Příbram vybrala projekční kancelář k přípravě architektonické studie na nový bazén
7. listopadu 2024 (08:00)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Rada města rozhodla o výběru dodavatele, který vypracuje architektonickou studii a projektovou dokumentaci pro stavební řízení k novému plaveckému bazénu.
Příbram vybrala firmu, která zpracuje architektonickou studii a projektovou dokumentaci nutnou pro stavební řízení k novému plaveckému bazénu. Do soutěže se přihlásili dva uchazeči, zvítězila brněnská společnost Atelier 99 s nabídkovou cenou 7,2 milionu korun bez DPH, řekl dnes novinářům místostarosta Miroslav Peterka. Stavět se má na místě nynějšího venkovního bazénu. Podle starosty Jana Konvalinky je snahou radnice mít nejpozději v roce 2026 celý projekt nachystaný včetně vysoutěžení stavební firmy, která bazén vybuduje v režimu design & build (navrhni a postav).
"Naším cílem je mít nejpozději v průběhu roku 2026 vše pod smlouvou. Pokud se ještě zahájí realizace, tak to bude velký benefit," dodal Konvalinka.
Původní záměr radnice zrekonstruovat stávající aquapark se nezdařil, neboť žádný z uchazečů nenabídl cenu, která by se vešla do maximální částky stanovené zadávací dokumentací. Rozhodla se proto hledat jiná řešení. Zastupitelé už dříve odsouhlasili variantu vybudování nového plaveckého bazénu na místě nynějšího venkovního bazénu a dosavadní budovu aquaparku využít k jiným účelům, například ji přestavět na multifunkční halu. Náklady na stavbu bazénu se mají podle dřívějších odhadů pohybovat okolo 289 milionů bez DPH (350 milionů včetně DPH) a nezahrnují investici do dosavadní budovy aquaparku.
Původní záměr radnice zrekonstruovat stávající aquapark se nezdařil, neboť žádný z uchazečů nenabídl cenu, která by se vešla do maximální částky stanovené zadávací dokumentací. Rozhodla se proto hledat jiná řešení. Zastupitelé už dříve odsouhlasili variantu vybudování nového plaveckého bazénu na místě nynějšího venkovního bazénu a dosavadní budovu aquaparku využít k jiným účelům, například ji přestavět na multifunkční halu. Náklady na stavbu bazénu se mají podle dřívějších odhadů pohybovat okolo 289 milionů bez DPH (350 milionů včetně DPH) a nezahrnují investici do dosavadní budovy aquaparku.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Další články
Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník
Na silnici u Krásné Hory nad Vltavou došlo v neděli v podvečer k vážné dopravní nehodě …
AKTUÁLNĚ
Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici
Příbramská rodačka Lucie Pudilová si řekla o zápas, který může změnit její …
SPORT
Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku
Stačí jeden problematický člověk a atmosféra na pracovišti se může rychle změnit v …
LIFESTYLE
Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu
Hlavní hvězdou bude kapela Monkey Business. Portál pribram.cz je mediálním partnerem …
ROZHOVOR
Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu
Areál Podzemního zásobníku plynu Háje v Jesenici u Příbrami se stal dějištěm jednoho z …
FOTOGALERIE
Nepřipoutaní řidiči, mobily za volantem i technické vraky. Policie v Příbrami rozdala tisícové pokuty
Příbramští policisté se zaměřili při dopravní akci především na používání …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hlavní cenu Czech Nature Photo 2026 získal příbramský fotograf Petr Bambousek
Prestižní soutěž Czech Nature Photo zná vítěze jubilejního desátého ročníku. …
FOTOGALERIE
Z Milína do michelinské kuchyně a zpět. Ondřej Fejtl uzavřel svůj kruh
Ondřej Fejtl je jméno, které dnes v Milíně rezonuje s respektem. Nejen proto, že si tu …
ROZHOVOR
SPÁNEK: Tichý zabiják výkonu i nálady! Věděli jste, že jeho podceňováním hrajete s vlastním zdravím ruskou ruletu?
Spánek vypadá nevinně. Zavřete oči, lehnete si… a hotovo. Jenže věda říká něco úplně …
ZAJÍMAVOSTI
Ředitelka ZŠ Školní Ing. Klára Karlíková: Chceme být dobrou školou pro život
Jak vypadá škola, která má přes 800 žáků, moderní areál, výuku angličtiny od první …
ROZHOVOR




