12. 3. svátek má Řehoř

Příbram zřejmě vstoupí do příštího roku s rozpočtovým provizoriem

15. listopadu 2022   (06:12)
Příbram zřejmě vstoupí do příštího roku s rozpočtovým provizoriem
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Radnice chce také v chystaných projektech zohlednit ceny energií, které by se mohly promítnout do nabídek od firem.


Příbram zřejmě vstoupí do příštího roku s rozpočtovým provizoriem. V době schvalování řádného rozpočtu by tak měly být jasnější příjmy města ze státního rozpočtu. Radnice chce také v chystaných projektech zohlednit ceny energií, které by se mohly promítnout do nabídek od firem. O prioritních investicích bude vedení města ještě jednat s opozicí, uvedl první místostarosta Vladimír Karpíšek (za ANO).

Rozpočtové provizorium v praxi znamená, že je pozastaveno uzavírání nových smluv na pořízení investičního majetku. Město neplatí investice s výjimkou smluvně podložených akcí, které pokračují z minulosti. Provozní výdaje jsou hrazeny tak, aby byl zajištěn základní chod městského úřadu. V době platnosti tohoto opatření mají odbory a městské organizace k dispozici dvanáctinu prostředků, s nimiž hospodařily v předchozím roce.
Podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) by rozpočtové provizorium mohlo způsobit problémy příspěvkovým organizacím, které budou mít zvýšené náklady na energie a dvanáctina předchozího rozpočtu by jim nemusela stačit. "Ale s tím počítáme a jsme ochotni a schopni v rámci rady města udělat taková rozpočtová opatření, abychom jim zvýšené náklady kompenzovali," dodal Konvalinka.
Příbramští zastupitelé schvalovali letošní rozpočet loni v prosinci. Město hospodaří se schodkovým rozpočtem s očekávanými příjmy 994 milionů korun a výdaji 1,144 miliardy. Schodek 150 milionů korun pokrylo zapojením přebytků z minulých let. S rozpočtovým provizoriem v minulosti město vstoupilo například do roku 2019.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Den, který děsí svět: Pátek třináctého Den, který děsí svět: Pátek třináctého Pátek třináctého. Den, kdy někteří raději nevycházejí z domu, jiní si dávají pozor na … ZAJÍMAVOSTI Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Společnost Meta Platforms oznámila změnu ve fungování své komunikační služby Facebook … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů O zásahu policie i Krajské veterinární správy ve Vranovicích, kde byla množírna psů, … AKTUÁLNĚ Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami První březnová sobota patřila v Příbrami rybolovné technice. Mezi více než šedesátkou … FOTOGALERIE „Nezastavujme louky. Příbram musí růst dovnitř,“ říká starosta Konvalinka „Nezastavujme louky. Příbram musí růst dovnitř,“ říká starosta Konvalinka Jak má Příbram vypadat za deset let a kde má smysl hledat prostor pro nový rozvoj? O … ROZHOVOR Střední Čechy hledají dobrovolnické hrdiny. Začínají nominace na cenu KŘESADLO 2025 Střední Čechy hledají dobrovolnické hrdiny. Začínají nominace na cenu KŘESADLO 2025 Regionální dobrovolnické centrum (RDSC) pro Středočeský kraj zahájilo první ročník … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram vzpomíná na Františka Rajtorala. Fotbalista, na kterého se nezapomíná Příbram vzpomíná na Františka Rajtorala. Fotbalista, na kterého se nezapomíná Ve čtvrtek 12. března by oslavil narozeniny bývalý český reprezentant a příbramský … NEPŘEHLÉDNĚTE Speed Marathon se blíží. Ještě máte šanci policii zaslat tip, kde mají měřit rychlost Speed Marathon se blíží. Ještě máte šanci policii zaslat tip, kde mají měřit rychlost Řidiči nejen na Příbramsku by měli zpozornět. Policie se i letos zapojila do akce … DOPRAVA Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění Na silnici u obce Hluboš zasahovaly ve středu odpoledne všechny složky integrovaného …
Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů Veterináři odebrali z domu ve Vranovicích přes 150 psů Státní veterinární správa (SVS) při kontrole na základě obdrženého podnětu odhalila v … FOTO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz