28. 10. je státní svátek
Příbramská nemocnice očkuje 120 lidí týdně, s třetí dávkou ještě nezačala

21. září 2021   (16:23)
Příbramská nemocnice očkuje 120 lidí týdně, s třetí dávkou ještě nezačala
foto: pribram.cz/Tomáš Pečenka

Podle starosty Příbrami Jana Konvalinky (za ANO) je mezi seniory v městských zařízeních i mezi klienty sociálních služeb zájem o očkování třetí dávkou značný.


Příbramská nemocnice nyní očkuje proti koronaviru zhruba 70 dospělých a 50 dětí týdně. Jde o první nebo druhé dávky vakcíny, třetí dávku zatím nikomu nepodala. Nikdo ze zájemců totiž ještě nesplnil podmínku osmi měsíců po ukončení očkování, řekl dnes mluvčí nemocnice Martin Janota.

"Zatím k nám nikdo přihlášený není a ještě jsme nikoho třetí dávkou neočkovali," uvedl Janota. Přicházejí tak zatím jen zájemci o první nebo druhou dávku vakcíny. Zdravotníci mají většinou vyhrazený jeden den v týdnu pro dospělé a jeden den pro děti.
Podle starosty Příbrami Jana Konvalinky (za ANO) je mezi seniory v městských zařízeních i mezi klienty sociálních služeb zájem o očkování třetí dávkou značný. "Je skutečně velmi malé procento těch, kteří by očkování odmítali anebo ho třeba ze zdravotních důvodů nemohli podstoupit," řekl Konvalinka.
Někde jinde již začali třetími dávkami očkovat. Nejčastěji jde o zdravotníky z nemocnic a nejstarší seniory. Lidé, kterým uplynula osmiměsíční lhůta od podání druhé dávky vakcíny, by měli dostat na svůj mobilní telefon SMS zprávu, která je na možnost přeočkování upozorní.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz