Příbram znovu žádá o zařazení domova pro seniory do sítě sociálních služeb
17. září 2023 (07:13)
foto: MěÚ Příbram
Provoz vychází na 18 milionů korun ročně. Částečně je hrazen z úhrad klientů, příspěvků na péči a od zdravotních pojišťoven.
Příbram znovu žádá o zařazení nedávno dokončeného domova pro seniory do krajské sítě poskytovatelů sociálních služeb. V minulosti se to nepodařilo a chybějící příspěvek od kraje muselo město nahradit z vlastního rozpočtu a z úhrad od klientů. Nově usiluje o příspěvek jen na polovinu lůžek, řekl starosta Jan Konvalinka (za ANO).
"Aktuálně absolvujeme nové kolo žádosti na Středočeský kraj o zařazení konkrétních lůžek do sítě. Víme, že kraj nám nezasíťuje všech 20 lůžek, tak zkoušíme deset. Má o tom rozhodovat podzimní krajské zastupitelstvo," uvedl Konvalinka.
Zařízení v Žežické ulici vzniklo přestavbou jednoho z pavilonů bývalé 8. základní školy, i s vybavením to vyšlo zhruba na 50 milionů korun. Senioři mají dispozici 20 lůžek a jde o pobočku domova na Březových Horách. Provoz vychází na 18 milionů korun ročně. Částečně je hrazen z úhrad klientů, příspěvků na péči a od zdravotních pojišťoven. Zhruba třetinu podle starosty platí město. "Takže bychom byli moc rádi, kdyby nám kraj alespoň částečnou částkou přispěl," dodal. V minulosti hejtmanství svůj odmítavý postoj zdůvodnilo tím, že žadatelů je velké množství a množství peněz je omezené.
Domov byl dokončen loni v září, první klienti se měli nastěhovat o měsíc později. Nakonec se to ale muselo odložit kvůli problémům se zápisem do katastru, který byl podmínkou pro získání souhlasu k provozování sociálních služeb na dané adrese. Nyní je zařízení plně obsazeno.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Za energie zaplatí Příbram příští rok o 40 milionů méně
•Zastupitelé Příbrami se přeli kvůli akvaparku, opozice kritizovala novou studii
•Parkovací dům v Příbrami bude dražší, zastupitelé schválili vícepráce za 6 milionů korun
Další články
Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron
Vodní záchranáři za letošní léto evidují přes 420 zásahů, což je téměř 50 procent celé …
AKTUÁLNĚ
Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu
Navzdory celkovému poklesu porodnosti v Česku stoupl porodnici Oblastní nemocnice …
Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy
Na noční obloze září tisíce hvězd, ale jen jedna z nich stojí tak pevně, že se stala …
ZAJÍMAVOSTI
Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili
Středočeští kriminalisté se obracejí na veřejnost s výzvou v souvislosti s případem …
AKTUÁLNĚ
Ve středních Čechách začaly žně, farmáři sklidili 26 pct ploch s ozimým ječmenem
Ve středních Čechách začaly žně, zemědělci dosud sklidili přes 26 procent ploch s …
DOPRAVA
Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal...
Letošní žně na Příbramsku odstartovaly teprve před pár dny, ale pro hasiče už začala …
AKTUÁLNĚ
Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů
Dlouhodobé sucho pokračuje a podle meteorologů se situace v nejbližší době …
AKTUÁLNĚ
Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy
S letními prázdninami tráví lidé více času v přírodě, a právě teď vrcholí i aktivita …
AKTUÁLNĚ
Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem
Pálení očí po koupání není známkou „přechlorovaného“ bazénu. Ve skutečnosti jde o …
ZAJÍMAVOSTI
Nehoda před Příbramí komplikuje dopravu. Jedna osoba skončila v nemocnici
Dopravu na hlavním tahu od Rožmitálu směrem na Příbram v úterý dopoledne zkomplikovala …
AKTUÁLNĚ




