Příbramská restaurace nabídla smažák za 50 korun. Za víkend jich prodala přes tisíc
NEJČTENĚJŠÍ
18. února 2024 (18:20)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Restaurace Na Vršíčku, stojící jen pár metrů od Hornického muzea, se prezentuje jako hornická hospůdka, která sídlí na Březových Horách od roku 1839.
Příbramská restaurace Na Vršíčku nabídla o tomto víkendu smažený sýr s hranolky a tatarkou za 50 korun. Podle majitele Jakuba Huška tato tradice vznikla již před šestnácti lety. Letošní ročník překonal akci v době koronavirových restrikcí, kdy jich restaurace prodala osm set.
Restaurace Na Vršíčku, stojící jen pár metrů od Hornického muzea, se prezentuje jako hornická hospůdka, ketrá sídlí na Březových Horách od roku 1839. Jako jediná v Česku nabízí slovenské čepované pivo Zlatý Bažant přímo z tanku.
„Tuto sobotu přišlo na námi nabízený pokrm 713 lidí, v neděli pak 467. Celkem tedy 1.180 prodaných smažených sýrů,“ řekl pribram.cz Hušek s tím, že tradici založil před šestnácti lety jeho otec. „Tímto se snažíme zviditelnit, což se nám daří. Pokaždé přijdou jak stávající zákazníci, ale i mnoho nových,“ uvedl restauratér, který dodal, že jsou náklady meziročně o mnoho vyšší. „Touto akcí se nesnažíme o zisk, to v dnešní době při vysokých cenách ani nelze."
Největší akci v prodeji smaženého sýra do tohoto víkendu evidoval restauratér v době koronavirových restrikcí. „Tehdy byly restaurace z důvodu vládních nařízení uzavřeny a smělo se prodávat pouze jídlo s sebou. Pamatuji, že za jeden víkend jsme prodali přes osm set smažených sýrů, v loňském roce jsme jich vyrobili přes šest set,“ řekl Hušek s tím, že příští rok akci znovu zopakují.
Restaurace Na Vršíčku má kapacitu 120 míst včetně venkovní zahrádky. Majitel se svým týmem připravil nové jídelní menu a těší se na letní období.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Na Svaté Hoře působil jako vikář a farář, jako nový biskup povede litoměřickou diecézi
•Dovolená snů na dosah! Nákup nad 99 Kč v příbramské pobočce VYPLATÍSE vám dá šanci ji vyhrát. Soutěžte s námi!
•PB realitní: Jsme vaše pravá ruka při prodeji nemovitosti na Příbramsku
Další články
Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu
Hlavní hvězdou bude kapela Monkey Business. Portál pribram.cz je mediálním partnerem …
ROZHOVOR
Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu
Areál Podzemního zásobníku plynu Háje v Jesenici u Příbrami se stal dějištěm jednoho z …
FOTOGALERIE
Nepřipoutaní řidiči, mobily za volantem i technické vraky. Policie v Příbrami rozdala tisícové pokuty
Příbramští policisté se zaměřili při dopravní akci především na používání …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hlavní cenu Czech Nature Photo 2026 získal příbramský fotograf Petr Bambousek
Prestižní soutěž Czech Nature Photo zná vítěze jubilejního desátého ročníku. …
FOTOGALERIE
Z Milína do michelinské kuchyně a zpět. Ondřej Fejtl uzavřel svůj kruh
Ondřej Fejtl je jméno, které dnes v Milíně rezonuje s respektem. Nejen proto, že si tu …
ROZHOVOR
SPÁNEK: Tichý zabiják výkonu i nálady! Věděli jste, že jeho podceňováním hrajete s vlastním zdravím ruskou ruletu?
Spánek vypadá nevinně. Zavřete oči, lehnete si… a hotovo. Jenže věda říká něco úplně …
ZAJÍMAVOSTI
Ředitelka ZŠ Školní Ing. Klára Karlíková: Chceme být dobrou školou pro život
Jak vypadá škola, která má přes 800 žáků, moderní areál, výuku angličtiny od první …
ROZHOVOR
Ranní budíček v příkopě: Řidič na Příbramsku zaspal zatáčku i s pořádnou opicí
Sobotní ráno začalo pro jednoho z řidičů na Příbramsku tvrdým přistáním v příkopu. …
Jaké dokumenty potřebujete při prodeji nemovitosti?
Pro prodej nemovitosti nestačí jen nafotit dům nebo byt a zveřejnit inzerát. Ve …
PR
Podnikatelé, pozor! Město spustilo kontroly odpadů. Kdo nemá smlouvu nebo doklady, může mít problém
Město Příbram od dubna výrazně přitvrdilo v kontrole toho, jak podnikatelé nakládají …
POLITIKA




