21. 3. svátek má Radek

Příbramská nemocnice se chystá na příliv pacientů, zavírá jedno z chirurgických oddělení

3. března 2021   (15:06)
Příbramská nemocnice se chystá na příliv pacientů, zavírá jedno z chirurgických oddělení
foto: pribram.cz

Středočeský kraj zřejmě brzy vyhlásí stav hromadného postižení osob.


Dnes odpoledne se opět sešel na pravidelné schůzce krizový štáb příbramské nemocnice. Vedení rozhodlo o uzavření jedné lůžkové jednotky chirurgického oddělení, která se připraví na péči o covid pozitivní pacienty. Kapacita by se tak mohla navýšit zhruba o 20 lidí. Podle predikcí lze totiž očekávat, že jejich počet se bude i nadále zvyšovat. Už dnes přitom leží v nemocnici 71 pacientů s tímto nebezpečným virovým onemocněním a 12 z nich pak vyžaduje intenzivní péči.

Právě intenzivní péče je v tuto chvíli v celé republice největším problémem, protože k ní je potřeba specializované vybavení a především proškolený personál, kterého byl nedostatek i před nástupem epidemie koronaviru.
„Nemocnice má samozřejmě i další krizové plány, rozhodně nenecháme nikoho na ulici bez pomoci. Situace je ovšem velmi vážná, prosíme všechny, aby maximálně respektovali vládní nařízení a omezili kontakty,“ žádá tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.
V příbramské nemocnici tak bude fungovat již páté lůžkové oddělení pro pacienty s koronavirem. I zde evidují trend, kdy hospitalizaci či intenzivní péči potřebují stále mladší lidé.

Dnes dopoledne vyhlásily dvě krajské nemocnice stav hromadného postižení osob. Podle našich informací bude vedení Středočeského kraje v nejbližších hodinách jednat o vyhlášení tohoto stavu v celém kraji. V praxi to znamená, že zdravotnická zařízení nejsou z důvodu nedostatku zdrojů schopna poskytnout zdravotní péči v běžném standardu.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Odešel neporazitelný Ranger: Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris Odešel neporazitelný Ranger: Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris Svět ztratil jednu z největších ikon akčního filmu a bojových umění. Americký herec … Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli Město Příbram zve všechny zájemce na třetí komentovanou vycházku letošního roku, která … HISTORIE Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života Ve čtvrtek 19. března vyhlásila policie pátrání po 54letém muži z obce Bohutín. … AKTUÁLNĚ Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy Redakce pribram.cz v posledních dnech zaznamenává nestandardní hlasování v některých … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: O víkendu se můžete začít připravovat na Velikonoce, přijít fandit příbramským sportovcům nebo sledovat závody! Tipy na víkend: O víkendu se můžete začít připravovat na Velikonoce, přijít fandit příbramským sportovcům nebo sledovat závody! Předposlední březnový víkend nabídne opravdu pestrý program. Budete si moci přijít … NEPŘEHLÉDNĚTE Brdská příroda volá o pomoc: stovky kilometrů tras čekají na dobrovolníky. Začíná se už v pátek Brdská příroda volá o pomoc: stovky kilometrů tras čekají na dobrovolníky. Začíná se už v pátek Dobrovolníci, rodiny s dětmi i milovníci přírody se opět mohou zapojit do tradiční … PŘÍRODA Nemocnice v Příbrami nasadila špičkovou UV technologii. Pomůže v boji proti infekcím Nemocnice v Příbrami nasadila špičkovou UV technologii. Pomůže v boji proti infekcím Oblastní nemocnice Příbram rozšiřuje své technologické vybavení o moderní UV-C … Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025? Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025? Ve čtvrtek 19. března večer se v příbramské divadle koná dlouho očekávaný Galavečer … ON-LINE PŘENOS Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“? Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“? Příbram funguje dál svým běžným rytmem, ale řada problémů zůstává otevřená. Na přání … ANKETA
Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami Ve čtvrtek 19. března odpoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě se … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz