Příbramská nemocnice zve na Movember days, dny preventivního vyšetření prostaty
12. listopadu 2024 (07:00)
foto: ON Příbram - Martin Janota/ se svolením
Ve dvou dnech bude jedna z urologických ambulancí vyhrazena pro preventivní vyšetření mužů nad 50 let, kteří nejsou sledováni urologem.
Jenom knírek nestačí, přiveď tátu, přiveď dědu. Tímto heslem zve příbramská nemocnice na Movember days. Akci, kdy ve dvou dnech bude jedna z urologických ambulancí vyhrazena pouze pro preventivní vyšetření prostaty u mužů nad 50 let. Touto akcí se nemocnice zapojuje do akce Movember, měsíce, ve kterém si řada mužů nechává narůst knír, aby upozornila na důležitost prevence v rámci mužského zdraví.
Akce se koná 26. a 28. listopadu, vždy od 8:30 – 11:30 a od 13:00 – 15:00. Zájemci si na telefonním čísle 318 641 742 mohou objednat svůj čas, aby se vyhnuli případnému čekání.„Vyptáme se, jak Vám funguje močení, provedeme základní fyzikální vyšetření, doplníme ultrazvuk ledvin, měchýře a prostaty a provedeme odběr krve,“ říká MUDr. Hana Dittrichová, zástupkyně primáře urologického oddělení v příbramské nemocnici.
Zájemci se mohou na výše uvedeném telefonním čísle objednat i na individuální termín, nemocnice však předem upozorňuje, že čekací lhůta bude v jednotkách měsíců. Jen v příbramské nemocnici každý měsíc objeví nádor prostaty u 7 pacientů za měsíc. Včasný záchyt je přitom klíčový pro úspěšnou léčbu, či úplné vyléčení. Důležitost těchto screeningových vyšetření podporuje fakt, že rakovina prostaty se v časných stádiích nijak neprojevuje.
Tip redakce. Níže najdete videorozhovor s MUDr. Dittrichovou právě o karcinomu prostaty a jeho screeningu.
Aktualizace: Vzhledem k velkému zájmu přidala nemocnice nové termíny 3., 5., 10. a 12. prosince, telefonické objednání na telefonu 318 641 742 je tentokrát nutné.
Tip redakce. Níže najdete videorozhovor s MUDr. Dittrichovou právě o karcinomu prostaty a jeho screeningu.
Aktualizace: Vzhledem k velkému zájmu přidala nemocnice nové termíny 3., 5., 10. a 12. prosince, telefonické objednání na telefonu 318 641 742 je tentokrát nutné.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Další články
Vánoční jmelí: od keltských pověr až k polibkům pod větvičkou
Jmelí je rostlina, která od pradávna budila úžas. Zůstává zelené i v zimě, roste mezi …
Vánoce
Vánoční bowling plný radosti: rybářský kroužek z Rožmitálu uzavřel rok ve velkém stylu
Vánoční atmosféra a konec roku pohltil i rybářský kroužek Českého rybářského svazu, …
Na sváteční stůl patří i houbový kuba z vánoční houby
Vánoční svátky nejsou jen o cukroví a smaženém kaprovi. K místním tradicím patří také …
Vánoce
Nová kavárna v Drakovně doplní úpravy Jiráskových sadů
V budově Drakovny (dům čp. 117), v prostorách, které mají obyvatelé nejen Příbrami …
Nepřehlédněte
Na Štěpána rodina i tradice. Druhý svátek vánoční připomíná prvního mučedníka i koledy
Druhý svátek vánoční 26. prosince připomíná svatého Štěpána, prvního křesťanského …
Vánoce
Herectví je pro mě úlet a únik z reality, říká Taťjana Medvecká
Dvojnásobná držitelka Ceny Thálie, držitelka Českého lva, Ceny Františka Filipovského …
ROZHOVOR
Předvánoční návštěva v Domově seniorů v Rožmitále
Ke konci roku již tradičně navštívili radní Centrum Rožmitál pod Třemšínem - Domov …
Lidl testuje pojízdný obchod. V Maďarsku objíždí vesnice, v Česku zatím ne
Lidl Maďarsko spustil v říjnu pilotní projekt mobilního obchodu. Upravený autobus s …
Zajímavosti
Odkud se vzal vánoční stromeček? Příběh jednoho symbolu
Vánoční stromeček je dnes jedním z nejvýraznějších symbolů Vánoc. Rozsvítí domovy, …
Vánoce
Hasiči měli na Štědrý den napilno. Požárů bylo nejvíc za posledních pět let
Štědrý den letos rozhodně neproběhl v poklidné atmosféře, jak by si mnozí přáli. …
FOTO




