Příbram zahajuje výstavbu nového domova seniorů
15. března 2021 (12:54)
foto: ehlová
Stavbu, jejíž realizace je předpokládána na rok, provede firma Invessales za částku 31,5 milionů korun vč. DPH.
Domov seniorů Příbram má kapacitu 58 lůžek. Tato kapacita se navýší díky výstavbě „detašovaného“ zařízení v jednom z pavilónů bývalé 8. základní školy v Žežické ulici.
Posláním domova seniorů je poskytování sociální, ošetřovatelské a zdravotní služby seniorům, kteří mají sníženou soběstačnost a potřebují pravidelnou pomoc jiné osoby. Kapacita našeho příbramského domova je s ohledem na žadatele o pobyt nedostačující, proto se jde cestou rozšíření.
„V Domově seniorů na Březových Horách máme 58 lůžek a s ohledem na velikost a dispoziční řešení zařízení není možné kapacitu navýšit. Jediným možným řešením rozšíření je vybudování nového zařízení. Zde se nám otevřely možnosti v areálu bývalé 8. základní školy, kde přestavbou jednoho z pavilonů vznikne odloučené pracoviště stávajícího Domova seniorů. Kapacita nového zařízení, které bude sloužit především imobilním klientům, je dvacet lůžek,“ přiblížil základní informace starosta Jan Konvalinka.
„V Domově seniorů na Březových Horách máme 58 lůžek a s ohledem na velikost a dispoziční řešení zařízení není možné kapacitu navýšit. Jediným možným řešením rozšíření je vybudování nového zařízení. Zde se nám otevřely možnosti v areálu bývalé 8. základní školy, kde přestavbou jednoho z pavilonů vznikne odloučené pracoviště stávajícího Domova seniorů. Kapacita nového zařízení, které bude sloužit především imobilním klientům, je dvacet lůžek,“ přiblížil základní informace starosta Jan Konvalinka.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Švehlová
autor: Jakub Pečenka
Další články
Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie
Semifinále mezi Příbramí a Prostějovem začalo dramatem, které se lámalo až v …
SPORT
Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku
Vážná dopravní nehoda ochromila ve středu odpoledne provoz v obci Dobrošovice na …
AKTUALIZOVÁNO
Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den
Každý rok na 1. dubna připadá Mezinárodní den ptactva. Možná to zní jako apríl, ale …
ZAJÍMAVOSTI
Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy
Lékárna ONP bude během velikonočních svátků uzavřena. Nemocnice zároveň informuje o …
MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu
Na ledě rozhodují góly, ale v zákulisí často rozhoduje zdraví. A právě tam stojí …
ROZHOVOR
V Příbrami se zkomplikovala oprava chodníku kolem kostela na náměstí J. A. Alise
V Příbrami se zkomplikovala rekonstrukce historického chodníku kolem kostela svatého …
AKTUÁLNĚ
Příbram slaví úspěch v boxu a kickboxu, osm vítězství z víkendu
Příbramský tým bojovníků z Rasken Gymu pokračuje v úspěšném tažení. O víkendu 28. …
SPORT
Divočáci v Příbrami už lezou do zahrad. Město chystá odchyt a převzetí honitby
Divočáci se v posledních týdnech stále častěji objevují v okrajových částech Příbrami …
AKTUÁLNĚ
Zítra to vypukne: Jiráskovy sady se uzavřou kvůli výměně vodovodu a kanalizace
Příbram čeká dopravně velmi nepříjemný duben. Od 1. dubna se kvůli výměně vodovodu a …
DOPRAVA
V křižovatce na Skalce se střetly dva osobáky
Na silnici I/18 u obce Drásov se v úterý 31. března po 15. hodině srazily dva osobní …
DOPRAVA






