1. 8. svátek má Oskar

Příbramská nemocnice pozastavuje aplikaci protilátek. Chybí v celé ČR

18. listopadu 2021   (16:43)
Příbramská nemocnice pozastavuje aplikaci protilátek. Chybí v celé ČR
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Mimořádný dovoz očekává nemocnice zhruba za týden.


Nemocnice Příbram od příštího týdne pozastavuje aplikaci monoklonálních protilátek proti covidu-19. Podle dostupných informací jsou z velké části vypotřebované v rámci celé ČR. Další závoz je přislíbený zhruba za týden. Do té doby je v Příbrami pozastaveno i objednávání pro tento úkon. Obdobný problém hlásí i z jiných míst České republiky.

„Jsme nuceni oznámit, že od pondělí 22. listopadu je pozastavena aplikace monoklonálních protilátek proti SARS-CoV-2 z důvodu jejich nedostatku v rámci České republiky. Pacienti, kteří byli objednáni na zítřek ještě své dávky protilátek zajištěné mají. Čekáme na mimořádný závoz, který máme předběžně přislíbený zhruba za týden, jisté to ovšem není. O aktuální situaci budeme veřejnost informovat prostřednictvím sociálních sítí a našeho webu,“ sdělil tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.
Léčba monoklonálními protilátkami v časném stádiu by měla podle dostupných studií zabránit těžkým průběhům onemocnění. Problém spočívá také v tom, že léky zatím nemají registraci a distribuce po celé ČR probíhá přes tři nemocnice. Příbramská nemocnice by podle dostupných informací měla být zásobována skrze FN Motol.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Další články

Banán v kávě? Nový trend z Koreje dobývá kavárny. Ochutnali byste ho? Banán v kávě? Nový trend z Koreje dobývá kavárny. Ochutnali byste ho? Zapomeňte na cukr nebo karamelový sirup. Sociální sítě v posledních měsících zaplavuje … ZAJÍMAVOSTI Obří sumec z Orlíku má nový domov, v akváriu u zámku obdivují 160centimetrového dravce Obří sumec z Orlíku má nový domov, v akváriu u zámku obdivují 160centimetrového dravce Sladkovodní expozice nedaleko zámku Orlík nad Vltavou láká na novou atrakci v podobě … AKTUÁLNĚ V červenci zemřel na středočeských silnicích jeden člověk, loni jedenáct V červenci zemřel na středočeských silnicích jeden člověk, loni jedenáct V červenci zemřel při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji jeden … DOPRAVA Nejdražší chyba při prodeji domu? Uděláte ji dřív, než zveřejníte první inzerát Nejdražší chyba při prodeji domu? Uděláte ji dřív, než zveřejníte první inzerát Co nám říkají klienti... „Podíval jsem se na podobné domy na internetu a cenu jsem … PR Kvalitu vody v části přírodních koupališť v Česku zhoršily sinice Kvalitu vody v části přírodních koupališť v Česku zhoršily sinice S narůstajícími teplotami se v části přírodních koupališť v Česku zhoršila kvalita … AKTUÁLNĚ Zralé léto v Brdech voní vřesovým nektarem Zralé léto v Brdech voní vřesovým nektarem Když se léto přehoupne do své druhé poloviny, bývá les krásně barevný. Tedy pokud není … POZNÁVÁME BRDY Moderní technika zůstala "v garáži": Při požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 Moderní technika zůstala "v garáži": Při požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 K požáru strniště na poli u obce Milín vyjížděly dnes odpoledne profesionální i … AKTUALIZOVÁNO Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Zatímco ještě před několika lety byly hlavním cílem letních dovolených pláže u … LIFESTYLE Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,50 Kč do 42,90 Kč … AKTUÁLNĚ
Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Od páteční půlnoci bude platit na celém území Středočeského kraje období zvýšeného … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz