Příbramská nemocnice do konce roku s návratem k normálu nepočítá
26. listopadu 2020 (16:04)
Minimálně do konce roku se návrat k normálnímu chodu v příbramské nemocnici nechystá. Pokles hospitalizovaných pacientů je sice viditelný, těch co vyžadují intenzivní péči je ale stále mnoho. Právě oddělení ARO a JIP, které intenzivní péči covid pozitivním pacientům poskytují, jsou přitom klíčové pro možnost obnovení operačních programů. Neméně důležitá je samozřejmě i dostatečná lůžková kapacita, která je nyní snížena o pacienty s koronavirem.
„K dnešnímu dni evidujeme 55 covid pozitivních pacientů, kteří vyžadují hospitalizaci. 11 z nich pak intenzivní péči. Kvůli koronaviru také aktuálně postrádáme v práci 37 zaměstnanců. Tyto počty stále brání tomu, aby nemocnice mohla rozjet neakutní operativu,“ sdělil tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.
Ten dále dodal, že v dohledné době je možné pouze otevření jednoho operačního sálu, kde by byly prováděny pouze menší výkony, které nejsou náročné na pooperační péči. Vzhledem k blížícím se vánočním svátkům se tak o žádném návratu k normálu hovořit nedá. Všichni pacienti by měli být o případném odložení své operace kontaktováni telefonicky.
Vedení nemocnice se naopak obává toho, že by na začátku nového roku mohla přijít třetí vlna, která by jakékoliv plány na návrat k normálnímu provozu opět zhatila. „Věříme, že k tomu nedojde. Chceme lidem pomáhat a léčit i ty, kteří mají jiné problémy, než je koronavirus. Některým lidem jsme museli posunout operace i dvakrát, ale bohužel stále nejsme schopni garantovat konkrétní termín. Jak všichni víme, situace se může v průběhu několika dní dramaticky změnit,“ dodal ředitel nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada, který nabádá veřejnost k trpělivosti a dodržování vládních nařízení.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: text i (Jakub Pečenka)
autor: Jakub Pečenka
Další články
V Občově hořela autodílna, na místě zasahuje několik jednotek hasičů
Několik hasičských jednotek zasahuje v Občově u požáru autodílny.
AKTUÁLNĚ
Známe 16 vítězů ankety. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější?
Velká čtenářská anketa na portálu pribram.cz, která hledá nejoblíbenější fotbalový …
SPORT
Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu
Okolí rožmitálského zámku má za sebou další výrazné zlepšení. Skupina místních …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Velikonoční neděle v divadle: tvoření, pohádky a jarní kouzlo pro celou rodinu
Divadlo A. Dvořáka v Příbrami zve v neděli 22. března od 10 do 17 hodin všechny malé i …
KULTURA
Jediní v okolí! DAPE Cars v Příbrami nabízí službu, kterou ostatní servisy neumí
Když se na silnici něco pokazí, většina řidičů z Příbramska už ví, kam volat. DAPE …
PR
Kvůli požáru ubytovny i kontejnerů vyšetřuje policie podezřelou osobu
Rušnou noc zažili nejen hasiči kvůli nočnímu požáru na ubytovně, ale i kvůli hořícím …
AKTUALIZOVÁNO
Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek
Krátce před jedenáctou hodinou večerní v neděli byl vyhlášen poplach kvůli požáru na …
AKTUALIZOVÁNO
Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek
Pocit bezpečí je jedním ze základních ukazatelů kvality života ve městě. Jak si v …
ANKETA
Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu!
Milovníci sladkého, pozor. Hledáme podnik, kde v Příbrami dělají ty nejlepší dorty, …
ANKETA
Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou
S příchodem jara se v českých lesích a hájích začínají objevovat první porosty …
NEPŘEHLÉDNĚTE





