení
Nejen Příbram trápí černé skládky. Nelegální černou skládku v přírodě a popelnice plné …
FOTO
Most přes dálnici u Jíloviště půjde o víkendu k zemi
Most přes dálnici D4 u Jíloviště se bude bourat a na jeho místě vyroste nový. Důvodem …
AKTUÁLNĚ
Z Pičína do Řitky: Pikantní pochod roku láká na 31 kilometrů recese i trasu pro kočárky
Legendární pochod s originálním názvem je zpět! Už v sobotu 13. června odstartuje 8. …
TIP NA VÝLET
Jinecké slavnosti 2026: Anna K., Turbo a skvělá atmosféra
Jince se chystají na jednu z největších akcí roku. Jinecké slavnosti 2026 ovládnou v …
KULTURA
Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin za týden zlevnil až o korunu, nafta zůstává téměř beze změny
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 40,90 Kč …
DOPRAVA
Čeká nás mokrý čtvrtek i pátek. Zlepšení dorazí až v neděli
Deštivé počasí, jak předpovídali meteorologové, už drazilo. Počasí bude nejen ve …
Eduarts v centru Příbrami: místo, kde děti rostou s jistotou a radostí z učení
Každý rodič si přeje, aby jeho dítě zvládalo školu, objevilo, co ho baví, a cítilo se …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Barokní pec na Řimbabě bude jedním z hitů Hornických slavností. Nejvoňavější program Příbramských slavností
Ve Vysoké Peci na dole Řimbaba stojí stavba, která nemá v regionu obdoby. Replika …
KULTURA




