vývoj COVID-19
18. 1. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 11
Bohutín 23
Borotice 6
Březnice 55
Buková u Pb 10
Bukovany 5
Čenkov 11
Cetyně 2
Chotilsko 6
Chrást 3
Chraštice 1
Čím 7
Daleké Dušníky 3
Dobříš 119
Dolní Hbity 22
Drahenice 2
Drahlín 8
Drásov 5
Drevníky 2
Drhovy 2
Dubenec 8
Dublovice 13
Dubno 3
Háje 4
Hluboš 9
Hřiměždice 10
Hudčice 2
Hvožďany 14
Jablonná 8
Jesenice 16
Jince 19
Kamýk n. V. 8
Klučenice 7
Kňovice 1
Korkyně 3
Kosova H. 11
Kotenčice 2
Koupě 4
Kozárovice 3
Krásná H. 3
Křešín 1
Láz 8
Lazsko 3
Lešetice 3
Lhota u Pb 10
M. Hraštice 22
Milín 37
Modřovice 1
Mokrovraty 18
Nalžovice 7
Narysov 9
Nechvalice 15
Nečín 7
Nedrahovice 8
Nepomuk 5
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 6
Nové Dvory 6
Nový Knín 22
Občov 4
Obecnice 34
Obořiště 13
Osečany 1
Ostrov 4
Ouběnice 2
Pečice 1
Petrovice 15
Pičín 10
Počaply 5
Počepice 6
Podlesí 14
Příbram 369
Příčovy 3
Prosen. L. 1
Radětice 1
Rosovice 7
Rožmitál p. T. 62
Rybníky 4
Sádek 4
Sedlčany 55
Sedlec-Prč. 32
Smolotely 9
Solenice 6
Stará Huť 10
Štětkovice 1
Suchodol 2
Svaté Pole 5
Svatý Jan 7
Svojšice 3
Tochovice 23
Třebsko 7
Tušovice 1
Věšín 8
Višňová 7
Volenice 6
Voznice 8
Vrančice 1
Vranovice 6
Vševily 2
Vys. Chlumec 7
Vysoká u Příbramě 3
Zalužany 8
Zduchovice 1
Příbramská sportoviště se opravují. Novák má nové rozcestníky a čerstvou populaci ryb

9. listopadu 2020   (06:09)
Příbramská sportoviště se opravují. Novák má nové rozcestníky a čerstvou populaci ryb

V současnosti jsou minimálně pro širokou veřejnost nedostupná veškerá vnitřní sportoviště. V Příbrami v nich omezeně sportují alespoň profesionálové, otevřený zůstává areál Nový rybník.


Sportovní zařízení města Příbram (SZM) přešla z důvodu pandemie koronaviru, stejně jako na jaře, do specifického režimu provozu. V kontextu vládních usnesení je zajišťován základní chod organizace, a probíhá i další činnost. „Současné okolnosti neznamenají, že se život v SZM zastavil. Opravujeme vše, co se za běžného provozu dělá obtížně, hledáme nové příležitosti a rozšiřujeme svou působnost,“ vysvětluje ředitel SZM Příbram Jan Slaba.
 

Sportovní hala a zimní stadion jsou od 4. listopadu opět přístupné alespoň profesionálním sportovcům. „Zatím trénují volejbalisté ve sportovní hale a jednáme o podmínkách provozu zimního stadionu pro hráče příbramského hokejového A-týmu. Věřím, že se snad situace začne brzy hýbat k lepšímu a budeme moci naše vnitřní sportoviště nabídnout i širšímu spektru sportovců,“ komentuje aktuální stav Jan Slaba. Co se tedy prozatím děje za zavřenými dveřmi sportovišť?
 
Provozy se opravují, bistro peče
Zimní stadion potřebuje opravu vodního hospodářství a novou kondenzační jednotku na čpavkové straně zařízení, pro kterou je již vše připravené a čeká se na dodavatele. Oproti uzavření stadionu na jaře se nyní ledová plocha nerozmrazuje. Důvodem je snaha SZM co nejrychleji otevřít, až se opatření rozvolní. Kvůli úspoře nákladů došlo ale k seřezání vrstvy ledu na minimální možnou tloušťku. Proběhla také revize osvětlení v obou halách a veškerého elektro zařízení.
 
V plaveckém bazénu byla kompletně opravena vzduchotechnika, vyčištěn malý a velký bazén a toboganové věže. Zvlhlé omítky v šatnách prošly vysušením, penetrací a opravou. Byly také opraveny stropy ve strojovně a směrem k ubytovacímu zázemí vedou nové schody.
 

S uzavřením vnitřních sportovišť přišlo o možnost prodeje SeZaM bistro, které je součástí všech středisek SZM. „Ještě, než byla opatření rozšířena také na venkovní trhy, ve smyslu zákazu prodeje nepotravinářského zboží, prodávali jsme přírodní dekorace a podzimní věnce. Nyní pečeme vánoční cukroví na objednávku a vymýšlíme další nápady, jak využít kapacity našeho gastro provozu,“ říká o nové náplni Jan Slaba.
 
Litorál je zazimován
Otevřený zůstává areál Nový rybník, a to pro širokou veřejnost za účelem relaxace či sportu a při dodržení veškerých vládních nařízení. Pokud se situace nebude zhoršovat, neuvažuje se o uzavření areálu ani jeho částí.

 
Také zde se provádí posezonní údržba, jako jsou například nátěry zařízení a atrakcí, údržba hřišť, hrabání a mulčování listí nebo kompletní renovace stolů a lavic u SeZaM bistra, které dostaly od dezinfekce pořádně zabrat. Před nedávnem došlo také k doplnění obsádky ryb a zazimování rostlin včetně litorálu.

 
V plánu je hřiště na parkour
Na Novém rybníku jsou naistalovány nové rozcestníky a do budoucna se počítá s novými vývěsními tabulemi, které jsou již nyní například u letního kina a klubu Junior. Další přibudou u místního SeZaM bistra a také u vstupní brány u viaduktu, kde bude pravidelně vyvěšován rozpis animačních programů. Letošní programová novinka přechází totiž i do dalšího roku.
 
„Na novou sezonu zatím vše ještě plánujeme, ale rádi bychom dotáhli některé projekty, které kvůli velkým ztrátám zisků v důsledku koronaviru nemohly být letos realizovány. Jde například o parkourové hřiště, úschovnu bot pro in-line dráhu či lepší zázemí letního kina. Z větších chystaných investic, jejichž realizace zabere možná více než jednu sezonu, mohu zmínit například úpravu terénu minicampu a nové chatky nebo vybudování zcela nových toalet u adventure golfu,“ jmenuje plánované novinky Jan Slaba.
 
Nový rok přinese zvýšení cen
Pro rok 2021 se téměř všech zařízení SZM dotkne navýšení ceníku. Mírně se zvýší ceny za plavání, pronájem ledové plochy a sportovní haly, ubytování a dalších služeb. Nový ceník je již nyní dostupný na webu www.szm.pb.cz.
 
Permanentky do příbramského aquaparku, které mají standardně platnost jeden rok od zakoupení, budou v návaznosti na současné nucené uzavření prodlužovány o další rok. Prodloužení platnosti bude po znovuotevření možné uskutečnit přímo na pokladně aquaparku.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Miroslava Poláková
SZM Příbram
foto: SZM Příbram

autor: Magdalena Rezková

Další články

Gymnázium pod Svatou Horou otevře i v novém školním roce Gymnázium pod Svatou Horou otevře i v novém školním roce Podle radního Středočeského kraje pro školství Milana Váchy nedojde po dnešním jednání ke sloučení obou příbramských gymnázií až tak rychle. 18. ledna 2021   (20:43) Školy budou v současném režimu pokračovat i příští týden Školy budou v současném režimu pokračovat i příští týden Aktuálně jsou otevřené pouze mateřské a speciální školy a první a druhé třídy škol základních. 18. ledna 2021   (18:18) Finanční výbor v Příbrami je prozatím bez předsedy Finanční výbor v Příbrami je prozatím bez předsedy Na prosincovém jednání zastupitelstva města byly politické subjekty vyzvány k nominaci předsedy a člena finančního výboru. Nominace přišla pouze jedna. 18. ledna 2021   (18:05) Svaz obchodu: Otevření vybraných obchodů zásadně nezvýší mobilitu Svaz obchodu: Otevření vybraných obchodů zásadně nezvýší mobilitu "Zatímco na hračky nebo oblečení pro dospělé si jde klidně dva měsíce počkat, pastelky, oblečení pro nejmenší nebo ponožky lidé potřebují průběžně. Ne každý si navíc může dovolit k objednávce zboží za 50 korun platit dalších 110 korun poštovného," říká prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza. 18. ledna 2021   (14:04) Po nehodě na Příbramsku nadýchal cizinec 3,5 promile Po nehodě na Příbramsku nadýchal cizinec 3,5 promile Během dvou dnů řešili dopravní policisté na Příbramsku tři nehody, při kterých byli motoristé pod vlivem alkoholu. 18. ledna 2021   (11:19) Slyšel jsem rány a pak někdo řekl, „vezmi hlavně cigára“. Říká muž, který zadržel zloděje v Bohutíně Slyšel jsem rány a pak někdo řekl, „vezmi hlavně cigára“. Říká muž, který zadržel zloděje v Bohutíně ŽIVĚ: Zastupitelé rozhodnou o prodeji chaty Granit na šumavském Zadově ŽIVĚ: Zastupitelé rozhodnou o prodeji chaty Granit na šumavském Zadově O osudu nejen této rekreační nemovitosti se rozhodne již od 16:00, průběh jednání přinášíme on-line. 18. ledna 2021   (06:31) Na Litavce dnes bez branek. Příbram remizovala s Plzní 0:0 Na Litavce dnes bez branek. Příbram remizovala s Plzní 0:0 Příbramští vedení bývalým plzeňským kapitánem Pavlem Horváthem jsou dál předposlední, ale mají zápas k dobru. 17. ledna 2021   (18:36) Lékový ústav zatím eviduje 70 možných nežádoucích účinků očkování Lékový ústav zatím eviduje 70 možných nežádoucích účinků očkování Jako následky očkování lékaři nebo pacienti nejčastěji hlásili zarudnutí kůže kolem místa vpichu nebo příznaky, které se podobají lehčímu virovému onemocnění. 17. ledna 2021   (16:56)
Při předjíždění u Brodu dostala smyk a sestřelila zaparkované auto v protisměru Při předjíždění u Brodu dostala smyk a sestřelila zaparkované auto v protisměru Na výjezdu z Příbrami došlo v neděli odpoledne k dopravnímu omezení. 17. ledna 2021   (14:06)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz