Příbramská nemocnice: Během prosince nedojde k omezení péče
15. listopadu 2023 (10:49)
Příbramská nemocnice nebude z důvodu vypovídání přesčasové práce muset výrazně omezit v průběhu prosince svou péči, informoval o tom dnes mluvčí nemocnice Martin Janota. Vedení nemocnice společně s jednotlivými primariáty nalezly režim, který, až na některé výjimky, umožní fungování nemocnice během prosince. Další jednání budou probíhat na začátku měsíce.
„V tuto chvíli je situace taková, že provoz nemocnice během prosince nebude, až na některé výjimky, nijak omezen oproti jiným rokům. Situaci samozřejmě nahrávají vánoční svátky, které samy o sobě omezují plánované operace. Další jednání v rámci příbramské nemocnice budou probíhat na začátku prosince. Doufáme, že situaci se v dlouhodobějším horizontu podaří vyřešit i díky dalším jednáním lékařů s ministerstvem zdravotnictví,“ informuje tiskový mluvčí příbramské nemocnice Martin Janota.
Právě v příbramské nemocnici podalo výpověď z přesčasových hodin 67 lékařů, což je zhruba třetina zde zaměstnaných. Lékaři chtějí především lepší ocenění své práce a méně přesčasových hodin, které jim brání v běžném životě. Představitelům spolku Mladí lékaři a ministrovi zdravotnictví ČR se ale zatím kompromis najít nepodařilo.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Hygienici ve středních Čechách evidují nárůst respiračních onemocnění
•K potravinové sbírce se připojí více než dva tisíce prodejen maloobchodních řetězců
•Vlčí mák jako symbol úcty a pomoci. Oslavte Den válečných veteránů
Další články
Hygienici varují před antiperspirantem Rexona. Obsahuje zakázanou látku
Hlavní hygienička České republiky upozorňuje spotřebitele na nevyhovující kosmetický …
Hledaný muž byl nalezen mrtvý ve Voznici
Policisté hledali muže, který odešel z domova, kde nechal dopis na rozloučenou. …
AKTUÁLNĚ
Učíme děti pro svět zítřka: virtuální realita se stává součástí výuky v Chrašticích
Virtuální realita už dávno není jen doménou her. Na Základní škole a mateřské škole …
Brdský běžecký pohár 2026: Přes 30 závodů a 300 kilometrů
Harmonogram BBP pro rok 2026 nabízí řadu závodů nejen pro dospělé běžce, ale také v …
COOP zradil slepice i zákazníky a dál obchoduje s utrpením, říká organizace OBRAZ - Obránci zvířat
Organizace OBRAZ - Obránci zvířat bude v pátek 23. ledna v Příbrami protestovat před …
Hasiči z výsuvného žebříku museli otevřít násilím byt
Ve středu 21. ledna před 18. hodinu byli hasiči povoláni k technické pomoci do …
Příbramská rodačka a bývalá moderátorka Rádia Kiss bojuje s těžkou nemocí. V Milíně se chystá benefiční akce
Bára Tlučhořová, rodačka z Příbrami a dlouholetá moderátorka ranního vysílání Rádia …
Přepravní kontroloři mají k dispozici přenosné kamery
V rámci modernizace postupů přepravní kontroly Integrované dopravy Středočeského kraje …
Pohádky do kapsy se vracejí do příbramského divadla
Na Velkou scénu příbramského divadla se vrací oblíbené dětské představení Pohádky do …
Policie ve Středočeském kraji posílila kontroly. Zaměřila se na chodce, cyklisty i technický stav vozidel
Středočeští policisté se ve dnech 15. až 17. ledna zapojili do speciální …





