6. 6. svátek má Norbert
OBJEDNEJTE SI PIZZU

Příbram vybuduje nový akvapark v místě stávajícího Lesoparku Litavka

Nepřehlédněte
1. dubna 2023   (06:45)
Příbram vybuduje nový akvapark v místě stávajícího Lesoparku Litavka
foto: Jakub Tomášek

Samotná stavba by podle zastupitelů měla začít na podzim tohoto roku a první návštěvníky přivítá akvapark na jaře 2024.


Zastupitelé města Příbrami na mimořádném zasedání odstoupili od nákladné rekonstrukce akvaparku v ulici Legionářů a odsouhlasili návrh starosty Jana Kopaninky na vybudování nového v oblasti Lesoparku Litavka. Samotná stavba by podle zastupitelů měla začít na podzim tohoto roku a první návštěvníky přivítá akvapark na jaře 2024.

Podle Kopaninky již proběhla jednání s vedením fotbalového klubu FK Vyjagem o jejich přemístění na okraj Příbrami. Podle exkluzivních informací pribram.cz byl klubu nabídnutý pozemek na vybudování nového sportovního areálu na Fantově louce. „Toto místo bude strategické, fotbalisté mohou čerpat zkušenosti od Spartagu. Místními obyvateli to bylo přivítáno, budou moci sledovat fotbalová utkání z oken domů a nebudou muset platit vstupné. Navíc tím zastavíme plánované vybudování sídliště Fanťákov,“ řekl Kopaninka.
Samotná stavba nového akvaparku na Litavce si vyžádá kácení stávajících stromů na rozloze 15.000 metrů čtverečních. Podle místostarosty Miroslava Pepenky zde stejně chodí pouze pejskaři a jezdí cyklisté. „Byl jsem se tam podívat, stromy jsou pomočené od psů, exkrementy jsou všude. Technické služby tento krok přivítaly, ubyde jim práce. Pro cyklisty jsme toho udělali v minulých letech dost. Mají ve městě cyklostezku, cyklopruhy na silnicích a cykloboxy,“ řekl Pepenka.
Podle místostarosty Vladimíra Koblížka dojde i k zhodnocení chatek na Bráníku. „Chataři jsou rádi, podle jejich slov zde „chcípl pes“ a je zde v noci tma. Navíc fotbaloví chuligáni při zápasech FK Vyjagemu zde dělají při zápasech nepořádek, v některých extrémních případech například močí do květináčů,“ uvedl místostarosta s tím, že bohužel bude nutné chatařům zvýšit daň z nemovitosti. „Nejsme charita. Vybudováním akvaparku zde dojde určitě k navýšení cen nemovitostí,“ dodal.
Podle místostarosty Vladimíra Koblížka dojde i …
foto: Jakub Tomášek

Samotný akvapark nabídne devět plaveckých drah, tři tobogany, z nichž jeden bude na čluny. Návštěvníky podle Kopaninky jistě potěší saunový svět a několik obchodů včetně dlouho očekávaného McDonaldu a nehtového studia Asie.
Opoziční zastupitelé Václav Šverda a Vladimíra Králová návrh na vybudování nového akvaparku podpořili s podmínkou, že zde budou mít své provozovny. „Jak já, tak i Šverda máme v Pražské ulici své obchody, naše zkušenosti jsou k nezaplacení. Chceme zde prostory na prodej ručníků, plavek, plaveckých brýlí, šnorchlů nebo třeba ucpávek do uší,“ řekla na dotaz pribram.cz Králová.
Rozloha nového akvaparku bude 15.000 metrů čtverečních. Na návrh opozičního zastupitele za Piráty Antonína Nehejbala se využije i říčka Litavka. „Zvýšíme zde průtok, vyčistíme dno a poslouží to jako divoká řeka,“ uvedl s tím, že navrhuje na místě stávajícího psího výběhu a s ním spojené tůňky vybudovat minizoo s lachtany jihoafrickými. „Tito ploutvonožci jsou nenároční a přilákají v letních měsících spoustu návštěvníků,“ dodal.
Rozloha nového akvaparku bude 15.000 metrů …
foto: Jakub Tomášek
Zastupitel Aleš Baráček s Pirátským zastupitelem souhlasí. „Jsme pokrokové město a musíme jít dál. Radnice v minulých letech zaspala a nepřinesla nic, co by přilákalo turisty. Jediný problém spatřuji s jejich stravou. Pojídají tresky, sledě, sardele, hejky a hlavonožce. O to by se mohlo postarat Sportovní zařízení města Příbrami. Když mohou péct na Vánoce cukroví a pořádat zabijačky, určitě to pro ně nebude problém. Navíc pro chov těchto ryb lze podle mých informací použít kalník na Nováku,“ uvedl.
Parkovací místa vzniknou na místě stávajících hřišť, podle mluvčí radnice Evy Švendové je ve hře i parkovací dům. „Očekáváme denně okolo tisíce návštěvníků, místa musíme vybudovat stůj co stůj. Navíc v nočních hodinách zde za mírný poplatek budou moci parkovat i obyvatelé sídliště Drkolnof,“ řekla mluvčí.
Parkovací místa vzniknou na místě stávajících …
foto: Jakub Tomášek
Zastupitelka za SPD Petra Nováková navrhuje pro uprchlíky z Ukrajiny vstupné zdarma. Její návrh podpořil i její stranický kolega a manžel Jiří Novák. „Když to navrhla Péťa, tak to podporuji. Doma jsme o tom ve čtvrtek mluvili, ani jsme si nepustili Ordinaci v Růžovém Petrohradě,“ uvedl manžel.
Zastupitel za TOP 09 Václav Pořád uvažuje o znovupořízení vláčku. „Neměli jsme ho v minulosti prodávat, říkal jsem to na stranické schůzi. Ale jeho oranžová barva připomínala ČSSD a budou za tři roky volby. Ještě by se mohl vrátit Žihák a to bychom nechtěli. Takže budeme vypisovat tendr na pořízení nového, elektrického,“ sdělil.
Zastupitel za TOP 09 Václav Pořád uvažuje o …
foto: Jakub Tomášek
Městské kulturní centrum podle vedoucí Vlastimily Pševrové připravuje již nyní program na slavnostní zahájení. „Jsme předběžně domluveni se zpěvačkou Anetou Lágrovou. Byla tady v loňském roce na zahájení adventu, prý dostaneme slevu a hodinový koncert vyjde na necelých 600 tisíc korun. Sami jsme byli překvapeni, mysleli jsme si, že v létě bere víc,“ uvedla Pševrová.
Na dotaz pribram.cz co se stane s vykácenými stromy nedokázala ředitelka technických služeb Irena Houmanová jasně odpovědět. „Stromy jsou prohnilé a některé i smrdí smolou. Takže se jedná hlavně o odpad a s tím také nějak naložíme. Ze zdravých a vzrostlých u nás vyřežeme loďky a z bříz pádla,“ vysvětlila s tím, že pokud nějaké dřevo zbyde, použije se na výrobu informačních tabulí, dvou závor, ve hře je i totem.
Pro úpravu vody v bazénech zvolila Příbram solinátory. „Zimy jsou kvůli globálnímu oteplování teplé a každoročně máme přebytky soli, takže provoz bude ekonomický,“ dodala ředitelka.
Náklady na vybudování akvaparku jsou 516 milionů korun, Příbram zažádala o dotace z Evropských fondů. „Město je ekonomicky zdravé, navíc zavedeme poplatky za parkovné pro chataře. Další finance potečou do městské kasy v souvislosti se zavedením parkovacích zón, zvýšením vodného a stočného, navrhneme i poplatek za ekologickou zátěž aut se spalovacími motory,“ dodal starosta s tím, že v nákladech není započítaná výstavba tzv. energocentra, jehož součástí je také kotelna, jde o samostatnou investici. Podle starosty má dodavatel energobloku povinnost uhradit náklady na vybudování kotelny a po dobu 15 let dodávat elektrickou energii a teplo do bazénu. Elektrická energie se bude vyrábět z bioplynu.
Podle studie, kterou má pribram.cz k dispozici, bude výše vstupného rozdělena do několika sekcí. Děti do 6let vyjde celodenní vstupenka na 350 korun, děti do 18 let na 550 korun, dospělí zaplatí 990 korun a senioři nad 65 let budou míst vstupné zdarma.
V místě původního akvaparku v ulici Legionářů plánuje hejtmanka Středočeského kraje Petra Švestková vybudovat ubytovny. „Jednáme s Příbramí. Oni chtějí budovu 2. polikliniky, my zase torzo akvaparku. Místo je pro nás strategické s dostupností veškeré infrastruktury, o směně jsme již jednali v rámci mimořádné schůze. S návrhem přišel radní Šverda, který je zároveň příbramským zastupitelem a zná nejlépe místní problematiku s nepřizpůsobivými,“ uvedla s tím, že zde najdou domovy lidé z ubytoven v oblasti Andělské prolákliny.
V místě původního akvaparku v ulici Legionářů …
foto: Jakub Tomášek

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Tomáš Jakoubek
autor: Tomáš Jakoubek
Související


Další články

Ředitelka CSZS: Díky mým předchůdcům má centrum skvěle nastavený systém sociálních služeb Ředitelka CSZS: Díky mým předchůdcům má centrum skvěle nastavený systém sociálních služeb Na začátku dubna vystřídala Tomáše Cipru ve vedení Centra sociálních a zdravotních … ROZHOVOR Na Alkafestu si vyzkoušíte gerontooblek i cirkusové disciplíny Na Alkafestu si vyzkoušíte gerontooblek i cirkusové disciplíny V areálu Nový rybník vystoupí šansoniérka Naďa Válová, Bára Hrzánová & Cigan Tour … Svatá Ludmila chce prodloužit Vintířovu stezku a připomene úmrtí sv. Vojtěcha Svatá Ludmila chce prodloužit Vintířovu stezku a připomene úmrtí sv. Vojtěcha Zástupci spolku zmapovali na 60 poutních míst svatého Vojtěcha po celém Česku. Příbramské divadlo uvede hudební komedii Figaro Příbramské divadlo uvede hudební komedii Figaro V roli Figara se představí Martin Holzknecht, diváci se mohou těšit i na živou … Video: Příbramská nemocnice otevřela nový pavilon se zázemím pro dětské obory Video: Příbramská nemocnice otevřela nový pavilon se zázemím pro dětské obory Výstavba trvala dva roky a vyžádala si 150 milionů korun. Cílem letních jízd Cyklohráčku jsou také Dobříš a Rožmitál pod Třemšínem Cílem letních jízd Cyklohráčku jsou také Dobříš a Rožmitál pod Třemšínem Dva prázdninové výlety povedou z Prahy přes Příbram a Březnici. Čeká nás deštivý týden, objevit se mohou i bouřky Čeká nás deštivý týden, objevit se mohou i bouřky Slunečné dny končí, v týdnu zaprší, objevit se mohou i bouřky. Mírně se také ochladí, … Neviděl jsem touhu něco zkusit, řekl Wágner Neviděl jsem touhu něco zkusit, řekl Wágner Vzhledem k ekonomické situaci klubu považuje třiatřicetiletý útočník účast v baráži za … Příbramští fotbalisté v baráži neuspěli Příbramští fotbalisté v baráži neuspěli Fotbalisté Pardubic remizovali v domácí odvetě baráže o první ligu s Příbramí bez …
Svatá Hora v Příbrami slibuje noc plnou zážitků Svatá Hora v Příbrami slibuje noc plnou zážitků Prohlídku veřejnosti skrytých prostor můžete absolvovat za svitu svící.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Rosalota, s.r.o. zakázáno.
2014 - 2023 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies