Příbram vyhrála v Karviné 1:0, na nesestupová místa ztrácí pět bodů
25. dubna 2021 (16:41)
Fotbalisté Příbrami ve 29. kole první ligy zvítězili na hřišti Karviné 1:0 a nadále se drží v boji o udržení v nejvyšší soutěži. Středočeši na předposledním místě tabulky na patnácté Teplice ztrácí pět bodů. O jedinou branku se postaral ve 12. minutě Edrisa Lubega. Karviná doma podlehla Příbrami poprvé v ligové historii a po druhé porážce za sebou zůstává jedenáctá.
Slezané dosud s Příbramí doma vyhráli všechny tři vzájemná ligová utkání, tentokrát však neměli dobrý začátek. Už ve 12. minutě si naběhl na Zorvanovu přihrávku za obranu Lubega a svou druhou brankou v české nejvyšší soutěži poslal hosty do vedení. Svěřenci kouče Valachoviče navíc prolomili proti Karviné třízápasovou sérii bez vstřelené branky.
Domácí se následně proti pozorné obraně prosazovali jen těžko a nejblíže vyrovnání byl v první půli Bartošák, jeho pokus však zlikvidoval brankář Šiman. Příbramský brankář si brzy na to poradil i se střelou Qoseho.
Karvinský trenér Weber se snažil hru po přestávce oživit dvojnásobným střídáním a Slezané svého soupeře zatlačili. Hned v 51. minutě se ocitl sám před Šimanem střídající Haša, ale jeho nevýrazný pokus příbramský gólman snadno zneškodnil. Neprosadil se o chvíli později ani hlavičkující Papadopulos.
Po hodině hry domácí reklamovali pokutový kop po zákroku na Čmelíka, rozhodčí Černý ho však po konzultaci s videorozhodčím neodpískal. Karvinský záložník však byl i nadále aktivní a 21 minut před koncem ho na hranici pokutového území zastavil nedovoleně Nový. Rozhodčí v první chvíli nařídil penaltu, po zhlédnutí videa však svůj verdikt opravil na přímý kop a obránci Příbrami udělil červenou kartu. Bartošák ale po následné střele trefil jen břevno.
Po hodině hry domácí reklamovali pokutový kop po zákroku na Čmelíka, rozhodčí Černý ho však po konzultaci s videorozhodčím neodpískal. Karvinský záložník však byl i nadále aktivní a 21 minut před koncem ho na hranici pokutového území zastavil nedovoleně Nový. Rozhodčí v první chvíli nařídil penaltu, po zhlédnutí videa však svůj verdikt opravil na přímý kop a obránci Příbrami udělil červenou kartu. Bartošák ale po následné střele trefil jen břevno.
Karviná v početní výhodě ještě zesílila svůj nápor, ale jak proti střele Qoseho, tak po následném rohovém kopu a hlavičce Papadopulose skvěle zasáhl Šiman. Na porážce Slezanů nic nezměnilo ani sedmiminutové nastavení, při němž příbramský brankář zlikvidoval další Hašův pokus. Příbram venku podruhé za sebou zvítězila 1:0.
MFK Karviná - 1. FK Příbram 0:1 (0:1)
Branka: 12. Lubega. Rozhodčí: Černý - Dresler, Váňa - Denev (video). ŽK: Dramé, Mikuš - Šiman. ČK: 72. Nový (Příbram). Bez diváků.
Sestavy:
Karviná: Ciupa - Mikuš, Šindelář (84. Janečka), Dramé (46. Haša), Mazáň (46. Jursa) - Mangabeira, Qose - Sinjavskij (67. Ostrák), Čmelík, Bartošák - Papadopulos. Trenér: Weber.
Příbram: Šiman - Nový, O. Kingue, S. Kingue, Mezera - Pilík, Obdržal (89. Voltr), Tregler, Zorvan (73. Kvída), Antwi (65. Vávra) - Lubega. Trenér. Valachovič.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice
Na českých silnicích začínají rozsáhlé dopravně-bezpečnostní kontroly zaměřené na …
DOPRAVA
Čtrnáctiletá Helenka z Příbramska píše básně, moderuje akce a natáčí film o šikaně
Ve čtrnácti letech má za sebou zkušenosti, které mnozí získávají až v dospělosti. …
ZAJÍMAVOSTI
Pozor na konzervované párky. Veterináři varují před zdravotním rizikem pro alergiky
Státní veterinární správa (SVS) varuje spotřebitele před konzervovanými vepřovými …
AKTUÁLNĚ
Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova
Holubi patří dlouhodobě mezi nejčastější městské živočišné problémy. Ve větších …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit
Čeští vědci z CEITEC Masarykovy univerzity a Přírodovědecké fakulty MU oznámili …
ZDRAVOTNICTVÍ
Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři?
Za těch několik let jsme v kanceláři REMAX Nova vyslechli stovky příběhů. Jeden z nich …
PR
Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka
Návštěvu letních pohádek v Lesním divadle Skalka usnadní rodinám s dětmi bezplatná …
AKTUÁLNĚ
Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny
Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny. Dva týdny v …
AKTUÁLNĚ
Příbramský Senior Point má nové hřiště na pétanque
Senior Point v Příbrami, který letos slaví deset let své činnosti, rozšířil nabídku …
AKTUÁLNĚ
Vzácná orchidej dobývá nové lokality uvnitř Brd
Prstnatec Fuchsův patří mezi naše nejkrásnější orchideje. Na první pohled zaujme …
POZNÁVÁME BRDY





