18. 4. svátek má Valérie

Příbramská svatohorská šalmaj slaví desetileté výročí

6. září 2017   (09:00)
Příbramská svatohorská šalmaj slaví desetileté výročí

Historický průvod, hudba, tanec a zábava. To vše a mnohem více můžete zažít na slavnosti hudby, tance, divadla a lidových řemesel. Příbramská svatohorská šalmaj proběhne v sobotu 9. září 2017 na nádvoří Svaté Hory.


Příbramskou svatohorskou šalmaj letos nově, ve spolupráci s hudební skupinou Ginevra, pořádá město Příbram, které v rámci Memoranda akci přebralo pod svá křídla jako městskou slavnost. „Jak stárne Šalmaj, stárne bohužel i Ginevra a s ní i my. Pro velké pracovní i hudební vytížení, za které jsme vděčni, už není tolik sil v přípravách akce naplno pokračovat,“ uvedl za dosavadní pořadatele z Ginevry Václav Plecitý s tím, že po deseti letech, kdy se Šalmaj stala pro Příbramany i ostatní návštěvníky akcí tradiční, se v instituci města podařilo najít spolehlivého partnera, který akci zachová kladné renomé. „Nejen letos, ale i v budoucnu se nebráníme případné dílčí spolupráci s městem Příbram při přípravách Šalmaje a bude nám ctí vystupovat i na dalších ročnících,“ doplnil.

Příbramskou svatohorskou šalmaj letos nově, ve …

Program letošní Šalmaje začne tradičně na příbramském náměstí T. G. Masaryka, kdy v 9:30 hodin vyjde dobový průvod Pražskou ulicí směrem na Svatou Horu k uvítání historické postavy arcibiskupa Arnošta z Pardubic. Zahajovací ceremoniál na nádvoří Svaté Hory zahájí celodenní veselí, které bude končit ve 23 hodin. Připravený program bude rychle plynout na dvou zastřešených scénách se zvukovým a světelným parkem. Dobově odění moderátoři seznámí diváky s historií významného poutního místa i královského města Příbram. Dále postupně představí všechny umělce, kteří budou po celou slavnost navozovat autentickou náladu.

Rodiče a jejich dítka si na různých interaktivních stanovištích budou moci vyzkoušet různá řemesla, aby si dovedli představit mnohdy nelehkou práci našich předků. Po celou akci bude pro návštěvníky zajištěno občerstvení všeho druhu, židle a lavice k posezení a odpočinku, samozřejmostí je i odpovídající sociální zázemí. V případě nepřízně počasí je připraven velkoplošný stan pro návštěvníky včetně krytých posezení u občerstvení.

Místo konání slavnosti: Svatá Hora, Příbram. GPS: 49.685030, 14.018049

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Pavlína Svobodová
tisková mluvčí MěU
autor: TP








Další články

Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani … LIFESTYLE Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, napětí a skvělé sportovní atmosféry! Česká … SPORT Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tento víkend se v Příbrami budou opět konat farmářské trhy, podívat se můžete i na … NEPŘEHLÉDNĚTE TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu Už 18. dubna se Náměstí T. G. Masaryka od 10:00 do 19:00 promění v ráj všech milovníků … KOMERČNÍ SDĚLENÍ V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie Plzeňská filharmonie spolu s britskou violoncellistkou Laurou van der Heijdenovou … KULTURA Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Policisté na příbramských silnicích v rámci celostátní akce Speed Marathon ve středu … AKTUÁLNĚ Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly I když sami řidiči mohli navrhovat místa k měření rychlosti, bezmála tři sta z nich … VIDEO Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Octomilky. Malé, otravné a neuvěřitelně rychlé. Stačí jeden přezrálý banán, otevřená … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,59 Kč za litr. … AKTUÁLNĚ
V Husově ulici náklaďák poškodil semafor V Husově ulici náklaďák poškodil semafor Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda. FOTO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz