5. 4. svátek má Miroslava

Příbramská záchytka by od března mohla být v nových prostorách

AKTUALIZOVÁNO
20. ledna 2015   (13:12)
Příbramská záchytka by od března mohla být v nových prostorách
foto: pribram.cz

Záchytka by měla být umístěna v areálu na Zdaboři.



Příbramská protialkoholní stanice by od 1. března mohla fungovat v nových prostorách v areálu krajské nemocnice. Bude ale záležet na tom, jak rychle se radnice s nemocnicí dohodnou na podobě nájemní smlouvy, řekla dnes novinářům místostarostka Alena Ženíšková (ANO). Město podle ní také musí sehnat pro toto zařízení lékaře.

Záchytná stanice nyní sídlí v nevyhovujících prostorách. Její stěhování do nemocničního areálu na Zdaboři závisí na dohodě o nájemní smlouvě. Nemocnice má její návrh poslat městu do deseti dnů. "Pokud to dobře půjde, tak by se to mohlo podařit od 1. března. Záleží na postavení smlouvy," uvedla Ženíšková k tomu, kdy by zařízení mohlo začít fungovat v novém prostředí. Stěhování záchytky je podle ní v kompetenci městské rady a nemusejí o něm hlasovat zastupitelé.

Zástupce ředitele nemocnice pro ekonomiku a provoz Tomáš Hadžega ČTK již dříve řekl, že nemocnice je ochotna poskytnout městu vhodné prostory za symbolickou jednu korunu ročně. Bude ale chtít, aby se podílelo na nákladech na provoz budovy. Radnice podle Ženíškové počítá s tím, že do úprav nových prostor investuje kolem 100.000 korun.

O stěhování záchytky do areálu nemocnice se začalo mluvit už za bývalého vedení radnice. Nynější prostory údajně nesplňují novější hygienické předpisy. Podle Hadžegy by stanice mohla být přemístěna do suterénu budovy H v areálu na Zdaboři, která nyní slouží částečně jako sklad.

Kromě Příbrami jsou ve středních Čechách protialkoholní stanice v Kolíně a Mladé Boleslavi. Kraj záchytkám každoročně přispívá na provoz, další peníze přidávají města i obce v okolí. Přesto musejí radnice provoz protialkoholních stanic výrazně dotovat.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj dr








Další články

Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Příbram si z Ostravy odváží cenné tři body z utkání 21. kola Chance národní ligy. … SPORT Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Lékárna Oblastní nemocnice Příbram je o velikonočních svátcích uzavřena. Portál … VELIKONOCE I krysy mají svůj den. A možná vás překvapí, proč si ho zaslouží I krysy mají svůj den. A možná vás překvapí, proč si ho zaslouží Každý rok 4. dubna patří zvířeti, které většina z nás zná spíš z rychlých stínů u … ZVÍŘATA Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí Minule jsme se věnovali nejběžnější sově naší krajiny – puštíku obecnému. Tentokrát … POZNÁVÁME BRDY Zvrácené peklo v rodině: zneužíval svou i nevlastní dcery, pomáhala i přítelkyně Zvrácené peklo v rodině: zneužíval svou i nevlastní dcery, pomáhala i přítelkyně Krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání 29letého muže, kterého viní ze závažné … AKTUÁLNĚ Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoce nejsou jen o volných dnech a dobrotách. Patří mezi nejstarší a … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 42,50 … AKTUÁLNĚ V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více Při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji zemřelo v březnu osm lidí, … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tento víkend se můžete těšit na tradiční hudební večery v restauraci Na Hradbách a … AKTUÁLNĚ
Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Na provoz protialkoholních záchytných stanic vyhradil Středočeský kraj pro letošní rok …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz