20. 2. svátek má Oldřich




Příbram vypsala výběrové řízení na rekonstrukci aquaparku, vyjít může až na 350 milionů bez DPH

28. března 2022   (06:24)
Příbram vypsala výběrové řízení na rekonstrukci aquaparku, vyjít může až na 350 milionů bez DPH
foto: Sportovní zařízení města Příbrami

Několik let připravovaná rekonstrukce příbramského aquaparku vyjde dráž, než město ještě nedávno předpokládalo.


Za čtyři týdny končí lhůta pro podání nabídek na rekonstrukci příbramského aquaparku. Jedná se o největší investiční akci města za posledních několik let. Zastupitelé schválili nejvyšší nabídkovou cenu rekonstrukce 350 milionů bez DPH. O dva roky zpátky byla schválena částka o 90 milionů nižší. Vzhledem k turbulentní situaci na stavebním trhu a úpravám projektu byla změna částky nutná.

„Budeme hodnotit tzv. dvouobálkovou metodou, tak aby cena byla oddělena od ostatních ukazatelů a výše nabídkové ceny neměla vliv na posuzování dalších parametrů. Důležitým detailem je, že lhůta pro podání nabídek končí datem 21. dubna,“ sdělil starosta města Příbram Jan Konvalinka (ANO).
Podle Konvalinky budou posuzována hned tři kritéria. Ve 45 procentech bude zohledněna nabídková cena, dalších 45 procent bude ovlivňovat předchozí zkušenost zhotovitele a z 10 procent půjde o ostatní kvalitativní ukazatele.
Projekt rekonstrukce příbramského aquaparku se řeší již několik let. Podle vedení města je rekonstrukce nutná kvůli špatnému technickému stavu objektu a technologického zázemí, díky kterému je provoz prodělečný. Původní projekt, který cenově nabobtnal na více než půl miliardy korun, byl seškrtán na nynějších 350 milionů korun. Podle starosty bude možné v budoucnu na rekonstrukci navázat a vybudovat například další plavecké dráhy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Konečně jasno? Příbram po letech řeší parkoviště u LEKA. Firma chce směnu, radnice doplatky Konečně jasno? Příbram po letech řeší parkoviště u LEKA. Firma chce směnu, radnice doplatky Debata o parkovišti v Seifertově ulici se táhne už od roku 2016. Teď se vrací na … NEPŘEHLÉDNĚTE Valentýn je pryč, realita u stolu: láska versus rozpočet Valentýn je pryč, realita u stolu: láska versus rozpočet Valentýn skončil, čokolády dojedeny a srdíčkové dekorace uklizeny. Zůstává realita a … LIFESTYLE Po deseti letech se vrací do Lázu Hasičský bál Po deseti letech se vrací do Lázu Hasičský bál Po deseti letech čekání se do obecního sálu v Lázu vrací tradiční Hasičský bál, který … KULTURA Modrou velrybu nahradil Červený delfín. Nebezpečná dětská hra je zpět a vyskytuje se i v Česku Modrou velrybu nahradil Červený delfín. Nebezpečná dětská hra je zpět a vyskytuje se i v Česku Na Instagramu a TikToku se v posledních týdnech znovu šíří nebezpečná hra, která cílí … NEPŘEHLÉDNĚTE Dobrovolnické centrum ADRA Příbram slaví 10 let pomoci Dobrovolnické centrum ADRA Příbram slaví 10 let pomoci Dobrovolnické centrum ADRA Příbram letos slaví deset let svého působení ve městě. Za … Krajské silnice budou sledovat další moderní meteostanice Krajské silnice budou sledovat další moderní meteostanice Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS) pokračuje v intenzivním … V Nepomuku uvízl kamion v křižovatce V Nepomuku uvízl kamion v křižovatce Nepříjemné překvapení čekalo ve čtvrtek odpoledne řidiče nákladního vozu, který se … AKTUÁLNĚ Neurologické ambulance v příbramské nemocnici se stěhují, jeden den budou mimo provoz Neurologické ambulance v příbramské nemocnici se stěhují, jeden den budou mimo provoz V pondělí 23. února proběhne v Oblastní nemocnici Příbram stěhování neurologických … Zakázka za 667 milionů bez vítěze. Příbram zrušila výběr dodavatele čistírny a vypíše ho znovu Zakázka za 667 milionů bez vítěze. Příbram zrušila výběr dodavatele čistírny a vypíše ho znovu Rada města Příbram zrušila rozhodnutí o výběru dodavatele modernizace čistírny … AKTUÁLNĚ
„Protekce? To bych se styděla.“ Sabina Laurinová otevřeně o dceři Valentýně i hereckém světě „Protekce? To bych se styděla.“ Sabina Laurinová otevřeně o dceři Valentýně i hereckém světě Rozhovor s jednou z nejobsazovanějších českých hereček vznikl v příbramském divadle … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz