Příbramská nemocnice v březnu otevře ambulanci pro bolesti zad
2. března 2024 (09:01)
Oblastní nemocnice v Příbrami reaguje na mnoho pacientů, kteří ji navštěvují s nespecifikovatelnou bolestí zad a během tohoto měsíce se chystá otevřít ambulanci, která se bude soustředit právě na tuto problematiku. Do této chvíle končili nejčastěji na urgentním příjmu, neurologické nebo rehabilitační ambulanci.
„Ambulance by měla být otevřena během března. Podrobnější informace zveřejníme již brzy. Prozatím se počítá s tím, že ordinace bude v provozu jeden den v týdnu. Budeme rádi, pokud ji pacienti využijí a vyřeší tak svoje problémy, například i díky návaznosti rehabilitační péče či zobrazovacích metod, které naše nemocnice nabízí,“ okomentoval pro pribram.cz chystanou novinku tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.
Stále platí, že jako první by se měl pacient s obtížemi obrátit na svého praktického lékaře. Až ve chvíli, kdy léčba nezabírá, nebo praktický lékař doporučí pacienta ke specializovanému vyšetření, by měl člověk navštívit nemocnici. V oblasti bolesti zad je však nejdůležitější zdravá životospráva, pohybové aktivity a například i správná ergonomie v případě sedavého zaměstnání.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Středočeský kraj podpoří provoz nábytkové banky, zatím přijala 4,5 tuny vybavení
•Středočeští záchranáři mají 15 nových sanitek, další obnova má být ještě letos
•Myší trus, znečištěné regály a nepořádek na podlaze. Inspektoři si došlápli na vietnamský obchod
Další články
Objevte kouzlo studánek: Víte, že existuje národní registr pramenů?
Máte rádi chladivou, čistou a pramenitou vodu? Nejčastěji ji vyhledáváme někde na …
ZAJÍMAVOSTI
Tenhle film lidé milují víc než všechny novinky. Proč?
Nové filmy přicházejí každý týden. Premiéra střídá premiéru, streamovací služby chrlí …
ZAJÍMAVOSTI
Příbramské divadlo má prázdniny. Herci ale v srpnu zahrají pod širým nebem
Než se v září znovu otevře opona na domovské scéně Divadla A. Dvořáka Příbram, čeká …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Supercela se zformovala nad Příbramskem. Po nedávných ničivých bouřkách měli lidé znovu důvod ke znepokojení
V úterý přes náš region přešlo několik bouřek. Ta první, nejvýraznější přinesla …
POČASÍ
Řidič při policejní akci nadýchal půl promile. Policie rozdávala nealko piva
Policisté společně s pracovníkem BESIP uspořádali v úterý 14. července v Bohutíně …
DOPRAVA
Na náměstí 17. listopadu je nové mlžítko. Město reagovalo na přání občanů, část veřejnosti má ale obavy
Na náměstí 17. listopadu je nově zprovozněné mlžítko, které má v horkých dnech pomáhat …
AKTUÁLNĚ
Traktor se 17 tunami obilí zablokoval silnici, hasiči museli náklad přečerpat
Dopravní nehoda zemědělské soupravy komplikovala v úterý odpoledne provoz na místní …
AKTUALIZOVÁNO
Středočeští hygienici provedli zatím na táborech 43 kontrol, zjistili dvě závady
Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 43 …
AKTUÁLNĚ
Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic už roky mlčí. Technologie je pod soudem a ten provoz nechce
Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic měla v létě každou celou hodinu spouštět …
AKTUÁLNĚ
Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo
Zemědělci ve středních Čechách dosud sklidili zhruba 81 procent ploch s ozimým …





