25. 6. svátek má Ivan

Příbramáci nejsou lhostejní - darovali téměř dvě a půl tuny potravin a drogerie těm, kteří to nejvíce potřebují!

21. května 2019   (08:25)
Další fotografie v galeriiPříbramáci nejsou lhostejní - darovali téměř dvě a půl tuny potravin a drogerie těm, kteří to nejvíce potřebují!

Pomoc je určena lidem, jejichž životní situace je natolik tíživá, že si nemohou zajistit základní potraviny vlastními silami


Tuto sobotu měli i Příbramští možnost zapojit se do Národní potravinové sbírky s podtitulem Nakrmíme Česko beze zbytku. Do sbírky se zapojily tři příbramské obchody.

Příbramáci darovali krásných 2.400 kg potravin a drogerie v celkové hodnotě 218.400 Kč.

Dary ihned v neděli doputovaly do potravinové banky v Modleticích, odkud budou postupně uvolňovány mezi Farní Charitu Příbram, Centrum sociálních a zdravotních služeb města Příbrami, Domov seniorů Čenkov (lidé s alzheimerovou nemocí) a Dětský domov Husita v Dubenci. Vaše pomoc tak míří přímo mezi nás.

Zhruba 85 – 90 % z příbramské sbírky tvořily potraviny
“Uvítali bychom, kdyby k nám v dalších sbírkách mířilo více drogerie. K tomu, aby se naši klienti mohli odrazit ode dna, se potřebují také umýt a uklidit si,”  říká ředitelka potravinové banky paní Dana Růžičková.

Ve “sbírkových” nákupních košících se objevují i sladkosti…
“Ano, je to tak, lidé darují i různé cukrovinky, bonbony, sladké nápoje, sušenky. Není to špatně, sladkostí však máme hodně z pravidelných svozů prodejen a i to málo, co se ve sbírkách objeví, je pro nás navíc. Sladkostí máme v Potravinové bance dostatek i bez sbírky,” uvedla paní Růžičková.

Jak vypadala poslední podzimní sbírka v Příbrami?
“Podzimní sbírky se v Příbrami zúčastnil pouze jeden řetězec, který však sám dokázal shromáždit úctyhodných 1.700 kilogramů potravin a drogerie. Obecně jsou podzimní potravinové sbírky silnější – lidé jsou před Vánoci v “darovacím módu,” uzavřela.

 
 
 

Tuto sobotu měli i Příbramští možnost zapojit …

Fotogalerie

Příbramáci nejsou lhostejní - darovali téměř dvě a půl tuny potravin a drogerie těm, kteří to nejvíce potřebují! ()
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mirDalší články

Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu V pátek 21. června měli občané možnost předkládat připomínky ke stavbě obchvatu. Své námitky podalo i samotné město 25. června 2019   (12:52) Alka má nové vedení Alka má nové vedení Novou ředitelkou je Mgr. Lenka Mottlová, která má mnohaleté zkušenosti s řízením a rozvojem sociálních služeb pro cílovou skupinu osob se zdravotním postižením. 25. června 2019   (09:51) Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Při sobotních dopravních nehodách bylo zraněno 11 osob, pro pět z nich přilétl vrtulník 25. června 2019   (07:31) Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Venkovní bazén pojede tento týden ve víkendovém režimu a otevře již v 11 hodin 25. června 2019   (06:01) Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Dechová zkouška u dotyčného vykázala hodnotu bezmála tři promile alkoholu. 24. června 2019   (19:41) ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den V létě dojde k omezení provozu ORL v areálu I. Akutní případy ošetří ambulance na Zdaboři, ale pouze v některých dnech 24. června 2019   (16:19) Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Agresorovi hrozí deset let za mřížemi 24. června 2019   (13:59) Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Pro děti, které zůstávají v době prázdnin ve městě, zůstanou v době letních prázdnin otevřena některá školní hřiště 24. června 2019   (12:49) Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Společnost CVP Galvanika z Příbrami obsadila v prestižní soutěži "Ocenění českých lídrů" první místo za celý Středočeský kraj. 24. června 2019   (10:22) PR S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho Podle norem by v areálu muselo být několik desítek plavčíků. 24. června 2019   (08:32)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz