Příbramská nemocnice shání na listopad dárce krve
31. října 2023 (08:35)
Příbramská nemocnice aktuálně hledá dárce krve na měsíc listopad. V případě, že by se nepřihlásilo dostatek zájemců, je pravděpodobné, že některé termíny by musely být zrušeny. Nemocnice už přitom před zhruba dvěma týdny své dárce vyzvala. I když zareagovalo mnoho lidí, stále to ještě nestačí.
„Mockrát děkujeme všem, kteří vyslyšeli naši výzvu a na darování krve se přihlásili, moc si jejich pomoci vážíme. Situace se výrazně zlepšila. Možná i vzhledem k aktuální vlně respiračních onemocnění potřebujeme doplnit ještě několik termínů, u kterých hrozí jejich zrušení,“ žádá dárce o pomoc tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.
Jedná se o 6., 7., 8. a 9. listopadu. Dále pak ke konci měsíce 21., 22., 28., 29., a 30. listopadu. V prosinci je dle počtu přihlášených dárců situace významně lepší. Dárci získají za odběr mnoho benefitů v závislosti na své zdravotní pojišťovně, včetně dárků v rámci motivačního programu příbramské nemocnice. Aktuálně budou také rozdávány dárkové balíčky, které nemocnice zakoupila z dotace města Příbram. Přes množství benefitů je pro dárce krve často nejcennější pocit z pomoci druhým, kteří v daný čas krev nebo její složky potřebují.
Příbramská nemocnice již avizovala, že i příští rok na Světový den dárců krve, tedy 14. června, chystá ve spolupráci s městem Příbram další ročník festivalu Díky!FEST, který by měl být oproti prvnímu ročníku ve všech ohledech větší a lepší. Právě darování krve je jedním z mála způsobů, jak získat vstup na festival.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Infekcí dýchacích cest bylo minulý týden přes 1000 na 100.000 lidí
•Evropský testovací týden se zaměří na HIV a žloutenku
•Ministerstvo: Při příznacích nachlazení je optimální nosit na veřejnosti roušku
Další články
Inverze a námraza v Brdech: zimní kouzlo, které nebere konce
Už řadu dní nebo spíše týdnů nejen v našem regionu panovalo nebo panuje inverzní …
FOTO
Aktivní záloha 13. dělostřeleckého pluku prošla nejtěžší prověrkou roku
Září bylo o odbornosti, listopad o taktice. Aktivní záloha (AZ) u 13. dělostřeleckého …
FOTOGALERIE
Vánoční besídka v azylovém domě Příbram přinesla dětem radost a naději
V úterý 16. prosince se v azylovém domě v Příbrami uskutečnila vánoční besídka plná …
Za hranice učebnic: Studenti Gymnázia Karla Čapka poznávali Turecko díky programu Erasmus+
Osm studentů a dva učitelé Gymnázia Karla Čapka v Dobříši absolvovali výměnný pobyt v …
Nemocnost v regionu stoupá, příbramská nemocnice potvrzuje zvýšený zájem o vyšetření
Jak již náš portál pribram.cz informoval v počátku týdne, nemocnost akutních …
Nový model Příbrami: budoucí Eiffelovka?
Nový výtvarný prvek v Březnické ulici vzbudil (ne)očekávanou debatu. Radnice …
Kultura
Osečanka přinese koledy i vánoční pohodu na Zahrádku Kavárny v Koleji
Zahrádka kavárny v Koleji se rozezní vánočními koledami. Zahraje a zazpívá Osečanka …
2 tuny stříbra na Březových Horách
Na Březových Horách se chystá stříbrná jízda. Druhý ročník akce 2 tuny stříbra nabídne …
Kultura
Návštěva Hornického muzea Příbram i letos překročila 100 000 lidí
Hornické muzeum Příbram dosáhlo i v tomto roce významného návštěvnického milníku. V …
Novou D4 mezi Příbramí a Pískem využilo za první rok více než pět milionů řidičů
Novou dálnici D4 mezi Příbramí a Pískem využilo za první rok provozu více než pět …





