14. 5. svátek má Bonifác




Příbramská vodárenská soustava by se měla propojit s dobříšskou

26. června 2022   (09:27)
Příbramská vodárenská soustava by se měla propojit s dobříšskou
foto: pixabay

Přínosem by mělo být zlevnění vody nebo udržení její přijatelné ceny pro koncového odběratele.


Příbramská vodárenská soustava by se do budoucna měla propojit s dobříšskou, výsledkem miliardového projektu má být větší kapacita přivaděčů a robustnější a spolehlivější síť. Přínosem by mělo být také zlevnění vody nebo udržení její přijatelné ceny pro koncového odběratele. Partneři projektu nyní projednávají memorandum o společném postupu, tento týden dokument schválili příbramští zastupitelé, řekl starosta Příbrami Jan Konvalinka (za ANO).

"Dohodli jsme se, že půjdeme cestou napojení Dobříšska na Příbramsko. Teď uzavíráme memoranda u jednotlivých smluvních stran," uvedl Konvalinka.
Kromě Příbrami a Dobříše jsou partnery projektu vodárenská společnost 1. SčV, Vodohospodářská společnost Dobříš a Svazek obcí pro vodovody a kanalizace, jehož členy jsou například Bohutín, Dubno, Milín, Lešetice či Háje.
Cílem je posílit odběr vody z Vltavy u Solenic, která je čerpaná přes úpravnu na Hatích. Kromě toho má Příbram k dispozici vodu ze zdrojů v Brdech. Úpravna na Hatích je ale podle Konvalinky využívána jen na zlomek své kapacity, přitom jde o stabilnější zdroj. "Mělo by být díky tomu možné připojovat i další oblasti, například Nečínsko," dodal starosta.

Dobříšsko podle něj získá vydatný zdroj pitné vody, pro Příbram bude projekt zase výhodný kvůli ceně vody. Náklady na její výrobu jsou totiž fixní. Čím více vody se prodá a čím více je odběratelů, tím nižší může být cena pro koncového odběratele. "Dobříšští budou mít dost vody a Příbramsko na tom také vydělá, protože voda bude levnější nebo se nebude zdražovat," dodal Konvalinka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut Více než dva tisíce zkontrolovaných vozidel, stovky přestupků a desítky řidičů pod … AKTUALIZOVÁNO Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5,3 milionu korun. Vůči … AKTUÁLNĚ Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu PŘÍBRAM – Zatímco dvůr centrální hasičské stanice ve Školní ulici byl plný dětí ze … NEPŘEHLÉDNĚTE Dubánci vyrážejí mezi lidi. V Dobříši otevřou novou rodinnou stezku Dubánci vyrážejí mezi lidi. V Dobříši otevřou novou rodinnou stezku Malé postavičky z přírodnin, které si získaly srdce dětí i dospělých, přicházejí s … DOBŘÍŠ Střet u Vranovic: Tesla srazila divočáka, silnice na Rožmitál byla průjezdná jedním pruhem Střet u Vranovic: Tesla srazila divočáka, silnice na Rožmitál byla průjezdná jedním pruhem V úterý 12. května po 21. hodině večer došlo na silnici č. I/18 k nehodě. Na trase z … AKTUALIZOVÁNO Sto metrů příbramské historie. Na Březových Horách vzniká velkoplošná malba Sto metrů příbramské historie. Na Březových Horách vzniká velkoplošná malba V Kladenské ulici na Březových Horách začne už ve středu 13. května vznikat … NEPŘEHLÉDNĚTE Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek? Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek? ČRS MO Bohutín ve spolupráci s obcí Pičín, místním SDH a dalšími partnery pořádá 4. … NEPŘEHLÉDNĚTE Mezinárodní den sester si v příbramské nemocnici připomněli poděkováním zdravotním sestrám Mezinárodní den sester si v příbramské nemocnici připomněli poděkováním zdravotním sestrám Oblastní nemocnice Příbram si v úterý 12. května připomněla Mezinárodní den sester. … Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně Několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahuje v úterý 12. května u … AKTUALIZOVÁNO
Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami Jen díky duchapřítomnosti řidiče taxislužby nepřišla devětačtyřicetiletá žena o 300 … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz