20. 3. svátek má Světlana




Příbramské děti ví, jak zachránit lidský život. S defibrilátory ale potřebují pomoc

2. července 2024   (19:27)
Příbramské děti ví, jak zachránit lidský život. S defibrilátory ale potřebují pomoc
foto: pixabay

Děti z příbramských základních škol ví, jak funguje automatický defibrilátor, a umí poskytnout první pomoc. Školení dostali od městské policie, která odstartovala nový projekt. Cílem je, aby v každé škole bylo zařízení, které dokáže zachránit lidský život.


Městská policie Příbram ve spolupráci s BESIPem letos zahájila školení první pomoci u žáků příbramských základních škol. Při přednáškách strážníci žáky seznamovali nejen se základy první pomoci, ale i s automatickým externím defibrilátorem tzv. AED, kterým jsou již řadu let vybavena výjezdová vozidla městské policie. Děti a pedagogové o toto školení projevují čím dál větší zájem, proto vznikla myšlenka na projekt „AED do všech základních škol“.

Cílem projektu je prostřednictvím videospotů oslovit podnikatele, kteří by mohli nákup defibrilátorů do jednotlivých příbramských škol podpořit. Městská policie se zavázala, že v případě, že se tato myšlenka podaří naplnit, proškolí děti a pedagogický sbor každé příbramské školy. Do projektu se zapojily všechny základní školy v Příbrami. Výsledkem jsou výše uvedená videa.
„Zakoupením či finančním příspěvkem se podpoří nejen skvělá myšlenka na rozšíření sítě umístění těchto života-zachraňujících zařízení, ale i vzdělanost našich dětí v oblasti první pomoci a záchrany života. Pokud by toto zařízení mělo zachránit pouhý jeden lidský život, pak se tato investice zcela jistě vyplatí!“ říká velitelka Městské policie Příbram Jaroslava Vodičková.
Automatický externí defibrilátor je dnes populární pomůckou při laické resuscitaci. Každá větší firma ho má na svém pracovišti. AED používají i policejní hlídky v systému FIRST RESPONDER a v okamžiku, kdy dorazí policisté s AED k případu před záchrankou přebírají od laiků resuscitaci.

Kromě toho Městská policie Příbram vyvíjí snahu přiblížit nejen dětem aplikaci „Záchranka“, kterou by si měl každý stáhnout do svého mobilního telefonu.

„ Ať už se nacházíte kdekoliv, nikdy nevíte, co se může stát. Záchranka je ve vašem mobilním telefonu vždy připravena pro rychlé kontaktování zdravotnické záchranné služby nebo horské služby stiskem jediného tlačítka. Navíc má řadu dalších chytrých funkcí a propojení, která vám v nouzi pomohou,“ vysvětluje velitelka městské policie.
„Každé dítě by od určitého věku mělo vědět, jak poskytnout první pomoc komukoliv ve svém okolí. Proto jsme se rozhodli tomuto tématu více věnovat,“ dodává příbramský starosta Jan Konvalinka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Radka Typltová








Související


Další články

Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025? Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025? Ve čtvrtek 19. března večer se v příbramské divadle koná dlouho očekávaný Galavečer … ON-LINE PŘENOS Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“? Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“? Příbram funguje dál svým běžným rytmem, ale řada problémů zůstává otevřená. Na přání … ANKETA Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami Ve čtvrtek 19. března odpoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě se … AKTUÁLNĚ Ceny benzinu a nafty jdou stále nahoru. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u značky Prim Ceny benzinu a nafty jdou stále nahoru. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u značky Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 38,50 Kč do 40,90 … AKTUÁLNĚ Policie hledá jedenapadesátiletou ženu Policie hledá jedenapadesátiletou ženu Příbramští kriminalisté vyhlásili pátrání po 51leté ženě, která bydlí v chráněném … FOTO Baník zná soupeře pro čtvrtfinále: Čeká ho derby a start série v pátek Baník zná soupeře pro čtvrtfinále: Čeká ho derby a start série v pátek Sezona jde do svého vrcholu a HC Baník Příbram má za sebou úspěšné osmifinále, ve … SPORT Farmářské trhy se vrací do Příbrami. Sezona startuje už tuto sobotu Farmářské trhy se vrací do Příbrami. Sezona startuje už tuto sobotu Oblíbené farmářské trhy jsou zpět. Sezona 2026 odstartuje už tuto sobotu 21. března na … NEPŘEHLÉDNĚTE Radek Galaš: „True crime je trend. Ale nesmí z nás dělat fanoušky vrahů.“ Radek Galaš: „True crime je trend. Ale nesmí z nás dělat fanoušky vrahů.“ Mgr. Radek Galaš, ředitel Muzea Policie České republiky, působí jako člověk, který se … ROZHOVOR Pro psy smrtelný virus se šíří mezi divokými prasaty. První případy už jsou blízko Příbramska Pro psy smrtelný virus se šíří mezi divokými prasaty. První případy už jsou blízko Příbramska Státní veterinární správa (SVS) spolu s Českomoravskou mysliveckou jednotou varují … AKTUÁLNĚ
Čtvrtfinále play off? Město může připravit HC Baník o domácí výhodu Čtvrtfinále play off? Město může připravit HC Baník o domácí výhodu HC Baník Příbram stojí před vrcholem sezony – prvním zápasem čtvrtfinále play off, … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz