Příbram zahájila advent on-line, v novodobé historii podruhé bez lidí
Nepřehlédněte
29. listopadu 2020 (16:47)
Před pěti lety znemožnil zahájení adventu anonym, který hrozil bombou. V letošním roce omezila účast lidí pandemie koronaviru.
Zahájení adventu je letos jiné. Od ranních hodin ulicemi města procházelo a hrálo hudební uskupení Lovesong Orchestra. Samotné rozsvícení vánočního stromu je po pěti letech opět bez lidí, kteří v hojném počtu akci vyhledávali. Portál pribram.cz, ve spolupráci s Městským kulturním centrem, oslovil známé osobnosti, kteří prostřednictvím videí přejí lidem k adventnímu času a vstupu do nového roku vše nejlepší.
ON-LINE PŘENOS (začátek v 16:45)
Proslov starosty Příbrami Jana Konvalinky a samotné rozsvícení vánočního stromu
Proslov starosty Příbrami Jana Konvalinky a samotné rozsvícení vánočního stromu
Od 18 hodin bude zprostředkován adventní koncert ze Svaté Hory, při kterém vystoupí skupina Ginevra. Vystoupení můžete vidět na facebookovém profilu pribram.cz.
Příbram definitivně zrušila slavnostní zahájení adventu již v roce 2015. Tehdy akci přerušil anonym, který vyhrožoval odpálením bomby na náměstí T. G. Masaryka. Rozsvícení stromu proběhlo bez účasti lidí. Pisatel, který hrozil výbuchem, byl dopaden v květnu 2016. Sedmačtyřicetiletý muž z Příbrami se podle kriminalistů k činu doznal, na svědomí měl více podobných případů. Za šíření poplašné zprávy stanovuje trestní zákoník až pět let vězení, obviněný muž však skončil v psychiatrické léčebně.
Pachatel podle kriminalistů vložil do poštovní schránky dopis s textem, že se pod náměstím nachází bomba, která exploduje při slavnostním zahájení adventu v době mezi 17:00 a 22:00. Na programu oslav byla mimo jiné vystoupení skupiny Argema, zpěvaček Marcely Holanové a Heleny Vondráčkové a ohňostroj. Krátce před začátkem akce policie dostala anonymní dopis, prostor byl proto uzavřen a zhruba 150 policistů, strážníků a dobrovolných hasičů pomáhalo s evakuací pěti stovek lidí z náměstí a okolních budov.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Pozor na falešné e-maily o vrácení daně. Útočníci se vydávají za ČSSZ
E-mail o přeplatku na dani a příslib rychlé výplaty peněz může znít lákavě. Česká …
Nepřehlédněte
Hasiči likvidovali požár v Příbrami, záchranáři ošetřili otce se synem
Hasiči i záchranáři zasahovali ráno ve středu 18. února na Sevastopolském náměstí v …
AKTUALIZOVÁNO
Zdravé obědy v ohrožení? Babiš mění tón, Šťastný chce vyhlášku smést ze stolu – Příbram má v jednání své zastoupení
Zuřivý boj o novou stravovací vyhlášku nekončí. Po schůzce, kterou svolal premiér …
ANKETA
Dobříš investuje miliony do sportu: lepší areály pro všechny generace
Dobříš se v roce 2026 zaměřuje na rozvoj a modernizaci svých sportovních areálů. Město …
Dobříš
Dlouhá zimní idyla se změnila v lesnickou noční můru
Sněhové přeháňky v noci na úterý znovu výrazně zatížily už tak oslabené lesní porosty …
FOTOGALERIE
Skrytá hrozba ve vaší koupelně: Varování před nebezpečnými barvami Schwarzkopf
Ministerstvo zdravotnictví ČR označilo jako nebezpečné dvě barvy na vlasy značky …
Nepřehlédněte
Při nehodě u Milína se srazily dva osobáky
V úterý 17. února v půl třetí odpoledne zasahovali hasiči, záchranáři a policie u …
Doprava
Počty nemocných chřipkou ubývají, ale stále se podle hygieniků pohybují ve vysokých číslech
Počet lidí s akutním respiračním onemocněním včetně chřipky ve Středočeském kraji v …
Další šance pro Brdy: Projekty na obnovu krajiny startují
Abychom zachovali krajinu pro budoucí generace, je nutné o ni řádně pečovat. A to se …
„Ahoj, půjčíš mi 53 500 Kč? Zítra vrátím!“ Pozor, takhle lákají podvodníci peníze z lidí v Příbrami
Příbramsko včetně zbytku republiky znovu zasáhla lavina podvodů, které ničí důvěru …




