Příbramská knihovna získá dotaci ve výši skoro tři miliony korun
6. dubna 2025 (18:18)
foto: Příbramská knihovna. / www.kjd.pb.cz
Dotace v celkové výši téměř 12 milionů korun na zajištění regionálních funkcí knihoven v roce 2025 schválili krajští zastupitelé.
Kvůli navýšení platových tabulek a zvýšení provozních nákladů byla původní dotace ve výši 10 milionů navýšena o necelé 2 miliony korun. Finance jsou určeny čtyřem knihovnám, které poskytují základním knihovnám odborné poradenství, vzdělávací a koordinační služby, budují výměnné fondy, zapůjčují soubory knihovních dokumentů a zajišťují další služby nezbytné pro jejich fungování.
„Síť základních knihoven v našem kraji tvoří téměř 800 knihoven, které jsou klíčovým místem pro vzdělávání i komunitní život. Pověřené knihovny jim pomáhají nejen se správou knihovního fondu, ale také s modernizací služeb a zaváděním nových technologií. Díky podpoře regionálních funkcí můžeme zajistit, že knihovny zůstanou i nadále centry kultury, vzdělanosti a společenského života,“ vysvětluje radní pro oblast kultury Václav Švenda.
Finanční prostředky byly rozděleny mezi čtyři pověřené knihovny v kraji podle počtu obsluhovaných základních knihoven. Mezi nimi je Knihovna Jana Drdy v Příbrami. Ta zajišťuje služby pro 160 knihoven a měla by získat 2,9 miliony korun.
Finanční prostředky byly rozděleny mezi čtyři pověřené knihovny v kraji podle počtu obsluhovaných základních knihoven. Mezi nimi je Knihovna Jana Drdy v Příbrami. Ta zajišťuje služby pro 160 knihoven a měla by získat 2,9 miliony korun.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Středočeský kraj
autor: Karel Hutr
Další články
Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa
Lom v Hřiměždicích se letos 7. a 8. srpna znovu promění v centrum adrenalinu a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest
Na přelomu května a června rozkvétá podél cest, na okrajích lesů i v zahradách jeden z …
AKTUÁLNĚ
Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost.
Eutanazie není ten strašák, za který ji vydáváme. Strašákem je naše vlastní zbabělost: …
ZDRAVOTNICTVÍ
Od neděle platí letní změna jízdních řádů regionálních vlaků Českých drah
V neděli 14. června vstoupila v platnost pravidelná letní změna vlakových jízdních …
AKTUÁLNĚ
Příští týden udeří tropické teploty
Po deštivém a chladnějším období se můžeme těšit na letní teploty.
AKTUÁLNĚ
Od července přichází velká změna. Každý pes musí do registru, jinak hrozí vysoká pokuta
Majitelé psů pozor — od 1. července vstupuje v platnost povinnost, která se dotkne …
ZVÍŘATA
Kam letos v Brdech? Nové Brdoviny přinášejí desítky tipů na výlety i zážitky
Nové vydání turistických novin Brdoviny je od tohoto týdne zdarma k dispozici …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nečín bude hostit BMX závody i koncerty. Dorazí kapely, DJ i skákací hrad pro děti
Milovníci adrenalinových sportů, hudby a letní zábavy by si měli v kalendáři označit …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Díky!FEST přidává novinky. Děti čeká vlastní zóna, návštěvníky velká tombola
Letošní ročník Díky!FESTu, který se uskuteční 19. června v příbramském letním kině, …
Velký úspěch pro Příbram! Jednadvacetiletý zápasník z BC Příbram vybojoval titul mistra České republiky v MMA
Příbramský klub BC Příbram má nového mistra České republiky. Jednadvacetiletý zápasník …
SPORT




