Příbram vybuduje přes 200 parkovacích míst. Největší vznikne na Flusárně, Kladenská bude jednosměrná
NEPŘEHLÉDNĚTE
17. srpna 2020 (08:31)
V rozhovoru pro pribram.cz uvedl místostarosta Martin Buršík jakým způsobem bude město řešit parkování v době rekonstrukce Milínské, ale také to, kde počítá s vybudováním dalších parkovišť.
Milínskou ulici začala Příbram řešit v minulém roce, když ji oslovilo Ředitelství silnic a dálnic. V té době se rozhodlo, že se půjde cestou mnohem větší rekonstrukce. Rozšiřovat se budou chodníky, rekultivovat zeleň, ale také se vybudují parkovací místa. Momentálně se dokončuje studie, která by měla být hotová na podzim. Samotná rekonstrukce by měla být započata v roce 2022, 2023, a to v celé délce.
Se začátkem rekonstrukce budou vytvořena nová parkovací místa. Parkoviště se rozšíří v Průběžné ulici, kde na místo podélného parkování bude šikmé, a takto tam vznikne asi 30 míst. Stejným způsobem se rozšíří parkoviště u Restaurace na Marjánce, kde vznikne 10 až 15 dalších parkovacích míst. Zároveň zanikne možnost parkování v „esíčku“ naproti pneuservisu Hajný. Příbram má také vytipované další dvě lokality u Milínské, kde přibyde 20 dalších míst.
V lokalitě na Flusárně, na místě stávajícího nezpevněného povrchu, vybuduje Příbram dalších sto míst. Na řidiče myslí město i na sídlišti, kde vyroste přibližně dalších 70 míst, a to hlavně v blízkosti Březohorské ulice. Největší rekonstrukcí projde Kladenská ulice, kde bude jednosměrka s šikmým parkovacím stáním.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Další články
Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně
Otázka, která se v Příbrami vrací stále častěji: Má mladá generace důvod ve městě …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery
Ve středu 11. března se mezi obyvateli Mníšku pod Brdy začala rychle šířit zpráva o …
AKTUÁLNĚ
Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu
Nové vybavení výrazně posiluje bezpečnost i schopnosti příbramských hasičů při …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko
Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník
V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky …
AKTUALIZOVÁNO
Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem
Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina …
Paratriatlonista Tománek chystá extrémní sezonu. Dva ironmany za dva dny i boj o světové tituly
Paratriatlonista Jan Tománek představil své sportovní plány na rok 2026. …
SPORT
Překročili jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo.
Dosáhli jsme na metu, kterou jsme v historii pribram.cz ještě nikdy nepřekročili: více …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nafta už překročila čtyřicetikorunovou hranici
Motoristé v Česku v posledních dnech znovu připlácí za tankování. Ceny benzínu i nafty …
AKTUÁLNĚ
Fanoušci mohou rozhodnout. Sportovec Příbramska 2025 vstupuje do finále
Anketa Sportovec Příbramska 2025 míří do svého finále a právě teď mají slovo také …
ANKETA




