22. 4. svátek má Evžénie

Příbramská nemocnice mění ordinační hodiny ORL ambulance

3. října 2018   (13:09)
Příbramská nemocnice mění ordinační hodiny ORL ambulance

ORL ambulanci se po odchodu lékařů podařilo zajistit za pomoci externistů z Thomayerovy nemocnice.


 ORL ambulance v prostorách prvního areálu Oblastní nemocnice v Příbrami má od 1. října upravené ordinační hodiny. Pacienti se ošetření dočkají dříve. Pondělí, úterý, středa a pátek jsou ordinační hodiny od 7.30 do 12:30 a dále pak od 13:00 do 15:00. V době od 13:00 do 15:00 jsou pak přednostně prováděna konzilia. Čtvrtek připadá na operační den a jedinou možností je tak návštěva ORL ambulance v areálu II na Zdaboři, která ordinuje již od 6:30 do 13:30 s tím, že od 11:30 do 12:30 je přestávka na oběd.

„Změna ordinačních hodin vzešla především z přání pacientů. Stále se nám bohužel nepodařilo získat nové lékaře, abychom mohli ordinační dobu rozšířit nebo dokonce znovu obnovit ORL pohotovost. Specializovaní lékaři v tomto oboru v ČR bohužel prakticky nejsou nebo chtějí provozovat soukromé ambulance, kde nemusí sloužit služby. Naděje přesto umírá poslední,“ sdělil k situaci tiskový mluvčí příbramské nemocnice Martin Janota.

Po odchodu klíčových lékařů na pražská pracoviště nebo do soukromé sféry byla v loňském roce uzavřena ORL pohotovost v příbramské nemocnici. Vedení se prozatím nepodařilo ani přes nabízené nadstandartní podmínky sehnat dostatečný počet kvalifikovaných lékařů k tomu, aby ORL pohotovost mohla fungovat. Přesto by se pacienti neměli obávat v případě potíží nemocnici navštívit. Sloužící lékaři se podle aktuálních možností pokusí pacienty co nejlépe ošetřit, v případě specifických ORL potíží je pak předat na pražská pracoviště.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Dětská varianta bude k dispozici od května tohoto roku. 21. dubna 2019   (18:19) Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnešní den je tím nejdůležitějším v křesťanském kalendáři. 21. dubna 2019   (14:14) Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Náměstí 17. listopadu bylo uzavřeno 21. dubna 2019   (10:39) AKTUÁLNĚ Provozovatelé kolotočů píšou zastupitelům: Nová vyhláška nás zničí Provozovatelé kolotočů píšou zastupitelům: Nová vyhláška nás zničí Poplatek za zábor veřejného prostranství se několikanásobně zvýšil. 21. dubna 2019   (09:23) České brambory nejsou, musí je nahrazovat dovážené, dražší České brambory nejsou, musí je nahrazovat dovážené, dražší Loňské sucho se výrazně podepsalo na sklizni 21. dubna 2019   (07:07) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky Ukázky tradičních velikonočních zvyků a rukodělných činností v autentickém prostředí venkovských chalup, dvorků a zápraží. To vše je k vidění ve Vysokém Chlumci. 20. dubna 2019   (19:47) Hasiči varují: V lese a jejich blízkosti je zakázáno rozdělávání ohňů! Hasiči varují: V lese a jejich blízkosti je zakázáno rozdělávání ohňů! Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu na zvýšené nebezpečí vzniku požárů. 20. dubna 2019   (16:24) Rekonstrukce sportovní haly na Dobříši uzavře restauraci a na prázdniny i knihovnu Rekonstrukce sportovní haly na Dobříši uzavře restauraci a na prázdniny i knihovnu Projekt byl vysoutěžen za 53 milionů korun. 20. dubna 2019   (13:50) ​Na zápase Příbrami s Plzní budou zajíčci nadělovat vajíčka ​Na zápase Příbrami s Plzní budou zajíčci nadělovat vajíčka Už tuto neděli 21. dubna, na Boží hod Velikonoční, se koná jeden z velmi očekávaných zápasů jara. Do hornické Příbrami dorazí Viktorka Plzeň, která je jedním z hlavních aspirantů na titul. Pro děti je připravena velikonoční nadílka 20. dubna 2019   (11:08) Zdemoloval dopravní značení a omezil provoz na sjezdu z dálnice Zdemoloval dopravní značení a omezil provoz na sjezdu z dálnice Hasiči likvidují uniklé provozní kapaliny 20. dubna 2019   (09:43) AKTUALIZOVÁNOKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz