Příbramská restaurace nabídla smažák za 50 korun. Za víkend jich prodala přes 600
NEJČTENĚJŠÍ
14. února 2023 (06:13)
Dalších 7 fotografií v galerii
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Restaurace Na Vršíčku, stojící jen pár metrů od Hornického muzea, se prezentuje jako hornická hospůdka a sídlí na Březových Horách od roku 1839.
Příbramská restaurace Na Vršíčku nabídla o uplynulém víkendu smažený sýr s hranolky a tatarkou za 50 korun. Podle majitele Jakuba Huška tato tradice vznikla již před patnácti lety. Největší prodejní akce však proběhla v době koronavirových restrikcí, tehdy jich tato restaurace prodala za dva dny přes osm set.
Restaurace Na Vršíčku, stojící jen pár metrů od Hornického muzea, se prezentuje jako hornická hospůdka a sídlí na Březových Horách od roku 1839. Jako jediná v Česku nabízí slovenské čepované pivo Zlatý Bažant přímo z tanku.
„Minulou sobotu přišlo na námi nabízený pokrm 350 lidí, v neděli pak 254. Celkem tedy 604 prodaných smažených sýrů,“ řekl pribram.cz Hušek s tím, že tradici založil před patnácti lety jeho otec. „Tímto se snažíme zviditelnit, což se nám daří. Pokaždé přijdou jak stávající zákazníci, ale i mnoho nových,“ uvedl restauratér, který dodal, že jsou náklady meziročně o mnoho vyšší. „Touto akcí se nesnažíme o zisk, to v dnešní době při vysokých cenách ani nelze."
Největší akci v prodeji smaženého sýra eviduje restauratér v době koronavirových restrikcí. „Tehdy byly restaurace z důvodu vládních nařízení uzavřeny a smělo se prodávat pouze jídlo s sebou. Pamatuji, že za jeden víkend jsme prodali přes osm set smažených sýrů,“ řekl Hušek s tím, že příští rok akci znovu zopakují.
Restaurace Na Vršíčku má kapacitu 120 míst včetně venkovní zahrádky. Majitel se svým týmem momentálně připravuje nové jídelní menu a těší se na letní období.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•V Příbrami otevřela nová pizzerie. Pořádá den otevřených dveří a vyhlašuje soutěž o pizzu na 14 dnů zdarma
•Jitrnice, jelita, tlačenka i prdelačka. SZM připravují vepřové hody
•K valentýnským dárkovým hitům letos patří erotické pomůcky či svůdné prádlo
Další články
Příbramská lékařka MUDr. Bartášková: Cukrovka je nemoc, kde úspěch léčby drží v rukou i pacient
Diabetes patří mezi nejčastější civilizační onemocnění současnosti a počet pacientů …
ZDRAVOTNICTVÍ
Změna barvy očí? Tentokrát opravdu natrvalo.
Toužili jste někdy po modrých, zelených nebo prostě jiných očích, než jaké máte od …
Kdo nabízí nejlepší internet v Příbrami? Přehled poskytovatelů, typů připojení i kvality
Rychlost a kvalita internetu v Příbrami se může lišit dům od domu. Někde vede optika, …
Končící zima vyjde středočeské silničáře o 100 milionů korun dráž než minulá, další náklady spolykají opravy
Končící zima vyjde středočeské silničáře dráž než minulá. Náklady na zimní údržbu …
DOPRAVA
Babička žije, pes hladoví a pravda bolí. Do Příbrami míří Modrý z nebe
Divadlo A. Dvořáka Příbram přichází s novou inscenací současného autora Michaela …
KULTURA
Jak bezbariérová je Příbram v roce 2026? Město se zlepšuje, lidé ale narážejí na problémy
Bezbariérovost se v posledních letech stává jedním z důležitých témat rozvoje města. V …
ANKETA
Dagmar Pecková: „Někteří lidé nemají odvahu říct pravdu. Já ano.“
Dagmar Pecková patří k nejvýraznějším českým umělkyním posledních desetiletí. Operní …
ROZHOVOR
Konec šifrovaných zpráv na Instagramu. Co se změní a na co si dát pozor
Uživatelé Instagramu čeká důležitá změna. Po 8. květnu 2026 už platforma nebude …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Je bobr škůdce nebo pomáhá přírodě? I to se můžete dozvědět na zámečku uprostřed Brd
Dům přírody Brd připravil na sobotu 21. března tematické odpoledne věnované …
POZNÁVÁME BRDY
Další stopka větrníkům? Pečice rozhodly v referendu
Příbramsko má za sebou další hlasování o větrných elektrárnách. Po Starosedlském …
VIDEO











