17. 9. svátek má Naděžda

Příbramáci nejsou lhostejní - darovali téměř dvě a půl tuny potravin a drogerie těm, kteří to nejvíce potřebují!

21. května 2019   (08:25)
Další fotografie v galeriiPříbramáci nejsou lhostejní - darovali téměř dvě a půl tuny potravin a drogerie těm, kteří to nejvíce potřebují!

Pomoc je určena lidem, jejichž životní situace je natolik tíživá, že si nemohou zajistit základní potraviny vlastními silami


Tuto sobotu měli i Příbramští možnost zapojit se do Národní potravinové sbírky s podtitulem Nakrmíme Česko beze zbytku. Do sbírky se zapojily tři příbramské obchody.

Příbramáci darovali krásných 2.400 kg potravin a drogerie v celkové hodnotě 218.400 Kč.

Dary ihned v neděli doputovaly do potravinové banky v Modleticích, odkud budou postupně uvolňovány mezi Farní Charitu Příbram, Centrum sociálních a zdravotních služeb města Příbrami, Domov seniorů Čenkov (lidé s alzheimerovou nemocí) a Dětský domov Husita v Dubenci. Vaše pomoc tak míří přímo mezi nás.

Zhruba 85 – 90 % z příbramské sbírky tvořily potraviny
“Uvítali bychom, kdyby k nám v dalších sbírkách mířilo více drogerie. K tomu, aby se naši klienti mohli odrazit ode dna, se potřebují také umýt a uklidit si,”  říká ředitelka potravinové banky paní Dana Růžičková.

Ve “sbírkových” nákupních košících se objevují i sladkosti…
“Ano, je to tak, lidé darují i různé cukrovinky, bonbony, sladké nápoje, sušenky. Není to špatně, sladkostí však máme hodně z pravidelných svozů prodejen a i to málo, co se ve sbírkách objeví, je pro nás navíc. Sladkostí máme v Potravinové bance dostatek i bez sbírky,” uvedla paní Růžičková.

Jak vypadala poslední podzimní sbírka v Příbrami?
“Podzimní sbírky se v Příbrami zúčastnil pouze jeden řetězec, který však sám dokázal shromáždit úctyhodných 1.700 kilogramů potravin a drogerie. Obecně jsou podzimní potravinové sbírky silnější – lidé jsou před Vánoci v “darovacím módu,” uzavřela.

 
 
 

Tuto sobotu měli i Příbramští možnost zapojit …

Fotogalerie

Příbramáci nejsou lhostejní - darovali téměř dvě a půl tuny potravin a drogerie těm, kteří to nejvíce potřebují! ()
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mirDalší články

Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32) Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Ochrana fauny ČR představila dětem zvířata, žijící v minizoo na Novém rybníku. 17. září 2019   (16:35) Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Během dvou dnů řešili příbramští policisté tři vloupání do objektů. 17. září 2019   (14:03) Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Dva bratři ve věku přes 40 let prodávali na Příbramsku drogy. Při své činnosti sice nespolupracovali, ale rozhodně si nepřekáželi. Každý měl svou specializaci, jeden se zaměřoval na kokain, druhý na marihuanu a pervitin. 17. září 2019   (13:06) Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Na program včerejšího jednání Rady města byl opětovně zařazen bod týkající se placeného parkování pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P 17. září 2019   (10:21) Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku V souvislosti s cvičením bude vyhlášen trauma plán. 17. září 2019   (09:02) Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Přinášíme informace o místech, kde se budou zdržovat policisté. 17. září 2019   (07:53) Úřady odmítly omezit rychlost v centru obce Kamýk nad Vltavou, nesouhlasí ani s vyznačením přechodů pro chodce Úřady odmítly omezit rychlost v centru obce Kamýk nad Vltavou, nesouhlasí ani s vyznačením přechodů pro chodce V centru obce je komunikace zúžena a je bez chodníku, lidé tedy musí vždy sejít na vozovku. Omezení rychlosti je však podle úřadů zbytečné 17. září 2019   (06:13) Čeká nás krutá zima. Nejen zvířata, ale už i zloději mají tendenci obalovat svá těla tukem Čeká nás krutá zima. Nejen zvířata, ale už i zloději mají tendenci obalovat svá těla tukem Nedovolená konzumace je momentálně velmi trendy 16. září 2019   (17:59) Na ulici Bratří Čapků kdosi vystěhoval půlku obývacího pokoje Na ulici Bratří Čapků kdosi vystěhoval půlku obývacího pokoje Příbramské Technické služby denně po městě zlikvidují kolem jedné tuny odpadů z černých skládek 16. září 2019   (15:27)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz