15. 3. svátek má Ida

Příbramská nemocnice obhájila akreditaci, výsledkově si polepšila

8. listopadu 2018   (11:36)
Příbramská nemocnice obhájila akreditaci, výsledkově si polepšila

Od Společné akreditační komise získala nemocnice 9,76 bodů z maximálních 10.



Tři dny, tři kontroloři a stovky hodnocených kritérií. Až tak podrobná byla akreditační kontrola, která probíhala v měsíci říjnu v Oblastní nemocnici v Příbrami. Stejné šetření probíhalo v nemocnici již tři roky zpátky. Tehdy se jednalo o první akreditaci a přípravy na ní trvaly zhruba pět let. Tentokrát se díky zaběhnutým procesům podařilo přípravu na akreditaci zvládnout dříve, navíc s ještě lepším výsledkem.

„SAK je společná akreditační komise, jejich komisaři jsou profesionálové ve svých oborech, kteří v rámci nemocnic v ČR kontrolují nastavené procesy a pravidla tak, aby splňovala zákonné normy a standardy a byli schopni objektivně vyhodnotit kvalitu a bezpečnost zdravotnické péče. Tím, že jsou to externí pracovníci a nemají pracovní slepotu a rozpoznají i to, co my třeba nevidíme nebo nevíme. Vždycky se tak přesvědčíme, jak je akreditace důležitá, jak pro pacienty tak naše zaměstnance, vše se řádně zkontroluje a my víme, že je všechno v pořádku, a s těmi maličkostmi, které nejsou, nám vždy pomohou,“ vysvětluje akreditaci manažerka ošetřovatelské péče Mgr. Iva Králíčková.

Závěry akreditace vyznívají pro příbramskou nemocnici velice dobře, během tří dnů kontrol bylo nalezeno jen několik menších a snadno napravitelných pochybení. Z maximálních 10 bodů bylo dosaženo hranice 9,76, což je jeden z nejlepších výsledků v rámci celé republiky. Další akreditace čeká nemocnici za tři roky.
Komisaři provedli kontrolní šetření už před samotnou akreditací, které nemocnici pomohlo se lépe připravit a zjistit, na které úseky je třeba se zaměřit. Komise má 80 přísných standardů na všechny úseky od kotelny, bezpečnost práce přes personální oddělení až po operační sály.

Kromě akreditace je v nemocnici pravidelně prováděno již po dobu deseti let dotazníkové šetření, „Kvalita očima pacientů“. Toto dotazníkové šetření se provádí po dobu jednoho měsíce u pacientů, kteří jsou u nás hospitalizováni, je zaměřeno na jejich spokojenost v několika dimenzích. Posledního šetření se účastnilo cca 730 pacientů příbramské nemocnice. Ta se v něm umístila nejlépe v rámci všech nemocnic, které zřizuje Středočeský kraj a je jedna z nejlepších v ČR. Bylo uděleno ocenění jak pro celou nemocnici, tak pro sestry na základě splnění přísných kritérií.

„Výsledek je práce celé nemocnice, která funguje jako tým. Jedno bez druhého nemůže být. Dotazníková šetření i akreditace jsou pro nás velmi důležitá. Pomáhají nám zjistit, kde máme přidat, aby byli pacienti co nejvíce spokojení a byla jim poskytnuta kvalitní a bezpečná péče, což je naším cílem,“ dodává Králíčková.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Martin Janota - Specialista pro styk s veřejností Oblastní nemocnice Příbram
a.s.
autor: top








Další články

Policisté hledají čtrnáctiletou Vanesu. Naposledy byla viděna v Mníšku pod Brdy Policisté hledají čtrnáctiletou Vanesu. Naposledy byla viděna v Mníšku pod Brdy Policisté z Příbrami vyhlásili pátrání po čtrnáctileté Vanese Badžové, která odešla z … Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou S příchodem jara se v českých lesích a hájích začínají objevovat první porosty … NEPŘEHLÉDNĚTE Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“ Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“ Festival Sherlock v příbramském Divadle Antonína Dvořáka přivítal herečku Alenu … ROZHOVOR Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny rozdělují zákazníky skoro jako politické názory. Jedni je … Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Zmrzliny s netradičními příchutěmi nejsou nic nového. Svět už viděl česnekovou, … ZAJÍMAVOSTI Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy a statky ČR (VLS) vydaly varování všem návštěvníkům. V pondělí 16. a v … NEPŘEHLÉDNĚTE Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Povinný sběr bioodpadu v Příbrami vyvolal mezi částí veřejnosti silné reakce. Někteří … NEPŘEHLÉDNĚTE Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty Tradice pomoci pokračuje – učitelé hudby a zpěvu připravili koncert na podporu … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie v Příbrami rozdávala pokuty: Nepřipoutaní, mobily, drogy i zákazy řízení Policie v Příbrami rozdávala pokuty: Nepřipoutaní, mobily, drogy i zákazy řízení Policisté se v týdnu zaměřili na speciální dopravní kontrolu, která byla zaměřena … FOTOGALERIE
Co je pro vás poslem jara? První čáp na komíně nebo sněženky? Co je pro vás poslem jara? První čáp na komíně nebo sněženky? Co je vlastně symbolem jara? Pro někoho je to návrat čápů na komíny, pro jiného první … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz