Příbramská nemocnice začne s očkováním zdravotníků už zítra
4. ledna 2021 (15:30)
foto: pribram.cz
"Potýkáme se i s personálními problémy, hlavně v nelékařských profesích, jako jsou sanitáři a sestřičky. Tam nás to trochu tlačí a musíme omezovat chod, kde se dá, abychom to zvládli," řekl mluvčí nemocnice Martin Janota. Nemocnice se podle něj zkusí obrátit s žádostí o pomoc na armádu.
Další dvě středočeské nemocnice, kladenská a mladoboleslavská, dnes zahájily očkování zdravotníků. První v regionu spustila na Silvestra vakcinaci benešovská nemocnice, v sobotu poprvé očkovali v Kolíně. Také do příbramské nemocnice by dnes mělo dorazit prvních 180 až 190 dávek vakcíny, s očkováním se začne v úterý. Nemocnice se nyní potýkají s nedostatkem zdravotníků, v jednotlivých zařízeních jich chybějí desítky.
„V první vlně budou očkování zaměstnanci z oddělení ARO, interní JIP a akutního příjmu. Dále budou následovat všichni, kteří přichází do styku s covid pozitivními pacienty,“ řekl pribram.cz tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.
V příbramské nemocnici je nyní 60 pozitivních pacientů, z toho deset vyžaduje intenzivní péči. Situace se podle mluvčího v poslední době zhoršila. "Potýkáme se i s personálními problémy, hlavně v nelékařských profesích, jako jsou sanitáři a sestřičky. Tam nás to trochu tlačí a musíme omezovat chod, kde se dá, abychom to zvládli," dodal Janota. Nemocnice se podle něj zkusí obrátit s žádostí o pomoc na armádu.
Očkování zdravotníků by mělo být pomyslnou pilotní fází celého procesu, který bude pokračovat v dalších měsících očkováním rizikových skupin a dále i běžné veřejnosti. Během nejbližších dní, kdy bude k očkování zdravotníků docházet, by se měly zoptimalizovat veškeré postupy tak, aby se behěm co nejkratšího času stihlo naočkovat co nejvíce lidí při zachování veškerých bezpečnostních postupů.
Do příbramské nemocnice by také během první poloviny ledna měl dorazit speciální chladící box, který udrží vakcíny od firmy Pfizer/Biontech v požadované teplotě. Do té doby je nutné je po převozu uchovávat v lékarenské chladničce, kde ovšem vydrží jen několik dní.
Do příbramské nemocnice by také během první poloviny ledna měl dorazit speciální chladící box, který udrží vakcíny od firmy Pfizer/Biontech v požadované teplotě. Do té doby je nutné je po převozu uchovávat v lékarenské chladničce, kde ovšem vydrží jen několik dní.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Další články
Tipy na víkend: Slavnostní otevření vánočního kluziště a řada charitativních akcí naladí na blížící se advent
V pátek bude slavnostně otevřeno Vánoční kluziště, v Bohutíně zahájí v sobotu advent. …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: nejdražíší je čerpací stanice značky MOL
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,50 Kč do 34,90 …
Kde všude proběhne zahájení adventu? Nabízíme přehled!
Rádi byste se zúčastnili slavnostního zahájení adventu či dalších tematických akcí? V …
Největší sbírka vánočních dárků pro děti v nouzi odstartovala i v Příbrami a Dobříši
Sbírka Krabice od bot letos slaví 15 let a připravuje svůj dosud největší ročník. Už …
Mazutová výtopna na Rynečku půjde zřejmě k zemi. Město hledá nové využití pozemku
Město Příbram zvažuje, co dál s areálem bývalé mazutové výtopny na Rynečku. Původní …
Tradiční členská schůze svazu tělesně postižených v Rožmitále pod Třemšínem opět spojila komunitu
Ve čtvrtek 13. listopadu se ve Společenském centru v Rožmitále pod Třemšínem …
Adam Rada: Mladý fotbalista, který proměnil vesnický fotbal v show
Originální videa, nakažlivý humor a první vyprodaná živá show v rodném Novém Kníně. …
Proč je správné užívání antibiotik důležitější než kdy dřív?
Antibiotická rezistence patří k největším hrozbám moderní medicíny. O tom, proč …
ROZHOVOR
V Příbrami se představí Ivan Mládek a jeho legendární Banjo Band
Ve čtvrtek 27. listopadu od 19:00 ožije Estrádní sál Divadla A. Dvořáka Příbram …
Dobříš má nové stromy díky společné výsadbě dobrovolníků
Dobrovolníci, skauti i zástupci města společně vysadili desítky stromů a keřů ve …




