11. 3. svátek má Anděla




Příbramská nemocnice zažívá nevídanou vlnu solidarity

27. března 2020   (06:48)
Příbramská nemocnice zažívá nevídanou vlnu solidarity
foto: pribram.cz

Některých ochranných pomůcek je však stále nedostatek.



Ve spojitosti s epidemií koronaviru, která dorazila i do Příbrami, se zvedla i nebývalá vlna solidarity, kterou pociťuje především příbramská nemocnice. Do té v těchto dnech denně lidé nosí látkové ústenky, plexi štíty, další ochranné pomůcky nebo i jídlo.

„Chtěl bych na tomto místě všem poděkovat za jejich obrovskou podporu. Je jedno, jestli nám pomáhá osamělá paní tím, že po večerech ušije několik ústenek nebo velká regionální firma, která poskytne ochranné pomůcky za desítky tisíc. Největším přínosem pro zdravotníky, kteří jsou v této době pod vekým tlakem, je cítit tu vlnu solidarity, která jim dodává potřebnou sílu. Už jenom kvůli tomuto sjednocení společnosti musíme boj s koronavirem zvládnout,“ okomentoval situaci ředitel nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada.

Nemocnice takto pro své zaměstnance získala téměř 2000 kusů látkových ústenek, několik stovek ochranných plexi štítů, ochranné overaly a další nabídky pomoci. „Není výjimkou, že nám lidé nabízejí finanční pomoc nebo například občerstvení pro zaměstnance,“ doplnil Holobrada.

Nemocnice aktuálně nejvíce shání právě ochranné pomůcky, jako jsou respirátory FFP2 a FFP3 nebo ochranné overaly. Většina ochranných pomůcek je totiž na časově omezené nebo jednorázové použití a například v případě péče o pacienta na umělé plicní ventilaci jejich spotřeba výrazně roste.

Jakékoliv nabídky pomoci můžete směřovat na e-mailovou adresu martin.janota@onp.cz.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Jakub Pečenka








Další články

Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu Otřesný nález na okraji Vranovic: manželský pár tam v domku provozoval ilegální množírnu Ve Vranovicích u Rožmitálu pod Třemšínem zasahovala v úterý 10. března Policie ČR … BLESKOVÁ ZPRÁVA Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně Otázka, která se v Příbrami vrací stále častěji: Má mladá generace důvod ve městě … NEPŘEHLÉDNĚTE Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery Ve středu 11. března se mezi obyvateli Mníšku pod Brdy začala rychle šířit zpráva o … AKTUÁLNĚ Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu Nové vybavení výrazně posiluje bezpečnost i schopnosti příbramských hasičů při … NEPŘEHLÉDNĚTE Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat … NEPŘEHLÉDNĚTE Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky … AKTUALIZOVÁNO Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina … Paratriatlonista Tománek chystá extrémní sezonu. Dva ironmany za dva dny i boj o světové tituly Paratriatlonista Tománek chystá extrémní sezonu. Dva ironmany za dva dny i boj o světové tituly Paratriatlonista Jan Tománek představil své sportovní plány na rok 2026. … SPORT Překročili jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Překročili jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Dosáhli jsme na metu, kterou jsme v historii pribram.cz ještě nikdy nepřekročili: více … NEPŘEHLÉDNĚTE
Nafta už překročila čtyřicetikorunovou hranici Nafta už překročila čtyřicetikorunovou hranici Motoristé v Česku v posledních dnech znovu připlácí za tankování. Ceny benzínu i nafty … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz