20. 1. svátek má Ilona




Příbramská nemocnice zateplí dva pavilony za 48 milionů

25. září 2014   (06:49)
Další 4 fotografie v galeriiPříbramská nemocnice zateplí dva pavilony za 48 milionů
foto: pribram.cz

V budoucnu by se měl z areálu II přesunout onkologický stacionář do staré Příbrami. Na jeho místě by mohla vzniknout sociální lůžka.



Příbramská nemocnice zateplí dva pavilony, v nichž jsou mimo jiné lůžka následné péče nebo ambulantní část interny. Slibuje si od toho snížení nákladů na energie. Na úpravy získala dotaci 23 milionů korun z Evropské unie, celkově by měl projekt stát 48 milionů Kč. Nemocnice chce požádat kraj o příspěvek na spoluúčast, řekla dnes ČTK mluvčí zařízení Monika Boušková.

V pavilonu E jsou umístěny například lůžkové jednotky oddělení následné péče, onkologické centrum, nukleární medicína a další pracoviště. V pavilonu I fungují lůžkové jednotky a ambulantní část interního oddělení, lůžková jednotka neurologie, oddělení klinické mikrobiologie a další oddělení.

Zateplení se vyplatí

Podle ředitele nemocnice Stanislava Holobrady se zateplení pavilonů vyplatí. "Projekt ve svém výsledku přinese kromě snížení provozních nákladů efekt také pro pacienty i personál nemocnice," uvedl.

Oblastní nemocnice chce také upravit volné prostory původních lůžkových jednotek v areálu na Zdaboři pro lůžkovou rehabilitaci, respektive následnou péči. Po tomto typu péče je podle Holobrady v regionu výrazná poptávka. "Nemocnice by tak vyhověla na jedné straně této poptávce s logickým využitím i ambulantní rehabilitace a zároveň by využila volné prostory, které navíc nepotřebují, vzhledem ke svým původním dispozicím a účelu, zásadní stavební úpravy," dodal ředitel.

Vlastníkem Oblastní nemocnice Příbram je Středočeský kraj. Zařízení vzniklo v roce 2003 sloučením Nemocnice s poliklinikami Příbram s Nemocnicí s poliklinikouPříbram-Zdaboř. Ve své spádové oblasti poskytuje komplexní zdravotnickou péči zhruba čtvrt milionu obyvatel.

Fotogalerie

Příbramská nemocnice zateplí dva pavilony za 48 milionů (1) Příbramská nemocnice zateplí dva pavilony za 48 milionů (2) Příbramská nemocnice zateplí dva pavilony za 48 milionů (3) Příbramská nemocnice zateplí dva pavilony za 48 milionů (4)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj dvd








Další články

Nemocenské a sociální pojištění se pro tento rok změnilo: vyšší limity u DPP i nové podmínky Nemocenské a sociální pojištění se pro tento rok změnilo: vyšší limity u DPP i nové podmínky Rok 2026 přinesl několik důležitých novinek v oblasti nemocenského a sociálního … Policie varuje před podvody na Facebooku. Útočníci zneužívají ukradené účty Policie varuje před podvody na Facebooku. Útočníci zneužívají ukradené účty Policie České republiky řeší na začátku roku 2026 zvýšený počet podvodů na sociálních … Příbramská ČOV (ne)má vítěze. Vyřazený uchazeč chystá námitku Příbramská ČOV (ne)má vítěze. Vyřazený uchazeč chystá námitku Rada města vybrala nabídku na rekonstrukci příbramské čistírny odpadních vod, … Politika Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů, krajský úřad zvažuje dotační titul na pořízení defibrilátorů Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů, krajský úřad zvažuje dotační titul na pořízení defibrilátorů Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů. Ošetřili téměř 144.000 pacientů, … Polární záře ve středních Čechách. Snímky ze Sedlčanska vás dostanou Polární záře ve středních Čechách. Snímky ze Sedlčanska vás dostanou Předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu se v pondělí večer potvrdily. Nad … Počasí Chřipka není jen rýmička. Ohrožuje hlavně chronicky nemocné, varují lékaři Chřipka není jen rýmička. Ohrožuje hlavně chronicky nemocné, varují lékaři Chřipka patří mezi vysoce infekční virová onemocnění dýchacích cest a každoročně … Pět důležitých důvodů, proč mít v zimě auto dokonale očištěné a perfektní výhled Pět důležitých důvodů, proč mít v zimě auto dokonale očištěné a perfektní výhled Zima dává řidičům zabrat. Sníh, námraza a špatná viditelnost jsou každodenní realitou. … Srdce Příbrami v Sydney: Adéla Křenková slaví bronz z MS Srdce Příbrami v Sydney: Adéla Křenková slaví bronz z MS České juniorky to dokázaly — potřetí v řadě vezou domů medaili z mistrovství světa. V … Sport Živá voda. Tradice, mýty nebo skutečnost? Živá voda. Tradice, mýty nebo skutečnost? Voda nabraná v noci z 18. na 19. ledna je podle starých tradic i některých moderních … Zajímavosti
Gastro agent: Pizzeria Sicilia Gastro agent: Pizzeria Sicilia Fast‑food má být rychlý, jednoduchý a cenově přijatelný. Ale i u rychlého občerstvení … Fast food
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz