Příbram věnuje vstupenky dobrovolným dárcům krve
12. dubna 2022 (06:15)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
V minulém roce převzalo město nad dárcovstvím krve v příbramské nemocnici záštitu.
Registrace, zdravotní prohlídka a pak několik minut, během kterých z vašeho těla vyteče několik stovek mililitrů nejcennější tekutiny na světě. To je přibližný průběh darování krve, který každoročně v příbramské nemocnici podstoupí stovky dárců. Ti, kromě daňových úlev a benefitů od zdravotních pojišťoven, získají nově i přímo podporu od města Příbram, a to formou vstupenek do organizací, které samo zřizuje.
„Podpory města Příbram si velmi vážíme, stejně tak i našich dobrovolných dárců krve. Věříme, že vstupenky do městských institucí pro ně budou vítaným benefitem a odměnou za jejich nezištnou pomoc,“ řekl pribram.cz tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota s tím, že k faktickému předání vstupenek by mělo dojít dnes.
Pravidelní dárci krve se mohou těšit například na vstupy do plaveckého bazénu, Galerie Františka Drtikola, Junior klubu, nebo Divadla A. Dvořáka v Příbrami. Pro dárce krve se podařilo získat i několik desítek vstupenek do Botanické zahrady v Praze.
Počet dárců krve v rámci celé České republiky pozvolna klesá. Dárcovská centra jsou vděčna za všechny dárce všech krevních skupin. Problémem pro dárcovství krve jsou také dárcovská centra krevní plazmy, která je někdy využívána i ke komerčním účelům.
Počet dárců krve v rámci celé České republiky pozvolna klesá. Dárcovská centra jsou vděčna za všechny dárce všech krevních skupin. Problémem pro dárcovství krve jsou také dárcovská centra krevní plazmy, která je někdy využívána i ke komerčním účelům.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•V pondělí přibylo 4745 případů covidu
•Děti s akutními psychickými potížemi čekají na běžné vyšetření i měsíce.
•Ve středních Čechách loni onemocnělo covidem 241.000 lidí, zemřelo jich 2664
Další články
Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery
V příbramské nemocnici dnes dopoledne zasahují detektivové Národní centrály proti …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Příbram válcuje kraj: Mladý sprinter letí mezi elitu, Bobcats slaví bronz a legenda znovu boduje
Velká sportovní noc, silné emoce a výsledky, které v Příbrami rozhodně nenechají …
SPORT
Hormonální zdraví ovlivňuje víc, než si myslíme. Jaké signály nepodceňovat?
Únava, změny nálady, pokles výkonnosti nebo problémy s váhou – i za těmito obtížemi …
ZDRAVOTNICTVÍ
Kde letos vzplanou čarodějnice? Velký přehled akcí na Příbramsku i proč se slaví
Příbramsko se i letos chystá na jednu z nejoblíbenějších jarních tradic – pálení …
AKTUÁLNĚ
Proč děláme věci, které víme, že nám škodí
Věděl jsi, že právě teď možná děláš něco, co vlastně dělat nechceš? Ne proto, že bys …
LIFESTYLE
Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž
Adrenalin, pot a výkony na hraně lidských sil. V Kolíně se o uplynulém víkendu …
SPORT
Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna
Svatou Horu čeká další významná personální změna. Farář P. Miloš Szabo, který přišel v …
AKTUÁLNĚ
První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek
První máj nemusí být jen o polibku pod třešní. Co takhle si ho užít na hřišti? …
SOUTĚŽ
Sportovní miliony v ohni debat: ostré výroky, kritika fotbalu a otázka, co s hokejem
Zastupitelstvo města Příbrami projednalo návrh na rozdělení programových dotací pro …
POLITIKA
Příbram zažila ekologický ‚festival práce‘. 498 dětí, 40 Bobcatů a sad, který roste před očima
Svatohorský sad se v pátek proměnil v jedno z nejživějších míst v Příbrami. Konal se …




