vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno: 18. 9. 2020
Bohutín 2
Březnice 6
Chotilsko 1
Dobříš 16
Dolní Hbity 2
Drásov 1
Drevníky 1
Háje 5
Hluboš 1
Jablonná 1
Jince 1
Kamýk nad Vlt. 6
Klučenice 1
Lazsko 1
Lešetice 1
Malá Hraštice 2
Mokrovraty 1
Narysov 2
Nechvalice 6
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 1
Nový Knín 1
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 2
Podlesí 2
Příbram 91
Příčovy 2
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 7
Rybníky 2
Sedlčany 6
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 2
Stará Huť 2
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Trhové Dušníky 2
Višňová 1
Zbenice 1
Zduchovice 1
Příbramská nemocnice láká na výstavu Úsměv a radost

5. srpna 2020   (19:50)
Příbramská nemocnice láká na výstavu Úsměv a radost

V pořadí třetí letošní výstavou pokračuje sezóna 2020 v galerii Oblastní nemocnice Příbram.


„Úsměv a radost“ to je název autorské výstavy výtvarnice Jarmily Maršálové. Ta své dětství prožila v Drnovicích. Vyučila se v tiskárně a léta pracovala jako ruční sazečka písma. Už od mládí byla tvůrčí osobností – vyšívala ubrusy, obrazy, háčkovala dekorace, záclony, pletla, šila, vyráběla tapiserie a později i různé šperky. Před mnoha roky začala „jen tak“ kreslit pastelkami a také skládat verše. Čím dál více to však Janu Maršálovou táhlo k výtvarné činnosti, štětci ale začala malovat až po dalších letech v roce 2012, kdy se přestěhovala do Příbrami.

Hlavním tématem tvorby autorky je česká krajina, někdy architektura, pro radost svých nejbližších maluje portréty. Při malování používá Jana Maršálová akrylové nebo olejové barvy, štětce a špachtle, Je členkou Galerie výtvarníků, Volného sdružení umělců Čech, Moravy a Slovenska a Sdružení výtvarníků ČR. Často vystavuje, v některých městech i opakovaně, například v Příbrami, v Českých Budějovicích, v Táboře, v Praze a v mnoha dalších českých městech. Vystavuje také na Slovensku, v současné době má autorskou výstavu v Kavárně Čas na Malé Straně. Letos se obrazy Jany Maršálové objeví ještě v Ústí na Orlicí, v Blovicích, v Písku a několikrát v Praze.
Nejčastějšími tématy obrázků, které uvidíme v galerii Gaudii gratia jsou krajiny, květiny, dětská témata a obrazy mozaikového typu. A co by chtěla paní Maršálová svojí výstavou do nemocnice přinést? Dle jejích slov úsměv, radost a povzbuzení mysli.
Výstava je k vidění od 4. srpna až do konce září v nemocniční galerii (přízemí pavilonu C, v těsném sousedství hlavní recepce nemocnice, v areálu ve staré Příbrami).
Výstava je k vidění od 4. srpna až do konce …


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Martin Janota
foto: Martin Janota

autor: Jakub Pečenka

Další články

Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Za fatální chybu považuje, že se odkládalo znovuzavedení roušek 19. září 2020   (09:23) Nepřehlédněte Od vysvěcení kostela na Březových Horách uběhne 130 let Od vysvěcení kostela na Březových Horách uběhne 130 let V neděli 20. září oslaví kostel sv. Vojtěcha narozeniny, účastníci se mohou těšit na hudební vystoupení i komentovanou prohlídku. 19. září 2020   (08:42) Pokračování 4. dílu Svatohorského Downtownu již dnes v Příbrami Pokračování 4. dílu Svatohorského Downtownu již dnes v Příbrami Hasiči likvidují požár v CHKO Brdy u Bratkovic. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu Hasiči likvidují požár v CHKO Brdy u Bratkovic. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu Sobotní farmářské trhy namíchají gastronomické i kulturní ingredience Sobotní farmářské trhy namíchají gastronomické i kulturní ingredience V Rožmitálu pod Třemšínem k pohádce zakousnete domácí dobroty nebo popijete burčák. Tradiční prodejní trhy proběhnou opět i v Příbrami. 18. září 2020   (19:30) V Praze i Středočeském kraji budou roušky povinné i venku V Praze i Středočeském kraji budou roušky povinné i venku Petr Štěpánek: Úspěšný starosta Petrovic a dobrovolný hasič Petr Štěpánek: Úspěšný starosta Petrovic a dobrovolný hasič PR Babiš nevyloučil zavedení nouzového stavu Babiš nevyloučil zavedení nouzového stavu Nouzový stav letos v Česku platil kvůli epidemii nemoci covid-19 od 12. března do 17. května. 18. září 2020   (15:05)
Příbram hledá cesty, jak navzdory covidu zachovat kulturní akce Příbram hledá cesty, jak navzdory covidu zachovat kulturní akce "Nehledáme kličky, jak to obejít, ale hledáme cesty, jak kulturu úplně neumrtvit, jako jsme byli nuceni v jarních měsících," uvedl starosta. 18. září 2020   (13:38)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz