20. 1. svátek má Ilona

Příbramská nemocnice otevřela novou gynekologii

Nepřehlédněte
10. ledna 2020   (14:08)
Příbramská nemocnice otevřela novou gynekologii

Rekonstrukce si vyžádala 130 milionů korun, většinu zaplatil kraj.


Příbramská nemocnice otevřela zrekonstruované lůžkové oddělení gynekologie a gynekologickou ambulanci ve dvou spodních patrech pavilonu D4. Pacientky se tam v pondělí přesunou z provizorních prostor na Zdaboři a ze sousední budovy. Rekonstrukce si vyžádala 130 milionů korun, většinu zaplatil kraj. Stavební část vyšla na 100 milionů a za zbytek bylo pořízeno vybavení, řekl dnes novinářům ředitel nemocnice Stanislav Holobrada.

Oddělení zajišťují pacientkám předporodní péči do chvíle, než si je převezmou porodníci. V ambulantním traktu vznikly nové vyšetřovny, recepce, stacionář se šesti lůžky a operačním sálem. Na gynekologii je pět nových třílůžkových pokojů a tři jednolůžkové. Podle Holobrady nabízejí komfort, který odpovídá 21. století.

Přestavba zdravotnických provozů v prvním a druhém patře a technických částí v suterénu D4 navázala na rekonstrukci porodního sálu a šestinedělí ve třetím a čtvrtém patře téže budovy. Tato akce byla dokončena v roce 2017 a vyžádala si kolem 110 milionů korun. Rekonstrukce celého pavilonu D4 tak podle vedení nemocnice vyšla na 240 milionů Kč.

Holobrada připomněl, že kvůli rozdělení do etap byli pacienti a zdravotníci během prací občas vystaveni hluku a prašnosti. "Bylo to náročnější než předchozí rekonstrukce, které jsme dělali en bloc," dodal.

Příbramská nemocnice za loňský rok eviduje kolem 1250 porodů. V 18,5 procenta případů děti přišly na svět císařským řezem, což je podle primáře gynekologicko-porodnického oddělení Petra Chudáčka velmi nízké číslo. "Na gynekologickém oddělení jsme loni navzdory přestavbě ošetřili 1560 pacientek, průměrná doba hospitalizace je 2,1 dne," dodal primář.

Příbramská nemocnice otevřela zrekonstruované …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Martin Janota

autor: Tomáš PečenkaDalší články

Sledujte s námi dnešní zastupitelstvo, program má jen 8 bodů Sledujte s námi dnešní zastupitelstvo, program má jen 8 bodů Klidný a rychlý průběh může narušit diskuze o rekonstrukci akvaparku, která oficiálně zatím není na programu. 20. ledna 2020   (15:48) Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Nechtěl uposlechnout výzvy policie 20. ledna 2020   (14:02) V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na  -8 °C V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na -8 °C V noci na úterý se vytvoří četné mrznoucí mlhy. Během úterního dne se mohou přechodně rozpustit a v noci na středu znovu vytvořit. 20. ledna 2020   (12:08) Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji S klesajícími teplotami přibývá bezdomovců v místech, kde to ostatním lidem není příjemné. Navíc se do Příbrami vrátilo několik lidí bez domova, kteří byli mezi svátky propuštěni z psychiatrických léčeben. Teď jsou na ulici. 20. ledna 2020   (09:30) Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Vybudování parkourového hřiště nic nebrání. Volejbalové hřiště komplikuje ochranné pásmo Příbramského potoka 20. ledna 2020   (06:20) Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Po dlouhých 18 letech od schválení územního plánu města Příbrami, kde byla trasa obchvatu zanesena a schválena, byl udělán důležitý krok pro jeho realizaci. 19. ledna 2020   (19:47) Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Součástí skleníku je i moderní přírodovědná učebna s mikroskopy a binokulárními lupami 19. ledna 2020   (15:50) Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům V rámci rekonstrukce hlediště dojde k instalaci speciální zvukové smyčky pro nedoslýchavé 19. ledna 2020   (12:26) Blíží se konec platnosti dálničních známek Blíží se konec platnosti dálničních známek Platnost loňských dálničních známek k poslednímu lednovému dni končí. Od roku 2021 budou už jen elektronické 19. ledna 2020   (09:23) Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Spravovat ho budou Sportovní zařízení města ve spolupráci s Městským kulturním centrem. 19. ledna 2020   (06:56)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz