15. 8. svátek má Hana

Příbram získala bývalou polikliniku, kraji za ni dala obchodní akademii

23. září 2024   (13:00)
Příbram získala bývalou polikliniku, kraji za ni dala obchodní akademii
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Příbram získala bývalou druhou polikliniku, která byla dosud ve vlastnictví kraje. S hejtmanstvím ji směnila za budovu obchodní akademie, kraj by měl městu doplatit přes 13 milionů korun. Směnu již schválili městští a středočeští zastupitelé, řekl novinářům na tiskové konferenci starosta Jan Konvalinka (ANO).


Příbram chce, aby se do polikliniky vrátily lékařské ordinace, vzniknout by tam mohlo centrum primární prevence. "To je projekt, na kterém se dlouhodobě pracuje. Spouštěcím okamžikem je to, že došlo k majetkoprávní transakci. Až bude všechno zapsáno řádně do katastru a budeme skutečně vlastníky nemovitosti, tak máme plný mandát jednat o těch věcech," uvedl Konvalinka.

Nyní jsou v budově částečně ordinace a částečně v ní sídlí i jiné instituce. Podle Konvalinky by během jednání o novém využití polikliniky mohli dosavadní nájemci v budově ještě zůstat a mezitím si hledat nové prostory.

Krajský úřad chtěl původně polikliniku vyměnit za budovu střední průmyslové školy. S tím ale radnice nesouhlasila. Namítala, že průmyslová škola je spjatá s historií Příbrami a město do této budovy dost investovalo. Kraji místo toho nabídla domeček u hornického muzea a doplacení zbylé hodnoty nemovitosti, to se však zase nezamlouvalo krajskému úřadu.
Nakonec se obě strany dohodly, že smění polikliniku a obchodní akademii a kraj městu doplatí přes 13 milionů korun. Příbram má také po skončení transakce prodat hornickému muzeu domeček, který má muzeum nyní ve výpůjčce, a to za odhadní cenu.
Nakonec se obě strany dohodly, že smění …
foto: budova Obchodní akademie
Hlavním iniciátorem a koordinátorem této změny byl od začátku svého působení na radnici místostarosta Miroslav Peterka. "I přes některé drobné dílčí problémy jsem rád, že se vše nakonec podařilo dotáhnout do zdárného konce,'" doplnil Peterka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Příbram poprvé zažila duhový pochod. Starosta: „Duhu mám rád, ale tu na obloze.“ Příbram poprvé zažila duhový pochod. Starosta: „Duhu mám rád, ale tu na obloze.“ Centrem Příbrami dnes prošel první Duhový pochod hrdosti. Akce s názvem Příbram Pride … FOTOGALERIE Rožmitál ožívá odkazem Jakuba Jana Ryby: Jedenáct nových laviček provede návštěvníky jeho příběhem Rožmitál ožívá odkazem Jakuba Jana Ryby: Jedenáct nových laviček provede návštěvníky jeho příběhem Odkaz Jakuba Jana Ryby bude v Rožmitále pod Třemšínem připomínat jedenáct nových … ZAJÍMAVOSTI Vláda chce na boj proti suchu čtyři miliardy korun, speciální zákon a výstavbu nových vodních děl Vláda chce na boj proti suchu čtyři miliardy korun, speciální zákon a výstavbu nových vodních děl Na boj proti suchu včetně nových přehrad chce vláda vynaložit čtyři miliardy korun. Na … AKTUÁLNĚ Přijde konečně očekávaný déšť? Česko čeká zlom počasí a výrazné ochlazení Přijde konečně očekávaný déšť? Česko čeká zlom počasí a výrazné ochlazení Vysoké teploty ještě nekončí. Nad východní Evropou se drží tlaková výše a do Česka … AKTUÁLNĚ Čtyři desetiletí pomoci lidem. Domov Svatý Jan chystá velký festival Čtyři desetiletí pomoci lidem. Domov Svatý Jan chystá velký festival Domov Svatý Jan letos slaví 40 let od svého založení. Za tu dobu se stal místem, kde … NEPŘEHLÉDNĚTE Hbití a tajemní obyvatelé brdských plání a pasek. Ještěrka obecná a živorodá mají rozdílný svět Hbití a tajemní obyvatelé brdských plání a pasek. Ještěrka obecná a živorodá mají rozdílný svět Jsou nenápadné, tiché a většinou je zahlédnete na krátký okamžik. Záblesk pohybu v … POZNÁVÁME BRDY Překonali jsme hranici 35.000. A k tomu 11.000 na Instagramu. Příbram.cz roste díky vám Překonali jsme hranici 35.000. A k tomu 11.000 na Instagramu. Příbram.cz roste díky vám Překročili jsme další hranici, která ještě před rokem vypadala jako něco, co se nás … NEPŘEHLÉDNĚTE Obořištěm zazní burácení historických motorů. Na 8. sraz veteránů dorazí desítky unikátních strojů Obořištěm zazní burácení historických motorů. Na 8. sraz veteránů dorazí desítky unikátních strojů Milovníci historických automobilů a motocyklů by si měli v kalendáři zakroužkovat … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie udeřila na nenávistné komentáře! Kvůli příbramskému Pride prověřuje desítky příspěvků Policie udeřila na nenávistné komentáře! Kvůli příbramskému Pride prověřuje desítky příspěvků Už tuto sobotu se v Příbrami uskuteční vůbec první Pride, tedy pochod LGBT komunity. … AKTUÁLNĚ
Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin i naftu pořídíte u Silmetu Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin i naftu pořídíte u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,89 Kč do 41,90 Kč … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz