Příbramská svatohorská šalmaj je příslibem příjemně stráveného dne
28. srpna 2021 (07:08)
foto: MěÚ Příbram
Dobový průvod, hudba, divadlo, rytířská klání, středověké tržiště, to a mnoho dalšího nás čeká v sobotu 11. září při Příbramské svatohorské šalmaji.
„Není mnoho Příbramanů, kteří nikdy nebyli nebo by alespoň neslyšeli o akci, která nese název Příbramská svatohorská šalmaj. S pořádáním této akce začala před lety skupina Ginevra, která určila jasný směr, jímž se ubírá i současný pořadatel, tedy město Příbram. Přípravy programu jsou v plném proudu a věřím, že si 14. ročník této akce společně užijeme,“ zve na akci starosta Jan Konvalinka.
Stejně jako v předešlých letech bude akce začínat průvodem rytířů, kejklířů a hudebníků, který vyjde v 9.30 z náměstí T. G. Masaryka. Po příchodu na Svatou Horu bude program trošičku odlišný oproti předchozím rokům. „Před oficiálním zahájením nás čeká jedna významná událost, a to slavnostní žehnání poutní kopie Svatohorské Madony u Korunovačního oltáře,“ dodává Jan Konvalinka.
Samotný program s časovým rozvrhem se ještě ladí, nicméně připraven bude pódiový program plný rytířských soubojů, dětských divadel, kejklířských workshopů a středověkých kapel, mezi kterými nebude chybět BraAgas, Tempus či Ginevra. Po celý den bude probíhat program na Toufarovo louce, kde své ležení bude mít spolek Rosenthal a chybět tedy nebudou ukázky řemesel, šermířské vystoupení, středověký tábor a hry pro děti. Součástí bohatého programu je opět také Běh hasičů do svatohorských schodů. Účastníky běhu, do kterého se pravidelně hlásí také hasiči z partnerských měst, čeká 343 schodů v plné výzbroji.
Vstup na Příbramskou svatohorskou šalmaj je zdarma.
Vstup na Příbramskou svatohorskou šalmaj je zdarma.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/MěÚ Příbram
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas
Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v …
SPORT
Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně!
Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří …
PŘÍRODA
Památník chystá výstavu o ženách, které ovlivnily Dvořákovu tvorbu
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě chystá výstavu o osudech žen, které …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Cesta k Třem Trubkám pod dohledem: Lesníci budou kácet suché stromy
Jistě si návštěvníci CHKO Brdy všimli, že kolem třítrubeckého zámečku je už řadu týdnů …
AKTUÁLNĚ
Město navrhuje odepsat přes 769 tisíc po Volejbalovém oddílu Příbram. Exekuce nic nevymohla
Zastupitelé města Příbrami budou na dubnovém jednání rozhodovat o odpisu pohledávky ve …
POLITIKA
Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění
Provoz v Březnické ulici v Příbrami v neděli odpoledne krátce omezila nehoda dvou …
AKTUALIZOVÁNO
Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů
Řidiči by měli v příštích dnech zbystřit. V týdnu od 20. do 26. dubna se policejní …
DOPRAVA
„Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala
MMA zápasnice a příbramská rodačka Lucie Pudilová slaví další úspěch v profesionálním …
SPORT
Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m²
Jednou za rok se Příbram promění v obří dětské království. Festival Divadlo patří …
KULTURA
Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry
Ulice Pod Čertovým pahorkem v Příbrami dlouhá léta patří k nejproblematičtějším …
AKTUALIZOVÁNO




