23. 4. svátek má Vojtěch




Příbramská radnice ocenila hrdinství dvou mladých mužů

10. října 2015   (11:57)
Příbramská radnice ocenila hrdinství dvou mladých mužů
foto: MěÚ Příbram

Mladíci dobrovolně zasahovali při požáru bytu ještě před příjezdem hasičů.



Starosta města Příbrami Jindřich Vařeka v tomto týdnu přijal ve své kanceláři dvojici mladíků, kteří bez zaváhání a nehledě na své vlastní riziko zasáhli při likvidaci požáru bytu. Starosta si na slavnostním, leč neformálním setkání nechal mladíky jejich příběh převyprávět a poté je odměnil drobnými dary a srdečnou pochvalou.

19. června 2015 zasahovaly jednotky požární ochrany - HZS Středočeského kraje a jednotky sborů dobrovolných hasičů města Příbram při likvidaci požáru bytu ve 2. patře (3. nadložní podlaží) bytového domu na příbramském sídlišti Drkolnov, v ulici Šachetní. Ještě před příjezdem hasičů tito mladíci – Matěj Hlaváč a Tomáš Ježek - bez zaváhání vnikli do domu a pomocí vnitřní hydrantové sítě lokalizovali požár natolik, že eliminovali jeho další šíření. Svým příkladným jednáním zabránili jak nárůstu materiálových škod, které rozvíjející se požár způsobuje, ale hlavně snížili na minimum riziko ohrožení životů obyvatel zasaženého bytu i ostatních obyvatel domu.

Podle šetření HZS byly jen v bytě zasaženém požárem uchráněny hodnoty ve výši cca 300 tisíc Kč a přímá škoda dosáhla „jen“ částky cca 40 tisíc Kč. Osoby žijící v bytě musely být z důvodu nadýchání zplodin dopraveny k nemocničnímu ošetření.

Velké poděkování tedy patří občanům, kteří neváhali pomoci, ale samozřejmě i zasahujícím hasičům za jejich náročnou a profesionální práci, kterou ve prospěch občanů nepřetržitě 24 hodin denně vykonávají. V tomto smyslu byla činnost jednotek požární ochrany, a to jak profesionálních, tak dobrovolných (které jsou zřízeny městem) velmi dobře hodnocena i na jednání Bezpečnostní rady ORP Příbram jejím předsedou – starostou města Příbram Jindřichem Vařekou.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ Příbram
autor: MěÚ Příbram








Další články

Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti Myslíš si, že máš na to stát se policistou? Teď si to můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. … AKTUÁLNĚ Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online Ve středu 22. dubna 2026 zasedne příbramské zastupitelstvo k dalšímu jednání. Jednání … ON-LINE PŘENOS Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. … Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně … FOTOGALERIE Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují? Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují? S příchodem jara začíná v Česku sezona farmářských trhů a s ní i intenzivnější … NEPŘEHLÉDNĚTE HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky Obrovský úspěch a okamžiky, na které se bude v Lázu ještě dlouho vzpomínat. Dorostenky … SPORT Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý … AKTUÁLNĚ Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky … NEPŘEHLÉDNĚTE V Kozárovicích spadl muž ze žebříku V Kozárovicích spadl muž ze žebříku Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích.
Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz