21. 5. svátek má Monika

Příbramská nemocnice otevřela lůžkové oddělení paliativní péče

28. února 2019   (13:20)
Dalších 5 fotografií v galeriiPříbramská nemocnice otevřela lůžkové oddělení paliativní péče

Paliativní péče se zaměřuje na nevyléčitelně nemocné a umírající pacienty. Rodina může být s pacientem 24 hodin denně


Nové prostory vybudovala zhruba za 30 milionů korun ve třetím patře pavilonu interních oborů. Kapacita je 16 lůžek, příjem pacientů začne v první polovině března. Oddělení se snaží přiblížit domácímu prostředí, k dispozici jsou i nadstandardní pokoje. Rodina může být s pacientem 24 hodin denně.

Paliativní péče se zaměřuje na nevyléčitelně nemocné a umírající pacienty. Má zlepšit kvalitu jejich života, mírnit bolest a utrpení. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) při otevření oddělení uvedl, že jeho ministerstvo se snaží brát paliativní péči jako jednu z priorit. Poukázal na to, že 70 procent pacientů stále umírá v nemocnicích a podobných oddělení není dostatek. "Je to zásadní obor, který je doprovázen i duchovním rozměrem," uvedl ředitel nemocnice Stanislav Holobrada.

Před dvěma lety nemocnice otevřela v prostorách bývalého očního oddělení centrum paliativní péče. Jde o nelékařský ambulantní provoz, specializované lůžkové oddělení dosud chybělo.

Ve Středočeském kraji nabízí ambulantní péči v oboru paliativní medicíny 21 poskytovatelů zdravotních služeb, lůžkovou specializovanou paliativní péči provozuje pět poskytovatelů. Vedle příbramské nemocnice je to Hospic Dobrého pastýře, Oblastní spolek Českého červeného kříže Mladá Boleslav, společnost MEDI HELP a minulý týden se otevřelo oddělení paliativní péče v kutnohorské nemocnici. Nové prostory s 15 hospicovými lůžky vznikly přestavbou jedné ze čtyř stanic léčebny dlouhodobě nemocných v bývalém dětském pavilonu.

Fotogalerie

Příbramská nemocnice otevřela lůžkové oddělení paliativní péče () Příbramská nemocnice otevřela lůžkové oddělení paliativní péče (1) Příbramská nemocnice otevřela lůžkové oddělení paliativní péče (2) Příbramská nemocnice otevřela lůžkové oddělení paliativní péče (3) Příbramská nemocnice otevřela lůžkové oddělení paliativní péče (4)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: ČTK
foto: pribram.cz

autor: topDalší články

Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Na místo přijel i pracovník plynáren 20. května 2019   (20:35) Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Zastupitelé Příbrami právě v těchto chvílích zvolili nového starostu. 20. května 2019   (17:35) AKTUALIZOVÁNO Sledujte s námi ON-LINE volbu nového starosty města Příbrami Sledujte s námi ON-LINE volbu nového starosty města Příbrami Dnešní zasedání Zastupitelstva města začíná v 16:00 hodin. Buďte u toho s námi. 20. května 2019   (15:45) Foto dne: Pane starosto, děkujeme Foto dne: Pane starosto, děkujeme Již jen pár hodin nás dělí od volby nového starosty města Příbrami 20. května 2019   (14:22) Řidič za Milínem vyjel ze silnice a zdemoloval svůj hyundai Řidič za Milínem vyjel ze silnice a zdemoloval svůj hyundai U nehody aktuálně zasahují složky IZS. 20. května 2019   (12:43) Návštěvníci Nového rybníka v létě ocení nové převlékací kabinky Návštěvníci Nového rybníka v létě ocení nové převlékací kabinky Ačkoli kabinky vypadají zvenku podobně jako například nové toalety, mají zcela jiný účel 20. května 2019   (11:10) Aktuálně: Provoz na dálnici opět omezuje dopravní nehoda Aktuálně: Provoz na dálnici opět omezuje dopravní nehoda Levý jízdní pruh je uzavřen 20. května 2019   (09:11) Dětský den pro nedočkavce Dětský den pro nedočkavce Na Drkolnově bude šrumec. Přijedou hasiči a koníci ze žežické stáje 20. května 2019   (08:25) Pouliční umělci jsou v každém městě, “poschoďoví” jen v Příbrami Pouliční umělci jsou v každém městě, “poschoďoví” jen v Příbrami Lidé se usmívali a neřešili. Nebyl to happening, ale HAPPYning. 20. května 2019   (06:06) Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi O venkovní reprízy je velký zájem, představení tak bývají rychle vyprodaná. 19. května 2019   (18:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz