11. 4. svátek má Izabela

Příbram zkusí proti ligovým Pardubicím zdramatizovat baráž

2. června 2023   (18:33)
Příbram zkusí proti ligovým Pardubicím zdramatizovat baráž
foto: FK Viagem Příbram/se souhlasem

Příbram chce po prohře 0:2 u Litavky překvapit v Pardubicích.


Odvety baráže o první fotbalovou ligu zakončí v neděli v Česku sezonu profesionálních soutěží. Po čtvrtečních úvodních zápasech mají výrazně blíže k úspěchu favorité z nejvyšší soutěže, celky z druhé ligy ale zkusí dvojutkání ještě zdramatizovat. Příbram chce po prohře 0:2 u Litavky překvapit v Pardubicích.

Pardubice v Příbrami v první půli dvakrát zachránila tyč. Po změně stran už čtrnáctý celek nejvyšší soutěže dominoval a dvěma góly se výrazně přiblížil k udržení. Východočeši včetně dvou přípravných duelů porazili tým od Litavky pětkrát po sobě.
Pardubičtí spoléhají na domácí prostředí, kde vyhráli tři z posledních čtyř zápasů. Celkově Východočeši ve třech soutěžních duelech po sobě zvítězili. "Je to teprve první krok, nic není hotové. Nesmíme podcenit ani milimetr. Musíme si dát pozor na standardky Příbrami, mají na to hráče. Doma jsme silnější, budeme mít za sebou naše fanoušky. Určitě budeme hrát na vítězství," prohlásil pardubický trenér Radoslav Kováč.
Příbrami, která v sezoně 2018/19 zvládla baráž coby prvoligový celek, se výrazně vzdálil vysněný návrat mezi elitu po dvou letech. Třetí tým druhé nejvyšší soutěže se ale ještě chce pokusit dvojzápas zdramatizovat.

"Možná jsme si zasloužili přijatelnější výsledek do odvety. Určitě nepojedeme do Pardubic odevzdaní. Vyhrát tam o dva góly se nepovedlo i lepším týmům, situace je kritická. Ale jsou to jen dva góly a furt je to fotbal," řekl asistent příbramského trenéra Roman Bednář.
"Bylo by fajn, kdybychom třeba vstřelili první gól a zdramatizovali to. Zase to ale nemůžeme úplně otvírat, to by byla voda na mlýn pro Pardubice. Fotbal nahoru dolů by jim vyhovoval," dodal.
Statistické údaje před odvetnými zápasy baráže o účast v 1. lize:
FK Pardubice (14. v první lize) - Viagem Příbram (3. v druhé lize)
Výkop: neděle 4. června, 17:00.
První zápas: 2:0.
Rozhodčí: Zelinka - Váňa, Hurych - Szikszay (video).
Bilance v lize: 2 2-0-0 2:0
.
Předpokládané sestavy:
Pardubice: Markovič - Icha, Hranáč, Vlček, Chlumecký - Darmovzal - Sychra, Hlavatý, Janošek, Pikul - Černý.

Příbram: Melichar - Jahič, Sakala, Fišl - Vokřínek, Petrák, Švestka, Dudl - Zeronik, Šajch - Wágner.
Absence: Kostka, Mareš, Solil (všichni zranění), Nita (nejistý start) - Jeřábek, Surmaj (oba zranění).
Nejlepší střelci v této ligové sezoně: Janošek (8) - Wágner (17).

Zajímavosti:
- Pardubice v posledních 3 vzájemných soutěžních zápasech zvítězily a neinkasovaly, v obou dosavadních prvoligových duelech s Příbramí vyhrály 1:0
- Pardubice v přípravě v lednu porazily Příbram 3:0, vloni v červnu pak 2:1
- Pardubice obsadily v první lize 14. místo, Příbram skončila v druhé lize třetí
- Pardubice hrají v první lize 3. sezonu a ještě nesestoupily
- Příbram byla naposledy v nejvyšší soutěži v sezoně 2020/21
- Příbram si zahrála baráž v sezoně 2018/19, kdy proti Brnu uhájila prvoligovou příslušnost
- Pardubice vyhrály 4 z posledních 5 zápasů a 3x po sobě zvítězily
- Pardubice vyhrály 3 z posledních 4 domácích zápasů
- Příbram ve čtvrtek prohrála po 5 zápasech
- Příbram venku v lize zvítězila v jediném z posledních 5 utkání, ale 3x po sobě tam neprohrála

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti Tento víkend patří v Příbrami turistice, historii i společenskému dění. V sobotu 11. a … AKTUÁLNĚ Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace Policisté se v uplynulých dnech zaměřili na bezpečnost u přechodů pro chodce, a to … AKTUÁLNĚ Zimní sezóna na nové D4: sypače najezdily téměř 40 tisíc kilometrů Zimní sezóna na nové D4: sypače najezdily téměř 40 tisíc kilometrů Zimní údržba nové dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem byla pro tým Via Salis Operations … DOPRAVA Malý, ale neohrožený. To je kulíšek nejmenší Malý, ale neohrožený. To je kulíšek nejmenší Je nejmenší, ale zároveň nejodvážnější a možná i nejdrzejší sovou. Ano, řeč je o … POZNÁVÁME BRDY Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho ze tří soustrojí opět v plné síle. … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz Růst cen ropy a dalších komodit začíná dopadat i na Příbram. Město v posledních … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tento víkend, konkrétně v sobotu 11. dubna, bude v Příbrami oficiálně zahájena … KULTURA Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše V pátek 10. dubna dopoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě v katastru obce … FOTOGALERIE Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon Triatlonová sezona se rozjíždí a hned zkraje nabídne pořádně zajímavou podívanou. V … SPORT
Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě Ve čtvrtek 9. dubna po 9. hodině ráno byl ohlášen nález munice v katastru obce … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz