22. 4. svátek má Evžénie




Příbramí se prohnaly přívalové deště

12. července 2024   (19:18)
Dalších 8 fotografií v galeriiPříbramí se prohnaly přívalové deště
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Výstraha na bouřky s nebezpečnými jevy platí na Příbramsku až do sobotních 2:00 hodin.


Do Příbrami dnes odpoledne dorazily silné bouřky s přívalovými srážkami. Podle mluvčího krajských hasičů Jana Sýkory došlo celkem k šesti událostem, při kterých museli hasiči zasahovat. Vyjížděli k čerpání laguny na parkoviště u Kauflandu, dopravu omezila voda v ulici Hailova, na železniční přejezd v Mariánské ulici déšť naplavil štěrk. Ostatní výjezdy byly kvůli čerpání vody ze zaplavených prostor.

Výstraha na bouřky s nebezpečnými jevy platí na Příbramsku až do sobotních 2:00 hodin. Intenzivní déšť může rozvodnit hladiny zejména menších toků na první, výjimečně až druhý stupeň povodňové aktivity. Meteorologové upozornili i na riziko lokálních záplav.
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na facebooku odpoledne uvedl, že první bouřky se vytvořily v Pošumaví a jižních Čechách. Velmi silná bouřka byla na Strakonicku, která pomalu postupovala k severovýchodu. Pravděpodobně supercelu s krupobitím, přívalovým deštěm a silným větrem zaznamenali meteorologové nad Píseckem.
"Během noci na sobotu očekáváme v Čechách od jihozápadu další vlnu srážek a ojediněle i bouřek, které už budou slabší. Vzhledem k aktuálnímu rozložení a intenzitě očekávaných srážek bude docházet k lokálním vzestupům hladin, zejména na menších tocích, případně k lokálnímu zatopení v obcích a městech. Vzestupy mohou být velmi rychlé a výrazné, nelze vyloučit překročení prvního stupně povodňové aktivity, ojediněle druhého stupně," sdělil ČHMÚ.

Silné bouřky s nebezpečnými jevy, které způsobují materiální škody, problémy v dopravě či výpadky elektřiny, se v Česku letos v létě objevují opakovaně.

Fotogalerie

Příbramí se prohnaly přívalové deště (1) Příbramí se prohnaly přívalové deště (2) Příbramí se prohnaly přívalové deště (3) Příbramí se prohnaly přívalové deště (4) Příbramí se prohnaly přívalové deště (5) Příbramí se prohnaly přívalové deště (6) Příbramí se prohnaly přívalové deště (7) Příbramí se prohnaly přívalové deště (8)

foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti Myslíš si, že máš na to stát se policistou? Teď si to můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. … AKTUÁLNĚ Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online Ve středu 22. dubna 2026 zasedne příbramské zastupitelstvo k dalšímu jednání. Jednání … ON-LINE PŘENOS Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. … Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně … FOTOGALERIE Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují? Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují? S příchodem jara začíná v Česku sezona farmářských trhů a s ní i intenzivnější … NEPŘEHLÉDNĚTE HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky Obrovský úspěch a okamžiky, na které se bude v Lázu ještě dlouho vzpomínat. Dorostenky … SPORT Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý … AKTUÁLNĚ Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky … NEPŘEHLÉDNĚTE V Kozárovicích spadl muž ze žebříku V Kozárovicích spadl muž ze žebříku Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích.
Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz