31. 3. svátek má Kvido




Příbramská posádka Černý – Kohout startuje na Rally Pačejov

8. srpna 2014   (15:43)
Příbramská posádka Černý – Kohout startuje na Rally Pačejov
foto: pribram.cz

Posádka Peugeot Černý Racing týmu chce nadcházející Rally Pačejov využít jako test před Barum Czech Rally.



Pro Jana Černého je v letošní sezóně jasnou prioritou Mistrovství Evropy v rally ERC, kde boduje v juniorském šampionátu JERC, a i přes dvě zaváhání v posledních soutěžích má stále velmi dobrou pozici v tomto seriálu. Výsledek Barum Czech Rally ve Zlíně, kde se bude na konci srpna bojovat o další body do tohoto šampionátu, jasně ukáže, jaký je výhled před dalšími soutěžemi JERC. Nadcházející víkendová EPLcond Rally Agropa s centrem v Horažďovicích tak byla týmem zvolena jako ideální test před náročnou Barum Czech Rally kde půjde opravdu o hodně.

„Rally Pačejov je téměř domácí soutěží a z Příbrami je to sem co by kamenem dohodil. V minulosti jsem zde několikrát startoval a zdejší start bereme jako takový test spíše pro posádku, než pro auto. Od Ypres Rally jsme s Pavlem v autě neseděli a musíme se dostat do toho správného závodního rytmu. Auto jako takové jsme ve čtvrtek testovali na jednom z úseků nedaleko Příbrami, a tam jsme zkoušeli různé varianty nastavení s nimiž chceme vyrazit na Barumku. V Pačejově pojedeme bez tlaku na jakýkoliv výsledek, chci zkoušet, nastavovat a hlavně zase se trochu rozjet,“ říká před startem EPLcond Rally Agropa Jan Černý, který měl v posledních dnech se svým spolujezdcem Pavlem Kohoutem mnoho povinností v médiích, kde byli mimo jiné hosty pořadu České televize „Dobré ráno“ a hned na to natáčeli reportáž s Českým rozhlasem.

Mechanici museli opravit poškozený vůz

Pro Peugeot Černý Racing team bude EPLcond Rally Agropa první soutěží po nevydařené Ypres Rally, kde na závěrečné rychlostní zkoušce posádka s bílým Peugeotem 208 R2 havarovala. „V posledních týdnech si opět pořádně mákli naši mechanici, kteří jsou podle mě za poslední dobu už minimálně mistry Evropy v rozebírání a skládání našeho Peugeotu. Patří jim velký dík, protože léto se dá trávit rozhodně o dost příjemněji, než na dílně. Jsou to ti praví srdcaři, kteří mají rally rádi stejně jako my. Jsem rád, že v týmu je pořád skvělá nálada a to mě před dalšími soutěžemi hodně motivuje,“ dodává na adresu svých skvělých mechaniků Jan Černý.

Posádka Peugeot Černý Racing teamu odstartuje do EPLcond Rally Agropa se startovním číslem 4 na dveřích svého Peugeotu 208 R2 a v okolí Horažďovic a Pačejova ji čeká celkem osm měřených úseků o celkové délce téměř 75 kilometrů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ, red








Další články

Zítra to vypukne: Jiráskovy sady se uzavřou kvůli výměně vodovodu a kanalizace Zítra to vypukne: Jiráskovy sady se uzavřou kvůli výměně vodovodu a kanalizace Příbram čeká dopravně velmi nepříjemný duben. Od 1. dubna se kvůli výměně vodovodu a … DOPRAVA V křižovatce na Skalce se střetly dva osobáky V křižovatce na Skalce se střetly dva osobáky Na silnici I/18 u obce Drásov se v úterý 31. března po 15. hodině srazily dva osobní … DOPRAVA Příbram zapojí vězně do údržby města. Do ulic vyjdou už letos Příbram zapojí vězně do údržby města. Do ulic vyjdou už letos Město Příbram navazuje spolupráci s příbramskou věznicí a letos poprvé zapojí vězně do … AKTUÁLNĚ MUDr. Bartášek: Laparoskopie a robotická chirurgie mění pravidla hry MUDr. Bartášek: Laparoskopie a robotická chirurgie mění pravidla hry Moderní medicína jde neustále kupředu a chirurgické zákroky dnes už zdaleka … ROZHOVOR Na silnici I/18 se tvořily kolony kvůli srážce tří vozidel Na silnici I/18 se tvořily kolony kvůli srážce tří vozidel V úterý dopoledne se stala nehoda také na silnici I/18 v Příbrami. AKTUÁLNĚ Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění Rušné ráno zažily v úterý 31. března záchranné složky na Příbramsku. Během necelých … AKTUÁLNĚ Konec džungle u kulturáku. Jalovce mizí, místo čeká velká proměna Konec džungle u kulturáku. Jalovce mizí, místo čeká velká proměna Před kulturním domem, který je centrem příbramského společenského života – od plesů … VIDEO Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami Na Škaredou středu 1. dubna se v Příbrami uskuteční přednáška, která nabídne odborný i … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti Od pondělí 30. března do neděle 5. dubna bude policie měřit rychlost na několika … AKTUÁLNĚ
Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník! Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník! Milovníci běhu by měli zbystřit. Už v neděli 5. dubna se uskuteční 68. ročník … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz