22. 2. svátek má Petr

Příbramská nemocnice omezuje provoz ORL ambulance

4. dubna 2022   (11:20)
Příbramská nemocnice omezuje provoz ORL ambulance
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Omezení je způsobeno špatnou personální situací lékařů s ORL specializací.


ORL péče v příbramské nemocnici bude dočasně opět o něco omezena. Z personálních důvodů nebude ambulance v hlavním areálu nemocnice ordinovat středy. ORL péče tak bude v nemocnici pouze 4 dny v týdnu. Podle dostupných informací by se mělo jednat o dočasnou změnu. O dalších změnách bude nemocnice včas informovat.

„ORL ambulance v hlavním areálu nemocnice nebude aktuálně ordinovat ve středu. Personální situaci ohledně zajištění péče řeší vedení nemocnice intenzivně a dlouhodobě, ale vzhledem k akutnímu nedostatku lékařů s touto specializací na pracovním trhu, jsou vyhlídky nejisté,“ řekl pribram.cz tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.
Příbramská nemocnice po rozpadu ORL oddělení před několika lety zajišťuje specializovanou ambulanci jen díky pomoci lékařů z pražské Thomayerovy nemocnice, kteří do Příbrami jezdí ordinovat. Vedení se dlouhodobě snaží najít lékaře s příslušnou specializací, ale vzhledem k jejich nedostatku se jedná o velmi náročný úkol.

V průběhu roku 2017 došlo v příbramské nemocnici k odchodu několika klíčových ORL specialistů. Díky tomu nebylo možné udržet ORL lůžkové oddělení a s tím spojenou pohotovostní službu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha Evropský den obětí trestných činů, který připadá na 22. února, si už letos připomněli … Měla by Příbram mít vlastní „nultou hodinu autoškoly“? Měla by Příbram mít vlastní „nultou hodinu autoškoly“? Co kdyby se ještě před první jízdou v autoškole mluvilo otevřeně o tom, co mladé … ANKETA Manželské večery: Svatá Hora zve na rande, které oživí váš vztah Manželské večery: Svatá Hora zve na rande, které oživí váš vztah Sedíte vedle sebe, a přesto máte pocit, že jste si nějak vzdálili? Rutina, únava a … Příbramsko se bouří proti větrníkům. Chystají se další referenda, jediná obec zatím drží otevřené dveře Příbramsko se bouří proti větrníkům. Chystají se další referenda, jediná obec zatím drží otevřené dveře Debata o větrných elektrárnách na Příbramsku vstoupila do nové fáze. Většina obcí už … NEPŘEHLÉDNĚTE Centrem Příbrami za tajemstvím: Vydejte se v neděli po stopách vzniku nového města! Centrem Příbrami za tajemstvím: Vydejte se v neděli po stopách vzniku nového města! Máte chuť objevit zákoutí Příbrami, o kterých jste doposud ani netušili, že existují? … Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků Při toulkách lesem se setkáme s nevšední krásou všude kolem nás. Když nemám zrovna … POZNÁVÁME BRDY Přepis auta bez front? V Příbrami to jde už dnes, ale lidé zatím dávají přednost okénku Přepis auta bez front? V Příbrami to jde už dnes, ale lidé zatím dávají přednost okénku Přepis auta, výměna značek nebo změna vlastníka bez front a bez úředních hodin. Portál … NEPŘEHLÉDNĚTE Tankování v Příbrami: Natural 95 už od 31,90 Kč, nafta od 30,90 Kč Tankování v Příbrami: Natural 95 už od 31,90 Kč, nafta od 30,90 Kč Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 … AKTUÁLNĚ Stát testuje divočáky napříč republikou kvůli smrtelnému onemocnění. Jak vážná je situace? Stát testuje divočáky napříč republikou kvůli smrtelnému onemocnění. Jak vážná je situace? V celé České republice letos probíhá monitoring Aujeszkyho choroby u prasat divokých. …
Balóny nad Sedlčanskem! Proč letěly tak vysoko a kam mířily? Balóny nad Sedlčanskem! Proč letěly tak vysoko a kam mířily? Sedlčansko dnes zažilo nečekanou podívanou. Nad regionem se v dopoledních hodinách … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz