29. 6. svátek má Petr a Pavel

Příbramská nemocnice chce pro zaměstnance vybudovat bydlení

24. února 2025   (07:00)
Příbramská nemocnice chce pro zaměstnance vybudovat bydlení
foto: Ilustrační foto / pribram.cz

Byty by mohly vzniknout v budově někdejší patologie. Cílem je udržet nynější pracovníky a zároveň přilákat nové, protože do budoucna by jich mohl být nedostatek.


"Nyní nemocnice zaměstnává 1300 lidí, personál však prochází generační obměnou a řada lidí jde do důchodu," řekl ředitel nemocnice Stanislav Holobrada.

Kolik bytů pro lékaře a sestry by mohlo vzniknout, zatím není zřejmé. V části jedné z budov má být také technické vybavení pro autoprovoz. Nemocnice s výstavbou počítá v rámci svého střednědobého plánu. Aktuálně má pro zaměstnance dvě ubytovny, postupně do nich investuje. Jedna je nově zateplená a dělníci v ní vyměnili okna. Chtěla by ale zaměstnancům nabídnout nové možnosti bydlení.

Personál ve zdravotnictví nyní podle Holobrady prochází generační obměnou a mladí pracovníci mají trochu jiné priority. "Je potřeba je motivovat, aby je zajímalo a bavilo pracovat ve zdravotnictví," podotkl. Vedle nabídky ubytování je to třeba využívání robotické chirurgie. Nemocnice si chce proto pořídit operačního robota a umístit ho do centrálních operačních sálů. Nyní testuje zařízení nabízená výrobci, náklady budou 60 až 70 milionů korun. Nemocnice nedávno získala doporučující stanovisko od přístrojové komise na ministerstvu zdravotnictví. To je zásadní pro jednání se zdravotními pojišťovnami kvůli nasmlouvání výkonů.

Příbramská nemocnice minulý týden také otevřela zrekonstruovaný pavilon D2 pro operační obory. Jeho součástí je ambulantní trakt ortopedie a traumatologie, nový operační sál, lůžková oddělení nebo prostory pro jednodenní operativu. Rekonstrukci předcházela demolice pavilonu N a výstavba nové a větší budovy určené převážně pro dětskou zdravotní péči. Náklady na obě akce byly 376 milionů korun. Práce trvaly přes tři roky a šlo o jednu z největších investic příbramské nemocnice za poslední dobu. Příští týden ve středu se v nemocnici ještě otevře zrekonstruovaný rehabilitační bazén.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: pribram.cz
ČTK








Související


Další články

OBRAZEM: JelenFest ovládl Příbram: Rodinná atmosféra, autogramiády i velká večerní show OBRAZEM: JelenFest ovládl Příbram: Rodinná atmosféra, autogramiády i velká večerní show Příbram zažila v sobotu 27. června nezapomenutelný den plný rodinné zábavy a skvělé … FOTOGALERIE Červen v Příbrami jako z jiného světa. Stoletá voda, tropy a škody za miliony Červen v Příbrami jako z jiného světa. Stoletá voda, tropy a škody za miliony Červen v Příbrami letos připomíná horskou dráhu. Zatímco minulý víkend město bojovalo … VIDEO Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli vyhlásil v Praze a Středočeském kraji … AKTUÁLNĚ Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Každé páté české dítě má obezitu. Teď se poprvé otevírá možnost, že moderní léky na … ZDRAVOTNICTVÍ Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů Horké letní dny lákají k vodě, ale ne každý touží po přeplněných koupalištích a … NEPŘEHLÉDNĚTE Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii Česká republika má za sebou další mimořádně teplou noc, která se na mnoha místech … AKTUÁLNĚ Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí Itálie po více než deseti letech potvrdila případ vztekliny u psa dovezeného z Maroka. … NEPŘEHLÉDNĚTE Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami Pro rodiče jsou dětská hřiště malým útočištěm: místo, kde se děti vyřádí, kde vznikají … ANKETA Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Zatímco přes den teploty šplhají k skoro čtyřicetistupňovým hodnotám, úlevu … AKTUÁLNĚ
Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Objednávání levného zboží z čínských internetových obchodů se v posledních letech … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz