13. 6. svátek má Antonín

Příbramská nemocnice zve zítra na den boje proti CMP a hypertenzi

14. května 2015   (16:39)
Příbramská nemocnice zve zítra na den boje proti CMP a hypertenzi
foto: pribram.cz

Vše se bude odehrávat od 9 do 14 hodin.



Cévní mozková příhoda (CMP) přichází náhle a je třetí nejčastější příčinou úmrtí v ČR.
U třetiny přeživších pacientů zanechává trvalé zdravotní následky.
Víte, jaké jsou příznaky CMP?
Víte, že znalost příznaků CMP může být rozhodující pro záchranu Vašeho života či pro kvalitu dalšího života po jejím průběhu?
Víte, že pokud se u Vás či Vašich blízkých projeví příznaky CMP musíte jednat co nejrychleji?
Víte, že CMP je akutní stav ohrožení života a vyžaduje neodkladnou lékařskou péči?
Víte, jaká onemocnění či zdravotní potíže mohou být příčinou CMP?
Víte, že neléčený vysoký krevní tlak (hypertenze) je jedním z rizikových faktorů vzniku CMP?

To vše a mnoho dalších důležitých informací se dozvíte v Oblastní nemocnici Příbram v pátek 15. května 2015. Připravili jsme pro pacienty, návštěvníky a veřejnost osvětovou akci ve vstupní hale hlavní budovy nemocnice, kde najdete pult s edukačními materiály, zdravotní sestry, která Vám změří krevní tlak a na počkání provedou krevní test na glykemii a hladinu cholesterolu, ve vyhrazeném čase bude k dispozici i lékař k Vašim dotazům či konzultaci.
obrázek

Světový den boje proti CMP a Světový den hypertenze bude probíhat v Oblastní nemocnici Příbram v pátek 15. května od 9:00 do 14:00 hodin v prostorách hlavní vstupní haly s recepcí, pavilon C.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ON Příbram
autor: red








Další články

Příbram řeší bizarní problém: spodní prádlo spláchnuté ve veřejné toaletě vyřadilo WC z provozu. Příbram řeší bizarní problém: spodní prádlo spláchnuté ve veřejné toaletě vyřadilo WC z provozu. Jen pár hodin před začátkem Hornických slavností muselo město řešit nepříjemnou … Potkali jste zmiji nebo užovku? Potkali jste zmiji nebo užovku? Sezona je v plném proudu a když je příznivé počasí, vyráží do přírody stále více lidí. … POZNÁVÁME BRDY Březnici provoní kotlíky plné gulášů, chybět nebude hudba ani zábava Březnici provoní kotlíky plné gulášů, chybět nebude hudba ani zábava Milovníci gulášů, zbystřete! V sobotu 13. června se na Starém kluzišti v Březnici … NEPŘEHLÉDNĚTE Kdo může za drahé nemovitosti? A může za to vůbec někdo? Kdo může za drahé nemovitosti? A může za to vůbec někdo? Poslední dobou člověk slyší jednu větu skoro na každém kroku: „Ty ceny nemovitostí … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Tipy na víkend: Příbram zaplaví horníci z Čech i zahraničí Tipy na víkend: Příbram zaplaví horníci z Čech i zahraničí Na tento víkend připadá jedna z nejvýznamnějších akcí roku - 30. Setkání hornických … AKTUÁLNĚ V Příbrami startují Hornické slavnosti. Páteční koncerty zdarma, večer malá hornická paráda V Příbrami startují Hornické slavnosti. Páteční koncerty zdarma, večer malá hornická paráda Příbram v pátek 12. června po deseti letech znovu přivítá Hornické slavnosti. Město … KULTURA Městu dochází trpělivost. U Pátého hamru vyrostla černá skládka, popelnice ukryly další překvapení Městu dochází trpělivost. U Pátého hamru vyrostla černá skládka, popelnice ukryly další překvapení Nejen Příbram trápí černé skládky. Nelegální černou skládku v přírodě a popelnice plné … FOTO Most přes dálnici u Jíloviště půjde o víkendu k zemi Most přes dálnici u Jíloviště půjde o víkendu k zemi Most přes dálnici D4 u Jíloviště se bude bourat a na jeho místě vyroste nový. Důvodem … AKTUÁLNĚ Z Pičína do Řitky: Pikantní pochod roku láká na 31 kilometrů recese i trasu pro kočárky Z Pičína do Řitky: Pikantní pochod roku láká na 31 kilometrů recese i trasu pro kočárky Legendární pochod s originálním názvem je zpět! Už v sobotu 13. června odstartuje 8. … TIP NA VÝLET
Jinecké slavnosti 2026: Anna K., Turbo a skvělá atmosféra Jinecké slavnosti 2026: Anna K., Turbo a skvělá atmosféra Jince se chystají na jednu z největších akcí roku. Jinecké slavnosti 2026 ovládnou v … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz